Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Prezent na nowe mieszkanie

27 maj 2016 - 17:31:56

Hej:)
Nie wiem, czy u Was też jest taka "tradycja", że jak ktoś ze znajomych/rodziny wprowadza się do nowego mieszkania/domu i pierwszy raz zaprasza, to przychodzi się z jakimś prezentem? Nie mylić z parapetówką.
No właśnie, brat z żoną mają nowe mieszkanie, w następnym tygodniu mamy do nich jechać. Co bycie kupiły? Nie chcę dawać jakichś kompletnie niepotrzebnych pierdół (za jakiś czas ja się wprowadzę i też wolałabym nie zostać zasypana tarkami do czekolady).
Myślałam nad jakimś ładnym, ale prostym wazonem, coś z czego można w razie "w" zrobić świecznik lub nasypać muszelek, kamyków, co kto tam woli; oczywiście ze szkła, ale nie jakiegoś badziewnego.
Co o tym myślicie?
Dziękuję za wszystkie porady i propozycje :)

Prezent na nowe mieszkanie

27 maj 2016 - 18:05:00

wazon dobra rzecz. Ale nie mają "gorętszych" potrzeb? Ja bym kupiła komplet żarówek energooszczędnych, dywaniki do łazienki, wypasioną wycieraczkę, dzbanek do parzenia herbaty



Prezent na nowe mieszkanie

27 maj 2016 - 18:28:14

Akicja70 ma racje, bezpieczniej i praktyczniej coś co realnie im się przyda... z gustami różnie bywa. Zestaw żarówek super pomysł :)

Prezent na nowe mieszkanie

27 maj 2016 - 18:40:05

Jestem raczej za praktycznymi prezentami, niż zbieraczami kurzu, które nawet jak się spodobają, to i tak się nie przydadzą. Można spróbować się jakoś dypolomatycznie dowiedzieć, co jest im w tej chwili najbardziej potrzebne.

Prezent na nowe mieszkanie

27 maj 2016 - 19:45:30

@alicja70 fajny ten pomysł z żarówkami, zresztą jakaś wypasiona wycieraczka to też dobry plan :)

Prezent na nowe mieszkanie

27 maj 2016 - 21:13:40

Cytat
mucho_morek
@alicja70 fajny ten pomysł z żarówkami, zresztą jakaś wypasiona wycieraczka to też dobry plan :)
Dokładnie tak.

Mi koleżanka napisała w prost... Co ci trzeba... W odpowiedzi dostała ; coś co byś sobie sama Kupił do użytkownika na codzień.
Dostałam piękny zestaw noży gotuje

Od mamy np. Durszlak, krajalnice do jajek, łopatki do paneli silikonowe.

Prezent na nowe mieszkanie

27 maj 2016 - 21:32:13

my dostaliśmy z drobnych rzeczy od znajomych: dziadka do orzechów, deski do krojenia, filiżanki do herbaty, wazon i lampę z ręcznie malowanym kloszem - wszystko jest w użyciu na co dzień. I tak szczerze to najbardziej cieszy mnie ten dziadek do orzechów :)

Prezent na nowe mieszkanie

27 maj 2016 - 22:55:28

żydek na szczęście - obrazek

Prezent na nowe mieszkanie

29 maj 2016 - 10:35:49

Wycieraczka też dobry pomysł :) No właśnie dyskretnie pytałam, co by im się przydało, ale nic z tego nie wyszło :)

Prezent na nowe mieszkanie

08 cze 2016 - 10:56:55

wazoniki bym sobie odpuściła, nie wiesz czy będą im pasować do wystroju itp itd. Żarówki w sumie bardzo praktyczny pomysł, nie wpadłabym na to pewnie:) może jakieś ładne ręczniki? tego nigdy za wiele

Prezent na nowe mieszkanie

08 cze 2016 - 11:47:05

Polecam kartę podarunkową do jakiegoś sklepu ze sprzętem lub wystrojem. Sami będą mogli zdecydować co kupić, chyba że konkretnie wiesz czego potrzebują.

niezweryfikowana
Posty: 41
Ostrzeżenia: 5/5

Prezent na nowe mieszkanie

16 wrz 2016 - 13:03:34

A może coś z dekoracji? Np.świeczniki, moim zdaniem proste i stylowe ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-09-19 21:27 przez moderator.

Prezent na nowe mieszkanie

16 wrz 2016 - 13:18:47

siostra jak sie wprowadziła dostala od rodziny i znajomych: komplet pościeli, ręczniki, koce, kieliszki takie przydatne rzeczy

Prezent na nowe mieszkanie

16 wrz 2016 - 14:21:17

Szklanki drinówki ;)

Coś co się przyda :)

Ja dostałam żelazko :) ps. wiedzieli że nie mam :p

Prezent na nowe mieszkanie

17 wrz 2016 - 12:53:05

szklanki do brendy lub szampanki .
to zawsze sie przbrawoydaje

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ŚLUB - Pierwszy Taniec