Obecnie rozmawiamy o:

zabawki dla chłopców

gorący temat

wybór przedszkola

dzisiaj o 19:43

najtańsza apteka

dzisiaj o 19:23

rozwód

dzisiaj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

dzisiaj o 17:32

kupno samochodu

dzisiaj o 14:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ŚLUB 2017

13 mar 2017 - 15:38:57

Cytat
Beta500
Witajcie, juz jestem po slubie cywilnym, jaki odbyl sie tuz przed moimi urodzinami, skonczylam 40 lat. Skromna ceremonia dla rodziny oraz ogolnie bardzo szczesliwy moment, pobyt w restauracji, to byl najpiekniejszy czas w moim zyciu. Dodam jeszcze, ze mielismy dwie skromne przyjecia slubne w Polsce i w Japonii. Wyszlam za maz za obcokrajowca. A oto moja suknia slubna. Zycze wszystkiego dobrego. Pozdrawiam cieplo.
Gratulacje i wszystkiego dobrego!

Sukienka piękna!

Mi się marzyło, żeby mieć międzykulturowy ślub, ale niestety (a może i stety :D), narzeczony to Polak ;)

ŚLUB 2017

13 mar 2017 - 16:01:14

Cytat
EwkaP
Nie na każdej drukarce przejdzie gramatura 300.
Mój papier to 250g, uwazam ze nawet mógłby byc cieńszy, takie minimum które mogę polecić z doświadczenia to 170g.

Jeśli chodzi o prążki to dla jasności,one nie są malowane tylko to jest faktura papieru.
Z tego co kojarze on jest jednostronnie prążkowany a druga strona jest gładka.
Z tymi prązkami wiedziałam,że to faktura :P
Co do drukarki-nie drukuje sama na swojej domowej drukarce,tylko zlecam komuś. więc na profesjonalnych drukarkach na pewno przejdzie. Zaproszenia chcę o gramaturze 230-250. Ani mniejsze,ani większe. 170 to troszkę za mało dla mnie.winietki chcę o mniejszej gramaturze. Ty na swojej domowej drukowałaś zaproszenia?

Cytat
iwcia991
Dziewczyny z sierpnia, kiedy zaczynacie wręczać zaproszenia? My mamy ślub 26.08 i chcemy zacząć w połowie maja. Chcemy do końca maja się wyrobić.
Ślub 12.08,potwierdzenia do 12.07. Zapraszać zaczynamy w okolicach Wielkanocy. Niestety nie wszystkie weekendy będziemy mogli,więc trzeba trochę wcześniej zacząć.
Na razie to jeszcze nie ma zaproszeń :D



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-13 16:03 przez malgosiaw123.

zweryfikowana
Posty: 136
Ostrzeżenia: 1/5

ŚLUB 2017

13 mar 2017 - 20:59:36

My zapraszać będziemy 3 miesiące przed. Ślub 23.09. Czyli mniej więcej od połowy czerwca zaczniemy. Część rodziny jest z daleka więc im wyślę pocztą. Nie mamy możliwości aby wręczyć osobiście :( Nikt na pewno nie będzie miał nam tego za złe (tak samo u nich tak to działa). Jeszcze nie mamy zaproszeń ściana W sumie to mamy wybrany wzór (tzn. mój P. wybrał bo nie chce tradycyjnych więc nie upieralam się przy swoim bo i tak przy wielu sprawach dał mi wolną rękę).
Dziewczyny czy Wasze bukiety, przystrojenie kościoła i sali będa z tych samych kwiatów?

ŚLUB 2017

13 mar 2017 - 21:31:24

Cytat
_Sylwia88_
My zapraszać będziemy 3 miesiące przed. Ślub 23.09. Czyli mniej więcej od połowy czerwca zaczniemy. Część rodziny jest z daleka więc im wyślę pocztą. Nie mamy możliwości aby wręczyć osobiście :( Nikt na pewno nie będzie miał nam tego za złe (tak samo u nich tak to działa). Jeszcze nie mamy zaproszeń ściana W sumie to mamy wybrany wzór (tzn. mój P. wybrał bo nie chce tradycyjnych więc nie upieralam się przy swoim bo i tak przy wielu sprawach dał mi wolną rękę).
Dziewczyny czy Wasze bukiety, przystrojenie kościoła i sali będa z tych samych kwiatów?





