Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ile w kopercie na ślub?

17 sie 2015 - 12:24:07

Dziewczyny, może pytanie raczej nie ile - a jak ;)
W sobotę idę na ślub i z tej okazji kupiłam karnet ślubny, na którym chcę napisać życzenia. Oczywiście dodatkowo w prezencie pieniądze. Tylko tutaj mam dylemat: czy wkładać pieniądze do koperty z kartką (i stracić anonimowość darczyńcy :D), czy podarować dwie koperty. Oba pomysły dla mnie są równie kiepskie, więc liczę na Waszą pomoc :D

ile w kopercie na ślub?

17 sie 2015 - 12:27:29

Ale nie napisałaś czy chcesz być anonimowa ? Bo jeżeli nie to teraz robią takie super kartki podarunkowe 3d , są naprawdę świetne :)

ile w kopercie na ślub?

17 sie 2015 - 12:31:52

Właśnie chciałabym pozostać anonimowa, nie wiem czy nie daję "za mało", a akurat ta część rodziny ma skłonność do plotkowania na takie tematy, co potem moja mama bierze do siebie i wolałabym uniknąć takiej sytuacji.

Z kolei jak dam samą podpisaną kartkę to wyszłoby na to, że w ogóle nic nie dałam, więc jeszcze gorzej :D

ile w kopercie na ślub?

17 sie 2015 - 12:41:38

Ja zrobiłam to tak : Zakupiłam wino - wcale nie musiało być jakieś bardzo drogie - dałam Pani od kwiaciarni aby wygrawerowała życzenia + ozdobiła butelkę ( oni chcieli totolotki ) więc dołączyła lotki w kształcie motylków i podarowałam..A kopertę tylko podpisaną imionami pary młodej wrzuciłam do pudełeczka. P.s przecież nikt ciebie później nie pyta czy wrzuciłaś kopertę i ile w niej było :) Możesz podarować 2 koperty myślę, że to było by najlepsze rozwiązanie jeśli chcesz pozostać nn :)

ile w kopercie na ślub?

17 sie 2015 - 19:02:10

Tylko gorzej , jak pomyślą, że w ogóle nic nie dałaś:) u mnie takich kopert anonimowych się nie stosuje... A do koperty każdy wkłada tyle na ile go stać - liczy się gest:)

ile w kopercie na ślub?

17 sie 2015 - 19:22:00

Skoro rodzina jest obgadująca to wyobraź sobie co pomyślą jak dostaną podpisaną kopertę od Ciebie, która będzie pusta?


We wrześniu biorę ślub, ale nie mówiłam nikomu ile ma czego dać. Nie każdy zarabia tak samo, a ślub nie jest formą zarabiania (no przynajmniej nie u mnie). Według mnie powinnaś dać tyle ile uważasz za stosowne i normalnie w jednej kopercie. Jakbym ja dostała zupełnie pustą to pierwsza myśl byłaby taka, że nie dałaś nic poza kartką.

Nie wiesz ile? Dajesz tyle ile uważasz. Jeśli idziesz na wesele to za osobę młodzi płacą średnio 200zł plus dodatkowo płatny jest alkohol (o innych rzeczach nie wspominam). Przyjęte jest że daje się tyle żeby się zwróciło młodym, ale raczej nikt nie oczekuje np od studenta, że da mu 500zł w kopercie. Choć tak jak mówisz, to zależy od podejścia rodziny. Jak znasz dobrze młodych to powinnaś wiedzieć jacy są i jak reagują :)

ile w kopercie na ślub?

17 sie 2015 - 19:31:04

emaergieo no właśnie dlatego żadna z opcji nie wydaje mi się dobra :D
ale chyba rzeczywiście już lepiej dać w jednej kopercie, bo przy wręczaniu czy wrzucaniu do pudełka nie będę zwracać im uwagi, że wrzucam dwie.

Myślicie, że 300 zł będzie ok? Wiem, że "daje się tyle, ile się ma", "ślub to nie zarobek", ale jednak miło im będzie, jak dostanę trochę więcej, niż mniej ;)

ile w kopercie na ślub?

