Obecnie rozmawiamy o:

polecany dentysta

dzisiaj o 19:02

elektryka sklep

dzisiaj o 18:57

wakacje last minute

dzisiaj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

dzisiaj o 18:28

Budowa domu

dzisiaj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ŚLUB 2017

19 maj 2017 - 15:51:58

Cytat
o0aGneS0o
Mam pytanie z 'innej beczki' gdzie ubieracie swoje mamy i w jakiej kolorystyce ??

Moja mama kupiła sobie sukienkę jak byliśmy rozdawać zaproszenia u mojej rodziny. Ciotka musiała w tym dniu niestety być w swoim sklepie, więc przy okazji mama sobie kupiła sukienkę, z której jest zadowolona. Zdecydowała się na prostą czerwoną sukienkę. Ciężko było na nią cokolwiek znaleźć, bo ma spory biust :)

ŚLUB 2017

19 maj 2017 - 19:23:21

Dziekuje. Zostało malo czasu :( ale wasze wsparcie jest ważne.
Moja mama ma swoj własny styl i nic jej nie narzucam.

ŚLUB 2017

19 maj 2017 - 20:32:43

Dziewczynie nie wiem co zrobić... suknia gotowa za miesiąc odbiór ale jest małe ale. Przed pierwszą przymiarką zakupiłam stanik taki żeby pasował pod suknię i ciągle na przymiarki go ubierałam. Po ostatniej przymiarce i powrocie do domu stwierdziłam że jednak chcę inny stanik bo ten trochę widać ( wystaje z dekoltu ) i nie wiem co zrobić czy kupić na własną rękę inny stanik i zaryzykować? Sukni przerobić już się nie da...

ŚLUB 2017

19 maj 2017 - 21:23:57

Cytat
madziaalneka
Dziekuje. Zostało malo czasu :( ale wasze wsparcie jest ważne.
Moja mama ma swoj własny styl i nic jej nie narzucam.

Ja też nie mam zamiaru nic nikomu narzucać, napisałam tylko, że będę doradzać, a to chyba co innego nie

niezweryfikowana
Posty: 23
Ostrzeżenia: 4/5

ŚLUB 2017

19 maj 2017 - 21:32:47

A nie wiecie gdzie można kupić jakieś tanie kopertówki właśnie na wesele? :D

ŚLUB 2017

19 maj 2017 - 22:01:50

Cytat
iwcia991
Dziewczynie nie wiem co zrobić... suknia gotowa za miesiąc odbiór ale jest małe ale. Przed pierwszą przymiarką zakupiłam stanik taki żeby pasował pod suknię i ciągle na przymiarki go ubierałam. Po ostatniej przymiarce i powrocie do domu stwierdziłam że jednak chcę inny stanik bo ten trochę widać ( wystaje z dekoltu ) i nie wiem co zrobić czy kupić na własną rękę inny stanik i zaryzykować? Sukni przerobić już się nie da...


Zadam teraz ryzykowne pytanie... A może bez stanika? Jesli masz dobry gorset i podszyte miseczki, to da radę. Popros krawcowa o wszyscie miseczek.. Lub naszyj cos na sukienkę nie wiem koronke, koraliki(nie wiem jaka masz suknie) tak zeby nie bylo na dekolcie widac stanika.

Cytat
Andzija
A nie wiecie gdzie można kupić jakieś tanie kopertówki właśnie na wesele? :D

Kopertówka do sukni slubnej?:)
Ja juz zaznaczyłam swiadkowej ze ma miec duża torebkę zeby pozbierać wszystkie moje rzeczy- w tym 4 pary butów na zmiane;D to mi powiedziała,ze weźmie czarny worek na śmieci i wrzuci do bagaznika;D

Dziewczyny.. Może troche dziwne pytanie... Ile będziecie mieć przy sobie pieniędzy? Bo wiecie na pewno trzeba zapłacić od razu kosmetyczce, fryzjerce,za oprawe muzyczna w kosciele, chyba za ciasto.. Wyplacacie gotowke od razu?zeby zapłacić za sale? Czy jak to rozegracie?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-19 22:06 przez Gosiek00.

ŚLUB 2017

19 maj 2017 - 22:36:52

Cytat
Gosiek00
Dziewczyny.. Może troche dziwne pytanie... Ile będziecie mieć przy sobie pieniędzy? Bo wiecie na pewno trzeba zapłacić od razu kosmetyczce, fryzjerce,za oprawe muzyczna w kosciele, chyba za ciasto.. Wyplacacie gotowke od razu?zeby zapłacić za sale? Czy jak to rozegracie?

My za salę (w cenie mamy również tort i ciasta) musimy zapłacić tydzień przed ślubem. Orkiestrze musimy zapłacić od razu po weselu (jak impreza się skończy). W dniu ślubu musimy również dać część pieniędzy (1000 zł) fotografowi. Jesteśmy o tyle w komfortowej sytuacji, że mamy te pieniądze, ale są przecież pary, które liczą, że przynajmniej część zapłacą z kasy "z kopert" bo nie mają aż takiej sumy pieniędzy, żeby przed weselem pokryć wszystkie koszta... a koszta tego pięknego dnia są ogromne... ściana



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-19 22:37 przez natalazs.

ŚLUB 2017

20 maj 2017 - 00:19:37

Cytat
Gosiek00
Cytat
iwcia991
Dziewczynie nie wiem co zrobić... suknia gotowa za miesiąc odbiór ale jest małe ale. Przed pierwszą przymiarką zakupiłam stanik taki żeby pasował pod suknię i ciągle na przymiarki go ubierałam. Po ostatniej przymiarce i powrocie do domu stwierdziłam że jednak chcę inny stanik bo ten trochę widać ( wystaje z dekoltu ) i nie wiem co zrobić czy kupić na własną rękę inny stanik i zaryzykować? Sukni przerobić już się nie da...