Tak te same kwiaty

ŚLUB 2017

13 mar 2017 - 22:33:28

Cytat
malgosiaw123
Cytat
EwkaP
Nie na każdej drukarce przejdzie gramatura 300.
Mój papier to 250g, uwazam ze nawet mógłby byc cieńszy, takie minimum które mogę polecić z doświadczenia to 170g.

Jeśli chodzi o prążki to dla jasności,one nie są malowane tylko to jest faktura papieru.
Z tego co kojarze on jest jednostronnie prążkowany a druga strona jest gładka.
Z tymi prązkami wiedziałam,że to faktura :P
Co do drukarki-nie drukuje sama na swojej domowej drukarce,tylko zlecam komuś. więc na profesjonalnych drukarkach na pewno przejdzie. Zaproszenia chcę o gramaturze 230-250. Ani mniejsze,ani większe. 170 to troszkę za mało dla mnie.winietki chcę o mniejszej gramaturze. Ty na swojej domowej drukowałaś zaproszenia?

Tak na zwykłej domowej, mój papier eko miał 250g,ale na nim mam kilka słów drukowanr tylko, natomiast kremowy miał chyba 120g,a pózniej 190g.
Jeśli chodzi o jakość koloru to też muszę zauważyć że oryginalne były lepsze.

ŚLUB 2017

14 mar 2017 - 12:35:34

Cytat
_Sylwia88_
My zapraszać będziemy 3 miesiące przed. Ślub 23.09. Czyli mniej więcej od połowy czerwca zaczniemy. Część rodziny jest z daleka więc im wyślę pocztą. Nie mamy możliwości aby wręczyć osobiście :( Nikt na pewno nie będzie miał nam tego za złe (tak samo u nich tak to działa). Jeszcze nie mamy zaproszeń ściana W sumie to mamy wybrany wzór (tzn. mój P. wybrał bo nie chce tradycyjnych więc nie upieralam się przy swoim bo i tak przy wielu sprawach dał mi wolną rękę).
Dziewczyny czy Wasze bukiety, przystrojenie kościoła i sali będa z tych samych kwiatów?

Raczej nie... Ja planuję na sale kwiaty imitujące polne bukiety,wątpię,by ktoś zgodził się na taki wystrój do kościoła :) Bo wystrój kościoła dzielimy między pary,które mają w tym samym dniu ślub. Pewnie postawimy na jakiś standardowy biały wystrój z jasnymi kwiatami. Najważniejsze,że koszty będą mniejsze,a że będzie trochę inaczej niż na salo to co z tego :)

Cytat
EwkaP



Tak na zwykłej domowej, mój papier eko miał 250g,ale na nim mam kilka słów drukowanr tylko, natomiast kremowy miał chyba 120g,a pózniej 190g.
Jeśli chodzi o jakość koloru to też muszę zauważyć że oryginalne były lepsze.
Mam ekopapier więc wiem jak na żywo wygląda. Wkurza mnie,że ta jedna strona jest brzydsza. Od samego poczatku chcialam zaproszenia eko,ale chyba jednak musze zmienic koncepcje. szukam jeszcze jakiegos zastepstwa :P Najgorsze ze materialy do ozdabiania kupione,wiec nie moge zmienic na zupelnie inne.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-14 12:42 przez malgosiaw123.

ŚLUB 2017

15 mar 2017 - 10:06:18

My jak zamawialiśmy zaproszenia to zależało mi na grubym papierze, więc padło na 350 gr/m2, mniejsze wydawały mi się strasznie cienkie :)

