Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ŚLUB 2017

21 maj 2017 - 16:14:02

Jakby ktos z Was musiał kupować napoje to w biedrze jest promo.
2pak coca-coli (2x1l) 4.99,a z kartą biedronki 3.99.

ŚLUB 2017

21 maj 2017 - 19:41:05

Cytat
EwkaP
Jakby ktos z Was musiał kupować napoje to w biedrze jest promo.
2pak coca-coli (2x1l) 4.99,a z kartą biedronki 3.99.


Nie oplaca się.. Ostatnio w Lidlu byly Sprite, Fanta i Pepsi... Dwupak (2x2.5 L) za 6.66 zl...

ŚLUB 2017

21 maj 2017 - 21:27:17

No tak,ale my chcemy opakowania 1l na stołach.

ŚLUB 2017

21 maj 2017 - 22:32:31

Cytat
Gosiek00
Cytat
EwkaP
Jakby ktos z Was musiał kupować napoje to w biedrze jest promo.
2pak coca-coli (2x1l) 4.99,a z kartą biedronki 3.99.


Nie oplaca się.. Ostatnio w Lidlu byly Sprite, Fanta i Pepsi... Dwupak (2x2.5 L) za 6.66 zl...

Nie wyobrażam sobie lać z takich wielkich butli..

ŚLUB 2017

21 maj 2017 - 23:06:27

Cytat
jula27
ile płacicie za salę? Za 1 osobę?
My za osobę płacimy 190 zł (w tej cenie mamy dwudaniowy obiad, 3 dania gorące, deser, zakąski, sałatki, ciasta i ciasteczka, tort, pudełka ciast dla gości, napoje zimne oraz kawę i herbatę bez ograniczeń, pokrowce na krzesła oraz dekoracje sali) Dodatkowo zamówiliśmy "wiejski stół".

Cytat
Gosiek00
Wiem,ze takie pytanie juz było.. Ale nie było za wiele odpowiedzi. Dziewczyny..jak to jest z podatkiem ZAiKS? W umowie z zespołem mam,ze to my mamy go pokryć...ale jak to zrobic? W jakiej kwocie? I czy ktoś sie kapnie, jak np tego nie zrobimy?

My również w umowie z zespołem mamy podpunkt, że jako zleceniodawcy musimy zapłacić ZAiKS...
Niedawno byliśmy ustalić menu i właściciele sali mówili nam, że teraz obowiązek płacenia ZAiKS-u ma lokal; ale oczywiście nie ma nic za darmo... Właściciele koszta podzielili na ilość organizowanych imprez i my musimy zapłacić 100 zł na poczet podatku ZAiKS; nie jesteśmy jednak pokrzywdzeni, bo jeśli musielibyśmy opłacić to sami to wyniosłoby to ponad 300 zł... Podobno cena jest zależna od ilości osób na imprezie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-21 23:10 przez natalazs.

zweryfikowana
Posty: 136
Ostrzeżenia: 1/5

ŚLUB 2017

22 maj 2017 - 21:05:43

My w dzien ślubu raczej mała kwotę pieniędzy bedziemy mieli przy sobie. Za sale i nocleg musimy zapłacić 3 tyg przed ślubem. Mamy to rozłożone na takie jakby raty. Dwie juz wplacilismy w czerwcu kolejna a 3 tyg przed reszte po zliczeniu dokladnej ilosci gości. Przy podpisaniu umowy liczone bylo podstawowe menu 150 zl i do tego bierzemy pakiet (raczej za 35 zl) w ktorym sa napoje, tort, ciasto, owoce, pokrowce na krzesła i w gratisie skrzypaczka. Mozliwe ze dobierzemy jeszcze jakies miesko udziec albo cos innego ale to koszt okolo 600zl. No i wystruj sali kwiaty ktore wybierzymy na przystrojenie sali licze max 500zl-nie wiem jeszcze na jakie sie zdecyduje.
A za fotografa, kamerzyste i dj bedziemy płacić po ślubie. Jedynie w dzien slubu bede musiala miec na fryzjera, makijaz bukiet itd.
Organiscie i księdzu pewnie zaplacimy przed slubem...
Jeśli chodzi o ZAiKS to dj przy podpisaniu umowy wspomniał ze to my płacimy ale nie umial sie okreslic ile dokladnie ale cos w granicy 100zl. Gdzie to mamy wpłacić to do konca jeszcze nie wiem.

