Obecnie rozmawiamy o:

motywacja na diecie

gorący temat

Nietypowa uroda

dzisiaj o 15:10

Meble

dzisiaj o 13:22

Klimatyzacja w bloku

dzisiaj o 11:13

Jakie ogrzewanie domu

dzisiaj o 10:28

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Opłata dla księży

06 kwi 2017 - 21:26:39

O ! Agato, gdzie ty zbłądziłaś w internetach :D ale w sumie to nie trza komentarza, jaki jest konik każdy widzi.

Opłata dla księży

06 kwi 2017 - 22:19:55

Nie wszyscy księża to materialiści.
Nie wszyscy dają zły przykład.
Miałam okazję spotkać takich i takich.
Kiedy przed ślubem chcieliśmy z mężem spisać protokół, ksiądz powiedział mi że nie ma czasu na takie pierdoły. A za zapowiedzi krzyknął 100 zł 12 lat temu.
Poszłam do innego księdza z sąsiedniej parafii i tu spotkałam się z życzliwością. Ksiądz sam pobrał papiery z plebani mojej parafii a o pieniądzach za ślub nawet nie chciał słyszeć. Powiedział, że to dla niego zaszczyt, że ludzie z innej parafii chcą brać u niego ślub.
Po weselu w ramach wdzięczności zrobiliśmy ogromną paczkę z plackami i zanieśliśmy mu.
Ksiądz nie miał samochodu, chodził na nogach, kościółek piękny, wyremontowany, widać, że każdy grosz szedł na remonty. Niestety rok po ślubie księdza przenieśli.

Opłata dla księży

06 kwi 2017 - 23:08:29

Mąż przed ślubem musiał dać księdzu 50zł za głupi papier że był chrzszczony . Tak sobie ksiądz życzył

Opłata dla księży

06 kwi 2017 - 23:19:00

Oczywiście że nie wszyscy są tacy sami, ludzie są różni:)jednak mają tak zszarganą opinię, że zamiast coś robić żeby ludzie odzyskali wiarę, to nie robią tak naprawdę nic, coraz częściej tylko się słyszy który, co, i w jakiej parafi przeskrobał, pieniądze z datków poszły na alkohol, więc to nie zła wola ludzi że tracą do nich zaufanie, a oni sami na to tak naprawdę zapracowali...ludzie chcą wierzyć że jednak jest ok, ale to już tylko jakiś święty może naprawić lub cud, spowiedż u pijanego księdza to raczej odstrasza, dzieci boją się, a ksiądz się drze żeby nie zapomnieli na tacę dać.
To już raczej tragikomedia, i można poczytać nawet na szafie że słodko nie jest, ale wyjątki oczywiście się zdażają:)

Opłata dla księży

07 kwi 2017 - 08:59:45

@kukingaku oczywiście że nie wszyscy sa tacy i chwała im za to tyle że tych dobrych w całej tej zgraii jest garsteczka ale dobra i ta garsteczka. tu jes swietnie wyjasnione dlaczego sie tak dzieje i o co tak wlasciwie chodzi https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/tag/szabetaj-cewi/
@malmie ja od dawna o tych rzeczach wiem tyle ze sie oo tym nie mówi albo uwaza je za durnoty ale wystarczy stanac z boku i sie temu przyjżeć tak bez emocji i to ci sie zaczyna układac.

Opłata dla księży

07 kwi 2017 - 10:31:02

Moja mama zawsze powtarzała, to tylko ludzie tacy jak my.
Niestety Ci ludzie wybierając stan kapłański powinni dawać przykład.
Ksiądz który mówi na kazaniu o wierności i czystości przedślubnej a wszyscy wiedzą, że ma kochankę.
Ksiądz który ma problemy z alkoholem hazardzista czy ojciec kilku dzieci lub ksiądz molestujący dzieci.
Takich księży powinno usuwać się a nie zamiatać ich złe czyny pod dywan.
Niestety takie zachowanie sprawia, że wielu ludzi przestaje chodzić do kościoła.

