Obecnie rozmawiamy o:

motywacja na diecie

gorący temat

dieta przy cukrzycy

dzisiaj o 19:27

motywacja na diecie

dzisiaj o 18:53

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ŚLUB 2017

09 lut 2017 - 10:59:47

Cytat
Gosiek00
Cytat
iwcia991
Cytat
Gosiek00

Koszt 80 zl. Dokument wazny miesiąc. Wiec jeszcze za wczesnie.

Własnie dzwoniłam do USC i dowiedziałam się że dokumenty ważne są 3 miesiące. To jak to w końcu jest każdy urząd ma inne terminy ważności?

Yyy... To ja juz tez zglupilam teraz. Jak ja bylam zapytac w urzedzie(a bylam tam przy okazji kiedyś- jakos w grudniu) yo mowili, ze miesiąc.

Boze. Jak mnie wkurza ten kraj. Musze zapytac jeszcze raz.

iwcia991 a kiedy masz wesele, bo nie pamietam? :)

Ślub mamy 26 sierpnia już chyba kiedyś pytałaś kiedy mam ślub kilka stron wcześniej



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-02-09 11:00 przez iwcia991.

ŚLUB 2017

09 lut 2017 - 13:11:04

@Gosiek00 Wszędzie piszą, że te dokumenty z USC są ważne 3 miesiące. Więc chyba z jakimś tłumokiem rozmawiałaś ;)
U mnie też twierdzą, że 3 miesiące :)

ŚLUB 2017

09 lut 2017 - 20:03:30

Cytat
iwcia991
Też lubie swoje nazwisko i chciałam je zostawić ale po długich rozmowach z moim jednak będę brała jego nazwisko.

Dziewczyny czy do tych waszych sukien ślubnych będziecie miały welon czy może coś innego na głowie?

Czy któraś już była w USC załatwiać dokumenty potrzebne do spisania protokołu przedślubnego w kościele? Jezeli tak jakie to dokumenty i co jest potrzebne? Ile to kosztuje?
Ja będe miała wianek.
Co do dokumentów macie nieaktualne dane.
Dokumenty z USC są ważne pół roku (miesiąc to już w ogle jakiś wymysł)-zmieniło się to bodajże od tego roku,bo wcześniej było tak jak mówicie 3 miesiące.
Metryka chrztu i protokół-3 miesiące.

ŚLUB 2017

09 lut 2017 - 23:28:14

Cześć dziewczyny :) nadrobiłam zaległości w czytaniu... Dawno mnie tu nie było i widzę, że wątek się rozwinął.

Cytat
EwkaP
Dziewczyny, a co z nazwiskami? Zmieniacie? Zostajecie przy swoim? A może podwójne?
Ja bardzo lubię swoje nazwisko i najchętniej bym przy nim została, jednak po ślubie będę je zmieniała na nazwisko ukochanego.
Cytat
iwcia991
Dziewczyny czy do tych waszych sukien ślubnych będziecie miały welon czy może coś innego na głowie?
Planuję mieć tiulowy welon, ale będę go wybierać dopiero gdy suknia będzie uszyta.

Jestem trochę "przerażona" gdy czytam, że macie już tyle załatwione. Nasz ślub jest dokładnie za 142 dni, a mamy jeszcze masę rzeczy niezałatwionych. :o

Pozdrawiam Was serdecznie :)

ŚLUB 2017

10 lut 2017 - 03:11:34

Cytat
natalazs
Cześć dziewczyny :) nadrobiłam zaległości w czytaniu... Dawno mnie tu nie było i widzę, że wątek się rozwinął.
Cytat
EwkaP
Dziewczyny, a co z nazwiskami? Zmieniacie? Zostajecie przy swoim? A może podwójne?
Ja bardzo lubię swoje nazwisko i najchętniej bym przy nim została, jednak po ślubie będę je zmieniała na nazwisko ukochanego.
Cytat
iwcia991
Dziewczyny czy do tych waszych sukien ślubnych będziecie miały welon czy może coś innego na głowie?
Planuję mieć tiulowy welon, ale będę go wybierać dopiero gdy suknia będzie uszyta.