Zamówiłam buty... ale niestety okazały sie za duże ;( wymieniam je na mniejszy rozmiar. Mam nadzieję ze beda w sam raz i nie będę musiala szukac innych. Wybralam kolor cielisty/nude (ktoras z Was ma w podobnym kolorze? Jak tak to jakie ponczochy/rajstopy wybralyscie cieliste?). Obcas ma 7cm grubszy słupek i obowiazkowo z zapięciem na moja zbyt wąska stopę.
Przymiarke sukni miala miec 20 maja ale przesunelam na 3.06. ze zwgledu na to ze butow nie mialam.
Nie pamietam czy wspominalam juz wczesniejszych postach ze u nas beda dwie swiadkowe? :D bedzie moja kuzynka i mojego P. siostra. Kupily sobie sukienki i beda mialy identyczne oczko
Nauki wczoraj zakonczylismy teraz jeszcze musimy ogarnac poradnie itd.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-22 21:56 przez _Sylwia88_.

ŚLUB 2017

23 maj 2017 - 17:20:38

No my właśnie jestesmy w drodze na drugą poradnie:D jeszcze jedna i z głowy:)

Zadzwoniłem do mnie na sale- oni mają opłacony zaiks..nie wiem czy rozkladaja to potem na ilość wesel czy jak,ale mniejsza z tym:)

My nie mamy drugiego świadka wybranego... Moj Paweł nie umie sie zdecydować nadal... Ma za dużo osób w rodzinie. U mnie będzie jedna z sióstr(mam dwie) ona juz wie i spokój;D

Dziewczyny... Szczególnie te ze wsi.. Nie boicie się,ze Was okradna? Nie zrozumcie mnie zle..ale u nas w zeszłym roku byla plaga..kazdy dom gdzie było wesele-wszyscy na sali to bylo wlamanie. Oczywiscie z mysla zeby ukrasc kase i prezenty z wesela..ale no nie zmienia to faktu ze jakis strach jest..dzis mama o tym wspomniala...

A i ja mam kolejne dziwne pytanie;D ja wiem-ostatnio same dziwne. Jaka znacie metode na ,,nie picie" na własnym weselu. Wiadomo PM musza sie trzymac. Ale też pic z kazdym,kazdy toast kazda zabawe wszystko... Ileż można.. I teraz moje pytanir..jak to zrobic?.. Poprosić świadków zeby dp butelki po wodce na naszym stole wlewali wodę,czy jak?.. Bo pomysłu mi brak:/

ŚLUB 2017

24 maj 2017 - 07:47:13

U nas powolutku do przodu. Mamy skrzyneczki na podziękowania dla rodziców. W czerwcu jedziemy na salę ustalać szczegóły typu menu, ciasto, tort, dekoracja i ustawienie stołów. Do tego czasu przydałoby się też mieć już spisany protokół :)


ŚLUB 2017

24 maj 2017 - 08:21:43

Cytat
Gosiek00
No my właśnie jestesmy w drodze na drugą poradnie:D jeszcze jedna i z głowy:)


My nie mamy drugiego świadka wybranego... Moj Paweł nie umie sie zdecydować nadal... Ma za dużo osób w rodzinie. U mnie będzie jedna z sióstr(mam dwie) ona juz wie i spokój;D

Dziewczyny... Szczególnie te ze wsi.. Nie boicie się,ze Was okradna? Nie zrozumcie mnie zle..ale u nas w zeszłym roku byla plaga..kazdy dom gdzie było wesele-wszyscy na sali to bylo wlamanie. Oczywiscie z mysla zeby ukrasc kase i prezenty z wesela..ale no nie zmienia to faktu ze jakis strach jest..dzis mama o tym wspomniala...