Zadam teraz ryzykowne pytanie... A może bez stanika? Jesli masz dobry gorset i podszyte miseczki, to da radę. Popros krawcowa o wszyscie miseczek.. Lub naszyj cos na sukienkę nie wiem koronke, koraliki(nie wiem jaka masz suknie) tak zeby nie bylo na dekolcie widac stanika.

Nie ma takiej możliwości wszycia miseczek bo ta kwestia była poruszana na samym początku.
Koronki nie doszyje bo suknia nie ma w sobie koronki po drugie nie mam szytej sukni u krawcowej tylko kupiłam gotową do skrócenia tylko.




Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-20 01:16 przez iwcia991.

ŚLUB 2017

20 maj 2017 - 09:37:58

Cytat
iwcia991
Cytat
Gosiek00
Cytat
iwcia991
Dziewczynie nie wiem co zrobić... suknia gotowa za miesiąc odbiór ale jest małe ale. Przed pierwszą przymiarką zakupiłam stanik taki żeby pasował pod suknię i ciągle na przymiarki go ubierałam. Po ostatniej przymiarce i powrocie do domu stwierdziłam że jednak chcę inny stanik bo ten trochę widać ( wystaje z dekoltu ) i nie wiem co zrobić czy kupić na własną rękę inny stanik i zaryzykować? Sukni przerobić już się nie da...


Zadam teraz ryzykowne pytanie... A może bez stanika? Jesli masz dobry gorset i podszyte miseczki, to da radę. Popros krawcowa o wszyscie miseczek.. Lub naszyj cos na sukienkę nie wiem koronke, koraliki(nie wiem jaka masz suknie) tak zeby nie bylo na dekolcie widac stanika.

Nie ma takiej możliwości wszycia miseczek bo ta kwestia była poruszana na samym początku.
Koronki nie doszyje bo suknia nie ma w sobie koronki po drugie nie mam szytej sukni u krawcowej tylko kupiłam gotową do skrócenia tylko.

[attachment 998064 suknia.jpg]



PRZECUDOWNA!!!!!! Zaraz zadzwonię do krawcowej,ze zmieniłam zdanie, i ze chcę taką...jest boooskaaaaa!tańczy

ŚLUB 2017

20 maj 2017 - 10:17:59

Cytat
Gosiek00
Dziewczyny.. Może troche dziwne pytanie... Ile będziecie mieć przy sobie pieniędzy? Bo wiecie na pewno trzeba zapłacić od razu kosmetyczce, fryzjerce,za oprawe muzyczna w kosciele, chyba za ciasto.. Wyplacacie gotowke od razu?zeby zapłacić za sale? Czy jak to rozegracie?

My będziemy mieli niewiele. Tyle, żeby zapłacić za bukiet dla mnie i świadkowej. Kosmetyczce i fryzjerowi płacić nie będę, bo się do nich nie wybieram. Oprawy muzycznej w kościele też nie zamawialiśmy, wystarczy nam organista u narzeczonego w kościele. Za sale jedziemy zapłacić połowę w czerwcu, a resztę do 2 dni po weselu, bo taki mamy zapis w umowie. Ciasta i tort będziemy zamawiać z cukierni, ale przez sale, bo mają umowę z tą cukiernią, którą chcieliśmy od początku, więc nie musieliśmy jej nawet wcześniej zaklepywać :)

ŚLUB 2017

20 maj 2017 - 13:11:57

Cytat
Gosiek00


PRZECUDOWNA!!!!!! Zaraz zadzwonię do krawcowej,ze zmieniłam zdanie, i ze chcę taką...jest boooskaaaaa!tańczy

Dziękuję :) Więc tak jak pisałam nie ma możliwości nic w niej przerobić bo straci urok

niezweryfikowana
Posty: 37
Ostrzeżenia: 2/5

ŚLUB 2017

20 maj 2017 - 14:23:35

ile płacicie za salę? Za 1 osobę?

ŚLUB 2017

20 maj 2017 - 16:46:05

Cytat
jula27
ile płacicie za salę? Za 1 osobę?

152 zł. W tym mamy zupę, danie główne, 3 kolacje, 9 zimnych przystawek, ciasta i ciasteczka, dekoracja, napoje zimne (coca cola, sprite, fanta, woda niegazowana i gazowana, soki owocowe) i ciepłe (kawa, herbata) bez limitu. Do tego jak będziemy mieli więcej niż 130 osób to będziemy mieli gratis w postaci stołu staropolskiego lub fontanny czekoladowej i udźca pieczonego. Jeszcze dobierzemy sobie do tego pokrowce na krzesła za 5 zł od krzesła, więc w sumie wyjdzie 157 zł. Myślę, że cena całkiem do przeżycia :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-21 15:35 przez isiowaa.

ŚLUB 2017

20 maj 2017 - 21:41:00

Wiem,ze takie pytanie juz było.. Ale nie było za wiele odpowiedzi. Dziewczyny..jak to jest z podatkiem ZAiKS? W umowie z zespołem mam,ze to my mamy go pokryć...ale jak to zrobic? W jakiej kwocie? I czy ktoś sie kapnie, jak np tego nie zrobimy?

ŚLUB 2017

21 maj 2017 - 10:34:58

My płacimy 230 zł/os ale o żadne napoje, ciasta nie musimy się martwić i pokrowce na krzesła dostajemy gratis. Ustrojenie sali w cenie tylko powiemy co chcemy i nam zrobią



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-21 10:35 przez iwcia991.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ślubne dodatki - bielizna