Jestem trochę "przerażona" gdy czytam, że macie już tyle załatwione. Nasz ślub jest dokładnie za 142 dni, a mamy jeszcze masę rzeczy niezałatwionych. :o

Pozdrawiam Was serdecznie :)

Na pewno nie jest tak zle;) co juz masz?

ŚLUB 2017

10 lut 2017 - 17:12:48

Dokumenty z USC jak i akty chrztu z adnotacją o bierzmowaniu są ważne 6 miesięcy. Na 100 procent.

Przy składaniu wniosku w USC pytają o nazwisko jakie będziecie nosiły po ślubie (ja będę miała po mężu) i nazwiska jakie będą nosiły dzieci zrodzone z tego związku.

Mi do ślubu zostało już tylko 91 dni, zaczynam się stresować i mieć wrażenie, że z niczym się nie wyrabiam.

Niby wszystko już mam załatwione, ale dużo jest takich drobiazgów, które mnie niepokoją.

Np. Pierwszy taniec. Mamy piosenkę, ale nie mogę mojego TŻ zagonić, aby ze mną poćwiczy, twierdzi, że jest znakomitym tancerzem i nie musi się uczyć. Oczywiście nie jest to prawdą. Nie chcę się uczyć żadnych układów itp. tylko samodzielnie w domu poćwiczyć.

Pierwszy taniec będzie dla mnie większym stresem niż sam ślub.

Nie mogę się dogadać z kwiaciarnią, która ma podpisaną umowę z salą. Kwiaty mam niby wliczone w cene, a jak mówię im co bym chciała to okazuje się, że nic nie da się zrobić w tych pieniądzach i najlepiej by było jakbym za strojenie sali dopłaciła 1000 zł. Stanęło na tym, że na 2 tygodnie przed ślubem dowiem się czy będę mogła mieć piwonie w wazonach i w jakiej cenie.

Problemem też jest usadzenie dzieci na weselu. Chcę zrobić osobny stolik dla dzieci, ale co z takimi maluchami 1-2 latka? Same, przy mamie, czy u mamy na kolanach ? nie mam pojęcia.

ŚLUB 2017

10 lut 2017 - 23:40:28

Cytat
Gosiek00

Na pewno nie jest tak zle;) co juz masz?

Mamy zarezerwowaną salę, orkiestrę, kamerzystę i fotografa.

Zamówiłam suknię ślubną i kupiłam buty (ale muszę jeszcze kupić drugie na zmianę.. a ze znalezieniem odpowiednich butów mam duży problem, ponieważ potrzebuję szpilkę 9,5 cm i malutki rozmiar 34-35 :o ) Muszę kupić dodatki tj. welon (mam go wybrać podczas pierwszej przymiarki sukni, która będę miała w maju), biżuterię, podwiązkę i pończochy. Umówiłam się do kosmetyczki i fryzjerki. Miesiąc przed ślubem będę miała próbny makijaż i fryzurę. Muszę się jeszcze umówić na manicure.
Jeśli chodzi o strój mojego P. to nic jeszcze nie mamy, ale w marcu bierze urlop więc czeka nas spacer po sklepach i musimy wszystko kupić, bo w kwietniu wyjeżdża za granice :).

Zarezerwowałam datę i godzinę mszy. Na początku marca idziemy do księdza spisać protokół, a w drugiej połowie marca jedziemy na weekendowy kurs przedmałżeński i musimy iść na spotkania do poradni rodzinnej.

Kupiłam już obraz; klasyczny przedstawiający Świętą Rodzinę.

Zaproszenia wybraliśmy,jednak narzeczony twierdzi, że zamówimy je po spisaniu protokołu u księdza żeby mieć pewność, co do ustalonej godziny ślubu (wiem, że w tym samym dniu ślub będą też brały dwie inne pary, ale nie zamierzam dla nich zmieniać godziny ślubu-taka ze mnie wredna baba :D).
Muszę dogadać się z dziewczynami odnośnie dekoracji kościoła... Ja chciałam żeby kościół stroiła mi siostra zakonna, bo robi to pięknie i tanio, ale nie wiem, co planują pozostałe pary. Mam ogromną nadzieję, że się z nimi dogadam i każda z nas będzie zadowolona a koszta podzielimy na 3. Na ślubie będzie nam śpiewała żona kuzyna, która już się zgodziła.