A i ja mam kolejne dziwne pytanie;D ja wiem-ostatnio same dziwne. Jaka znacie metode na ,,nie picie" na własnym weselu. Wiadomo PM musza sie trzymac. Ale też pic z kazdym,kazdy toast kazda zabawe wszystko... Ileż można.. I teraz moje pytanir..jak to zrobic?.. Poprosić świadków zeby dp butelki po wodce na naszym stole wlewali wodę,czy jak?.. Bo pomysłu mi brak:/

O dzięki,przypomniałaś mi o poradni. Znowu bysmy nie poszli..Mamy jedno spotkanie za sobą,jeszcze jedno musimy zrobić.
Ja bym nie chciała dwóch świadków,dla mnie to niepotrzebny problem. Szczególnie przy usadzaniu.
Staram się nie myśleć o wpadkach i złych rzeczach,stąd nie myślę o kradzieży. Na sali jest sejf. Dodatkowo mała miejscowośc,kazdy się zna,więc ktokolwiek obcy sie bedzie krecil,zostanie od razu wyłapany.
A co do picia-bardzo nie lubię tej całej sytuacji. Uważam,że kazdy ma prawo odmowic picia alkoholu i goście powinni to zrozumiec. Para Mloda nie może sobie pozwolić,by się upic i skonczyc wesele przed polnoca,na co moga sobie pozwolic goscie. Ja nie bede sie nikomu tłumaczyć,tylko po prostu odmawiac. Ewentualnie popijac wino i nim wznosic toast. Alkohol to alkohol,nie muszę pić wódki.

Dziewczyny czy Wy też nie macie czasu nawet rozdać zaproszeń? U nas jest jakaś masakra z tym wszystkim :(

ŚLUB 2017

24 maj 2017 - 14:40:49

Cytat
malgosiaw123
Cytat
Gosiek00
No my właśnie jestesmy w drodze na drugą poradnie:D jeszcze jedna i z głowy:)


My nie mamy drugiego świadka wybranego... Moj Paweł nie umie sie zdecydować nadal... Ma za dużo osób w rodzinie. U mnie będzie jedna z sióstr(mam dwie) ona juz wie i spokój;D

Dziewczyny... Szczególnie te ze wsi.. Nie boicie się,ze Was okradna? Nie zrozumcie mnie zle..ale u nas w zeszłym roku byla plaga..kazdy dom gdzie było wesele-wszyscy na sali to bylo wlamanie. Oczywiscie z mysla zeby ukrasc kase i prezenty z wesela..ale no nie zmienia to faktu ze jakis strach jest..dzis mama o tym wspomniala...

A i ja mam kolejne dziwne pytanie;D ja wiem-ostatnio same dziwne. Jaka znacie metode na ,,nie picie" na własnym weselu. Wiadomo PM musza sie trzymac. Ale też pic z kazdym,kazdy toast kazda zabawe wszystko... Ileż można.. I teraz moje pytanir..jak to zrobic?.. Poprosić świadków zeby dp butelki po wodce na naszym stole wlewali wodę,czy jak?.. Bo pomysłu mi brak:/

O dzięki,przypomniałaś mi o poradni. Znowu bysmy nie poszli..Mamy jedno spotkanie za sobą,jeszcze jedno musimy zrobić.
Ja bym nie chciała dwóch świadków,dla mnie to niepotrzebny problem. Szczególnie przy usadzaniu.
Staram się nie myśleć o wpadkach i złych rzeczach,stąd nie myślę o kradzieży. Na sali jest sejf. Dodatkowo mała miejscowośc,kazdy się zna,więc ktokolwiek obcy sie bedzie krecil,zostanie od razu wyłapany.
A co do picia-bardzo nie lubię tej całej sytuacji. Uważam,że kazdy ma prawo odmowic picia alkoholu i goście powinni to zrozumiec. Para Mloda nie może sobie pozwolić,by się upic i skonczyc wesele przed polnoca,na co moga sobie pozwolic goscie. Ja nie bede sie nikomu tłumaczyć,tylko po prostu odmawiac. Ewentualnie popijac wino i nim wznosic toast. Alkohol to alkohol,nie muszę pić wódki.

