Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Opłata dla księży

06 kwi 2017 - 15:06:38

Jak to jest u Was z opłatami dla księdza za wydanie zaświadczeń?
znajoma ma sąsiadów, którym odebrali wszystkie dzieci- trafiły do domu dziecka. Jedno z tych dzieci zadzwoniło z prośbą czy może od księdza wziąć zaświadczenia że należały do parafii i były ochrzczone bo najstarsza chce iść do bierzmowania a młodsza do komunii. Znajoma poszła i mówi jaka jest sytuacja, wypisał 3 zaświadczenia i poprosił o 30 zł. Porażka jak dla mnie. Czy to legalne w ogóle?
od kiedy są cenniki w kościołach? ja pewnie bym poprosiła o paragon :P

Opłata dla księży

06 kwi 2017 - 16:37:15

Ja jak byłam odebrać metrykę chrztu potrzebną do ślubu, to zapytałam się czy coś płacę, a ksiądz powiedział, że jeśli chcę to co łaska. Pech chciał, że miałam w portfelu tylko banknot 50zł i musiałam go dać, bo głupio mi było już nic nie dać skoro się spytałam ;)

Opłata dla księży

06 kwi 2017 - 17:14:34

cenniki w kosciolach to kpina placi sie co łaska

Cytat
czaskomety
Jak to jest u Was z opłatami dla księdza za wydanie zaświadczeń?
znajoma ma sąsiadów, którym odebrali wszystkie dzieci- trafiły do domu dziecka. Jedno z tych dzieci zadzwoniło z prośbą czy może od księdza wziąć zaświadczenia że należały do parafii i były ochrzczone bo najstarsza chce iść do bierzmowania a młodsza do komunii. Znajoma poszła i mówi jaka jest sytuacja, wypisał 3 zaświadczenia i poprosił o 30 zł. Porażka jak dla mnie. Czy to legalne w ogóle?
od kiedy są cenniki w kościołach? ja pewnie bym poprosiła o paragon :P
zaswiadczenia potrzebne dzieciakom z bidula załatwia dom dziecka, nie ma potrzeby angazowac w to osoby 3



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-04-06 17:16 przez agata74.

Opłata dla księży

06 kwi 2017 - 17:24:51

Wow, nawet nie wiedziałam, że za takie rzeczy się płaci... Dobrze, że ja nigdy żadnych kościelnych zaświadczeń nie potrzebowałam i nie będę.

Opłata dla księży

06 kwi 2017 - 17:30:07

u mnie jest co łaska , nigdy ksiadz nie mówi ile.

Opłata dla księży

06 kwi 2017 - 17:31:32

dziwi mnie postawa domu dziecka...czemu to oni nie załatwili tej sprawy tylko zrzucili to na koszt twojej znajomej ...może jakby wspomniała że dzieci są obecnie w domu dziecka to by nie wziął opłaty.

Opłata dla księży

06 kwi 2017 - 17:33:10

Cytat
agata74
zaswiadczenia potrzebne dzieciakom z bidula załatwia dom dziecka, nie ma potrzeby angazowac w to osoby 3

wiem, pracowałam przez chwilę w podobnej instytucji. Jednak jak poprosili to poszła, też bym pewnie poszła jakby ktoś poprosił.

Opłata dla księży

06 kwi 2017 - 17:39:43

z kosiciołem dzieja sie złe rzeczy a farnciszek to farbowany lis. Ksieza teraz to bardziej bznesmenii niz apostołowie ktorzy nauczaja :(

Opłata dla księży

06 kwi 2017 - 17:40:14

U mnie też jest co łaska.

Opłata dla księży

06 kwi 2017 - 17:46:19

Cytat
agata74
z kosiciołem dzieja sie złe rzeczy a farnciszek to farbowany lis. Ksieza teraz to bardziej bznesmenii niz apostołowie ktorzy nauczaja :(
Heh, od razu mi się przypomniał skecz Neo-Nówki "poprzedni ksiądz to taki bardziej biznesmen był, wpłatomat w kościele postawił, terminal był - na tacę można było kartą płacić..."

Opłata dla księży

06 kwi 2017 - 18:30:21

Cytat
czaskomety
Jak to jest u Was z opłatami dla księdza za wydanie zaświadczeń?
znajoma ma sąsiadów, którym odebrali wszystkie dzieci- trafiły do domu dziecka. Jedno z tych dzieci zadzwoniło z prośbą czy może od księdza wziąć zaświadczenia że należały do parafii i były ochrzczone bo najstarsza chce iść do bierzmowania a młodsza do komunii. Znajoma poszła i mówi jaka jest sytuacja, wypisał 3 zaświadczenia i poprosił o 30 zł. Porażka jak dla mnie. Czy to legalne w ogóle?
od kiedy są cenniki w kościołach? ja pewnie bym poprosiła o paragon:P

Oni nie wydają paragonów-nie podlegają opodatkowaniu.
Robią,co chcą i mają ku temu pełne przyzwolenie.
Dlatego tak świetnie Im się powodzi.
To tylko z nas łupią kasę na utrzymanie całości.

Mój poprzedni ksiądz za zaświadczenia krzyczał odgórnie 50 zł.
Teraz jest już drugi-bardzo fajny i ciepły człowiek,bo tamten zmarł na raka.Bóg tak chciał.

Dla mnie ta sytuacja jest po prostu żenująca!!!
Osoba duchowna zdziera kasę z biednych dzieci,pokrzywdzonych przez los.
Gdzie tu miłosierdzie?
Ten ksiądz chyba jest bez serca.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-04-06 18:34 przez czarownicaao.

Opłata dla księży

06 kwi 2017 - 19:19:43

Co łaska... ale dają i po tyle....
Czyja wina? Księży bo biorą a ludzi bo ich tego nauczyli... Bo jak "ona" dała tyle to ja dam więcej i tak koło się niestety zamyka....

Opłata dla księży

06 kwi 2017 - 19:28:13

Cytat
Ewelinaaa1988
Czyja wina? Księży bo biorą a ludzi bo ich tego nauczyli...

Jak najbardziej.Ludzie sami Im dali takie "przywileje"
i przyzwyczaili Ich do tego.

Opłata dla księży

06 kwi 2017 - 20:30:00

Jak co łaska, to równie dobrze mogę podarować kilka jajek lub bukiet kwiatów...a co nie tak? Musi to być kasa? Materialiści jak nic. Pijany ksiądz za kierownicą to częste zjawisko, spowiadają ludzi, uczą dzieci religii, wykłucają się o datki, itd...człowiek traci zaufanie.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Opłata dla księży

06 kwi 2017 - 21:04:09

Cytat
czaskomety
... od kiedy są cenniki w kościołach?
A od zawsze są ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

MENU na Chrzciny Help