17 sie 2015 - 19:33:21

Zazwyczaj to rodzice fundują młodym wesele więc młodym nic się nie "zwraca". Więc dajesz tyle ile uważasz i na ile jesteś w stanie sobie pozwolić. Gości nie zaprasza na wesele żeby na nich zarobić. Daj równocześnie 2 koperty - jedną z kartką, a drugą niepodpisaną z pieniędzmi np. panu młodemu daj tą z kartką, a pani młodej tą z kasą i w żarcie dodaj, że kobieta zarządza budżetem. Młodzi będą wiedzieli, że dałaś kasę a przecież nie będą pod kościołem zaglądać do koperty

ile w kopercie na ślub?

17 sie 2015 - 19:43:43

szeherezada19 no nie zgodzę się z tym, że to rodzice fundują wesele, byłam chyba tylko na jednym weselu fundowanym przez rodziców - wszystkie inne były opłacane z kieszeni państwa młodych ;)

Twoje rozwiązanie byłoby dobre, ale nie jestem pewna czy będą zbierać pieniądze do ręki, czy do pudełka (obstawiam raczej pudełko), więc żeby faktycznie głupio nie wyszło prościej dać chyba w jednej kopercie. Albo rzeczywiście tak, że kopertę z pieniądzem do pudełka, a kartka razem z winem w ręce młodych...

ile w kopercie na ślub?

17 sie 2015 - 21:30:48

Mi tam grosza nie dołożono do ślubu. Sami zarobiliśmy, to robimy impreze :)

A idziesz na ten ślub sama czy z kimś?

ile w kopercie na ślub?

17 sie 2015 - 23:24:13

emaergieo idę sama, z tego co się orientuję talerzyk ma kosztować w granicach 220 zł.

ile w kopercie na ślub?

18 sie 2015 - 00:54:30

ja uważam ,że jeśli ktoś robi wesele i liczy tylko na to ,że się zwróci i to najlepiej z nawiązką to nie powinien tego wesela robić wcale. wkońcu to ma być przyjęcie dla gości a nie żeby się przysłowiowo nachapać . A ile w kopercie to zależnie od tego jak kto zarabia na ile sobie może pozwolić. dla osoby która zarabia 3-4tys miesięcznie dać 500zł to nie wydatek za to dla babci czy cioci z renciną 800zł to te 500zł to jak pozbawić się jedzenia na resztę miesiąca. wesele to wydatek ale nikt nie mówi o tym ,że gość na to wesele musi się też ubrać. to już jest koszt plus prezent i koperta i wypłaty nie ma. daj tyle na ile możesz sobie pozwolić i nie patrz na to czy wypada.nie wypada to robić wesele dla pieniędzy w kopertach

ile w kopercie na ślub?

18 sie 2015 - 13:08:18

Jeśli idziesz sama i dajesz 300zł to nie wiem czemu uważasz że to mało. Poza tym ja po 2h nie pamiętałam ile było w jakiej kopercie i od kogo.

Nie rozumiem ludzi, którzy robią wesele dla kopert i przywiązują do tego większą uwagę niż do samej uroczystości.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-08-18 13:10 przez ewela_05.

ile w kopercie na ślub?

18 sie 2015 - 13:34:15

300 zł jak za jedną osobę to nieco ponad to co płaci się za osobę. W mojej rodzinie zdarzały się pary gdzie dwie dorosłe osoby z 3 dzieci dawały w kopercie 200zł idąc na dwudniowe wesele. I nie miały z tym problemu heh

ile w kopercie na ślub?

18 sie 2015 - 13:42:20

Dziewczyny, wszystko wiem, że "wesela nie robi się dla kopert", ale to nic nie zmienia - pytam o kwotę, żeby sama przed sobą czuć się dobrze.

Jeśli uważacie, że 300 zł jest ok, to tyle dam. Jeszcze studiuję, więc wszystkich oszczędności nie mogę się pozbyć ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

sala zespół liczony 100%