Dziewczyny czy Wy też nie macie czasu nawet rozdać zaproszeń? U nas jest jakaś masakra z tym wszystkim :(


A to można w ogóle miec jednego świadka? Nam ksiądz wyraźnie powiedział, ze dwóch.

No właśnie...mala miejscowość. U Nas swoi okradali swoich w zeszlym roku..

Nam zostały jeszcze 3 zaproszenia do rozdania. Teraz w sobote to pykniemy i z głowy.:)

No Nam juz tez została jedna poradnia. Za tydzien we wtorek. I spokoj.

ŚLUB 2017

24 maj 2017 - 17:46:35

Nam zostały jedynie 2 zaproszenia do rozdania, ale to dla mojej najbliższej rodziny. Jutro razem z mamą idziemy do jej brata rozdać (niestety bez narzeczonego, bo nie ma jak się urwać z pracy). My koperty będziemy trzymać w swoim samochodzie, mamy tam kilka takich skrytek, do tego samochód bardzo dobrze zabezpieczony. Do ślubu miesiąc i 28 dni, a ja już nie mogę się doczekać pierwszej przymiarki :D

ŚLUB 2017

25 maj 2017 - 14:17:31

Witam :)nasz slub odbedzie sie 1,07,2017 wiec juz wnet

Cytat
iwcia991
Cytat
Gosiek00


PRZECUDOWNA!!!!!! Zaraz zadzwonię do krawcowej,ze zmieniłam zdanie, i ze chcę taką...jest boooskaaaaa!tańczy

Dziękuję :) Więc tak jak pisałam nie ma możliwości nic w niej przerobić bo straci urok





A moze stanik silikonowy,samonosny?

Malgsiaw123 zaproszenia rozdane zostala mi w sumie jedna osoba,le co do czasu na nic to fakt ja dopiero dzis ide sale ogladac:/.najpierw slub mial byc na ogrodzie u rodzicow( bo my tylko cywilny),jednak moja mama sie troche zbuntowala i zaczelo sie rozgladanie za sala.Z racji tego iz zostalam z tym sama, z zalatwianiem wszystkiego tak naprawde nie mam kiedy tego zrobic a do slubu zostaly 36 dni:-/. Dzis musze jechac i wszystko ogarnac



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-25 15:31 przez malenstwo84.

ŚLUB 2017

25 maj 2017 - 19:23:32

dziewczyny,dużo osób Wam odmówiło?
My mieliśmy na liście ok 150os razem z dziećmi, a teraz wychodzi na to że jak przyjdzie 80 to będzie ok.

ŚLUB 2017

26 maj 2017 - 04:20:33

Cytat
malenstwo84


Cytat
iwcia991
Cytat
Gosiek00


PRZECUDOWNA!!!!!! Zaraz zadzwonię do krawcowej,ze zmieniłam zdanie, i ze chcę taką...jest boooskaaaaa!tańczy

Dziękuję :) Więc tak jak pisałam nie ma możliwości nic w niej przerobić bo straci urok





A moze stanik silikonowy,samonosny?

Niestety taki stanik odpada ponieważ mam uczulenie na silikon
:(

Cytat
EwkaP
dziewczyny,dużo osób Wam odmówiło?
My mieliśmy na liście ok 150os razem z dziećmi, a teraz wychodzi na to że jak przyjdzie 80 to będzie ok.

Na liscie gosci mamy 130 osób narazie tylko 5 osób odmówiło reszta nic nie mówi mają jeszcze czas na potwierdzenie przybycia.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-26 04:22 przez iwcia991.

ŚLUB 2017

26 maj 2017 - 07:54:37

Cytat
EwkaP
dziewczyny,dużo osób Wam odmówiło?
My mieliśmy na liście ok 150os razem z dziećmi, a teraz wychodzi na to że jak przyjdzie 80 to będzie ok.

30 osób odmówiło



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-26 14:07 przez madziaalneka.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ślubne dodatki - bielizna