Opłata dla księży

07 kwi 2017 - 14:57:28

@kukingaku to tak jak w kazdym innym zawodzie podejmujac sie pracy lub innej misji powinno sie wykonywac to rzetelnie i z pasja a nie robic na odwal sie bo z tego dobrego chleba nie bedze

Opłata dla księży

07 kwi 2017 - 17:33:07

Cytat
kukingaku
Moja mama zawsze powtarzała, to tylko ludzie tacy jak my.
Niestety Ci ludzie wybierając stan kapłański powinni dawać przykład.
Ksiądz który mówi na kazaniu o wierności i czystości przedślubnej a wszyscy wiedzą, że ma kochankę.
Ksiądz który ma problemy z alkoholem hazardzista czy ojciec kilku dzieci lub ksiądz molestujący dzieci.
Takich księży powinno usuwać się a nie zamiatać ich złe czyny pod dywan.
Niestety takie zachowanie sprawia, że wielu ludzi przestaje chodzić do kościoła.
może i tak masz rację ale po pierwsze ludzie nie chodzą do kościoła dla ksiedza tylko dla samego siebie - mylisz pojęcia .

Opłata dla księży

07 kwi 2017 - 17:43:36

Cytat
banach
może i tak masz rację ale po pierwsze ludzie nie chodzą do kościoła dla ksiedza tylko dla samego siebie - mylisz pojęcia .
Wiesz co, nie do końca sie zgodzę. Niektórzy ludzie są wierzący i z Bogiem potrafią się dogadać, a do kościoła nie chodzą, właśnie z powodu nieodpowiedniego zachowania księży. To że ktoś się odwraca od Kościoła, nie zawsze musi oznaczać, że odwraca się też od Boga. Po prostu takie osoby dostrzegają, że Kościół pogubił się trochę w pełneniu swojej funkcji.

Opłata dla księży

07 kwi 2017 - 17:46:05

niestety nie masz racji , jeśli ktoś jest bardzo wierzący i chodzi systematycznie ko koscioła nie zwraca na to uwagi i tyle

Opłata dla księży

07 kwi 2017 - 17:50:00

Oczywiście że tak. Do kościoła chodzi się żeby się pomodlić ale czasem bywa tak że kazanie wygłaszane przez księdza woła o pomstę do nieba. Osobiście byłam światkiem jak z kazania wyszło kilka osób. Ksiądz mówił że kobiety mają służyć mężczyzną, że jak mąż wróci z pracy to żona ma 15 min na to by podać mężowi do stołu. Albo, że jak mąż zdradza to zawsze jest wina kobiety.
W kościele zrobił się szum i parę osób wyszło.

Opłata dla księży

07 kwi 2017 - 17:52:15

jak długo zyje tak nie było u nas w parafii takich jaj uff

Opłata dla księży

07 kwi 2017 - 17:55:20

Na szczęście to był tylko ksiądz na zastępstwo bo nasz miał urlop. Nie wiem co by było gdybyśmy mieli mieć takiego księdza. Musiałabym jeździć do innego kościoła.

Opłata dla księży

07 kwi 2017 - 18:23:29

@Banach owszem ludzie do koscioła nie chodza dla ksiedza ale jesli ksiądz nie postepuje zgodnie z zasadami bedzie wiarygodny. Nikt do takiego nie pojdzie chociazby do spowiedzi. ksiadz jest swego rodzaju apostołem który ma nauczac i pokazywac drogę ale jak on sam ta droga nie podąza to nie jet wiarygodny i nie pociagnie za soba ludzi. Poza tym zeby miec kontakt ze żrodłem czyli bogiem ( ja go nazywam wszechem ) nie musisz isc do koscioła i odprawiac rytuały mozna pójsc na łakę i tez sie pomodlic. I czasem taka samotna modlitwa ma wieksza słe niz ta w kosciele

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

MENU na Chrzciny Help