Narzeczony załatwił nam samochód wraz z kierowcą, jednak musimy kupić jeszcze dekorację na auto.

Pudełko na koperty będę robiła sama, ale jeszcze nie zaczęłam go malować.

Obrączki również wybraliśmy, ale jeszcze ich nie zamówiliśmy ściana

Nie mamy jeszcze załatwionej kwiaciarni, która zrobi mi bukiety i butonierki (kwiaciarnia musi być z okolic narzeczonego - mamy do siebie ponad 60 km :/). Oczywiście wiem jak ma wyglądać mój wymarzony bukiet :)

Alkoholem zajął się mój P. i dzięki znajomościom dostaniemy go w cenach hurtowych z czego bardzo się cieszę, bo koszta tego wymarzonego dnia mnie przerażają. Muszę kupić zawieszki na alkohol i tu mam do WAS pytanie - Ile ich kupić? Wesele mamy na około 180 osób w tym około 40 dzieci :o Jestem też ciekawa w jaki sposób liczycie ile potrzeba butelek wódki, wina?, szampana?

Musimy się dogadać z właścicielami sali, ponieważ w cenie mamy 50 paczek ciast na podziękowanie dla gości, a potrzebujemy ich więcej. Miesiąc przed ślubem mamy również ostatecznie z nimi ustalić menu, smak i wygląd tortu (mamy go w cenie krzesełka), wystrój sali (w cenie mamy pokrowce na krzesła z tiulowymi kokardami na co drugim krzesełku i tiul na stołach a ja chcę jeszcze zasłonić tiulem lustra na sali. Zastanawiamy się jeszcze w sprawie kwiatów na stołach i chyba z nich zrezygnujemy... jedynie na naszym będzie wiązanka i literki - nasze inicjały, które również muszę zamówić).
Mam też do Was pytanie - Czy będziecie sami siedzieć przy osobnym stole? a może z rodzicami? świadkami? jeśli ze świadkami to czy z ich partnerami/dziećmi?

Zostało jeszcze kupienie podziękowań dla rodziców i świadków, ale wiemy, co będziemy im wręczać i tu nie ma żadnego problemu.

Musimy ostatecznie wybrać piosenkę na pierwszy taniec. Zdecydowanie nie chcemy odtwarzania piosenki z laptopa, dlatego też wybierzemy jakąś piosenkę z repertuaru naszego zespołu. Nie mogę nakłonić mojego P. żeby poćwiczyć taniec. :( nie chcemy choreografii, ale chcę aby ten taniec jakoś fajnie wyglądał i musimy poćwiczyć sami w domu, najlepiej już do konkretnej piosenki.

Muszę przygotować tzw. koszyczki sos.

Musimy wybrać piosenki do nagrania.

uffchyba wszystkie sprawy poruszyłam, jeśli coś pominęłam to PROSZĘ uświadomcie mnie, bo zdecydowanie za dużo tych ALE i MUSIMY w mojej wypowiedzi... help

Nie mogę uwierzyć, że TEN DZIEŃ już coraz bliżej... serce Pozdrawiam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-02-10 23:47 przez natalazs.

ŚLUB 2017

11 lut 2017 - 05:55:14

Cytat
natalazs
Cytat
Gosiek00

Na pewno nie jest tak zle;) co juz masz?

Mamy zarezerwowaną salę, orkiestrę, kamerzystę i fotografa.

Zamówiłam suknię ślubną i kupiłam buty (ale muszę jeszcze kupić drugie na zmianę.. a ze znalezieniem odpowiednich butów mam duży problem, ponieważ potrzebuję szpilkę 9,5 cm i malutki rozmiar 34-35 :o ) Muszę kupić dodatki tj. welon (mam go wybrać podczas pierwszej przymiarki sukni, która będę miała w maju), biżuterię, podwiązkę i pończochy. Umówiłam się do kosmetyczki i fryzjerki. Miesiąc przed ślubem będę miała próbny makijaż i fryzurę. Muszę się jeszcze umówić na manicure.
Jeśli chodzi o strój mojego P. to nic jeszcze nie mamy, ale w marcu bierze urlop więc czeka nas spacer po sklepach i musimy wszystko kupić, bo w kwietniu wyjeżdża za granice :).