ŚLUB 2017

17 mar 2017 - 17:39:26

Dziewczyny, a co z oprawą muzyczna w kościele? Macie zwykła msze i zwyklego organiste, czy moze nie wiem..jakies skrzypce, flet? Śpiew? Ja bym chciala zeby mi ktos spiewal. Bardzo chcialam by byla to moja osmio letnia siostrzenica..niestety..u nas w rodzinie brak talentu muzycznego.. Poszperalam rowniez po rodzinie narzeczonego..tam tez ciezko. Chcialam zeby ti byla mala dziewczynka. Miala to byc nawet corka mojej przyjaciółki, ale nie podolala. Znalazlam kilkanascie osób, ktore moglyby mi zaspiewac...ale jest problem poniewaz jedna zapiewa tylko jedna pieśń, inna sie nie zgra z organista bo go nie zna. Znalazlam rowniez dziewczynu, blizniaczki, ktore spiewaja przepieeeeeknie. Nawet maja wolny termin. I zajmuja sie wtedy całkowitą oprawa muzyczna mszy razem z elementami stalymi, jak i piesniami. Organista nie jest potrzebny. Strasznie bym je chciala. Ale slub biorw w rodzinnej parafii, ktora jest malutkaaa... Myslicie, ze ksiadz sie na to zgodzi, zeby wpuscic kogos innego, skoro od dawna tak ściśle wspolpracuje z jednym organista? Jak go przekonac?.. I zeby sobie nie pomysl, ze zrobia mu tam.jakies herezje zamiast mszy.

ŚLUB 2017

19 mar 2017 - 20:56:38

My chyba będziemy musieli odwołać przyjęcie, okazało się że siostra narzeczonego jest poważnie chora, czekamy na wyniki, w maju zdecydujemy co zrobimy w zalezności w jakim będzie stanie. Slub odbędzie się napewno. Mam nadzieję że wszytsko pójdzie w dobrym kierunku.

ŚLUB 2017

20 mar 2017 - 23:12:37

Cytat
EwkaP
My chyba będziemy musieli odwołać przyjęcie, okazało się że siostra narzeczonego jest poważnie chora, czekamy na wyniki, w maju zdecydujemy co zrobimy w zalezności w jakim będzie stanie. Slub odbędzie się napewno. Mam nadzieję że wszytsko pójdzie w dobrym kierunku.

To bardzo przykre :( trzymajcie się cieplo, mam nadzieje ze wszystko pojdzie po Waszej myśli mimo wszystko. A dla szwagierki zdrowia

ŚLUB 2017

21 mar 2017 - 13:19:34

Cytat
EwkaP
My chyba będziemy musieli odwołać przyjęcie, okazało się że siostra narzeczonego jest poważnie chora, czekamy na wyniki, w maju zdecydujemy co zrobimy w zalezności w jakim będzie stanie. Slub odbędzie się napewno. Mam nadzieję że wszytsko pójdzie w dobrym kierunku.


O jej to straszne! Na pewno wszystko bedzie dobrze. Trzymajcie sie ciepło

ŚLUB 2017

22 mar 2017 - 21:40:51

Dziewczyny wasze suknie są wiązane czy zapinane na zamek? Moja jest na zamek ale jakiś głos z tyłu głowy nasuwa mi myśl żeby przerobić na wiązanie. Nie wiem czy tak zrobić czy zostawić i będzie wszystko ok.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-22 21:43 przez iwcia991.

ŚLUB 2017

22 mar 2017 - 22:07:32

Cytat
iwcia991
Dziewczyny wasze suknie są wiązane czy zapinane na zamek? Moja jest na zamek ale jakiś głos z tyłu głowy nasuwa mi myśl żeby przerobić na wiązanie. Nie wiem czy tak zrobić czy zostawić i będzie wszystko ok.


Moja jest wiązana- bo ja jestem nie wymiarowa:) ale kolezanka miala zapinana na zamek i mowila ze wszystko ok z zamkiem i z suknia

zweryfikowana
Posty: 487
Ostrzeżenia: 1/5

ŚLUB 2017

22 mar 2017 - 23:15:14

moja jest wiązana. I moim zdaniem jest to bezpieczniejsze rozwiązanie niż zapinana na zamek. Przed ślubem jest dużo stresu i możesz schudnąć np. lepiej jest związać ją mocniej wtedy:P a po za tym materiał pracuje i na zamek suknia może się poluzować podczas tańca:)

ŚLUB 2017

23 mar 2017 - 09:42:26

Cytat
Gosiek00
Cytat
iwcia991
Dziewczyny wasze suknie są wiązane czy zapinane na zamek? Moja jest na zamek ale jakiś głos z tyłu głowy nasuwa mi myśl żeby przerobić na wiązanie. Nie wiem czy tak zrobić czy zostawić i będzie wszystko ok.


Moja jest wiązana- bo ja jestem nie wymiarowa:) ale kolezanka miala zapinana na zamek i mowila ze wszystko ok z zamkiem i z suknia


Ja też jestem nie wymiarowa i zastanawiam się czy tego nie zmienić...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ślub na Dominikanie