Zarezerwowałam datę i godzinę mszy. Na początku marca idziemy do księdza spisać protokół, a w drugiej połowie marca jedziemy na weekendowy kurs przedmałżeński i musimy iść na spotkania do poradni rodzinnej.

Kupiłam już obraz; klasyczny przedstawiający Świętą Rodzinę.

Zaproszenia wybraliśmy,jednak narzeczony twierdzi, że zamówimy je po spisaniu protokołu u księdza żeby mieć pewność, co do ustalonej godziny ślubu (wiem, że w tym samym dniu ślub będą też brały dwie inne pary, ale nie zamierzam dla nich zmieniać godziny ślubu-taka ze mnie wredna baba :D).
Muszę dogadać się z dziewczynami odnośnie dekoracji kościoła... Ja chciałam żeby kościół stroiła mi siostra zakonna, bo robi to pięknie i tanio, ale nie wiem, co planują pozostałe pary. Mam ogromną nadzieję, że się z nimi dogadam i każda z nas będzie zadowolona a koszta podzielimy na 3. Na ślubie będzie nam śpiewała żona kuzyna, która już się zgodziła.

Narzeczony załatwił nam samochód wraz z kierowcą, jednak musimy kupić jeszcze dekorację na auto.

Pudełko na koperty będę robiła sama, ale jeszcze nie zaczęłam go malować.

Obrączki również wybraliśmy, ale jeszcze ich nie zamówiliśmy ściana

Nie mamy jeszcze załatwionej kwiaciarni, która zrobi mi bukiety i butonierki (kwiaciarnia musi być z okolic narzeczonego - mamy do siebie ponad 60 km :/). Oczywiście wiem jak ma wyglądać mój wymarzony bukiet :)

Alkoholem zajął się mój P. i dzięki znajomościom dostaniemy go w cenach hurtowych z czego bardzo się cieszę, bo koszta tego wymarzonego dnia mnie przerażają. Muszę kupić zawieszki na alkohol i tu mam do WAS pytanie - Ile ich kupić? Wesele mamy na około 180 osób w tym około 40 dzieci :o Jestem też ciekawa w jaki sposób liczycie ile potrzeba butelek wódki, wina?, szampana?

Musimy się dogadać z właścicielami sali, ponieważ w cenie mamy 50 paczek ciast na podziękowanie dla gości, a potrzebujemy ich więcej. Miesiąc przed ślubem mamy również ostatecznie z nimi ustalić menu, smak i wygląd tortu (mamy go w cenie krzesełka), wystrój sali (w cenie mamy pokrowce na krzesła z tiulowymi kokardami na co drugim krzesełku i tiul na stołach a ja chcę jeszcze zasłonić tiulem lustra na sali. Zastanawiamy się jeszcze w sprawie kwiatów na stołach i chyba z nich zrezygnujemy... jedynie na naszym będzie wiązanka i literki - nasze inicjały, które również muszę zamówić).
Mam też do Was pytanie - Czy będziecie sami siedzieć przy osobnym stole? a może z rodzicami? świadkami? jeśli ze świadkami to czy z ich partnerami/dziećmi?

Zostało jeszcze kupienie podziękowań dla rodziców i świadków, ale wiemy, co będziemy im wręczać i tu nie ma żadnego problemu.

Musimy ostatecznie wybrać piosenkę na pierwszy taniec. Zdecydowanie nie chcemy odtwarzania piosenki z laptopa, dlatego też wybierzemy jakąś piosenkę z repertuaru naszego zespołu. Nie mogę nakłonić mojego P. żeby poćwiczyć taniec. :( nie chcemy choreografii, ale chcę aby ten taniec jakoś fajnie wyglądał i musimy poćwiczyć sami w domu, najlepiej już do konkretnej piosenki.

Muszę przygotować tzw. koszyczki sos.

Musimy wybrać piosenki do nagrania.

uffchyba wszystkie sprawy poruszyłam, jeśli coś pominęłam to PROSZĘ uświadomcie mnie, bo zdecydowanie za dużo tych ALE i MUSIMY w mojej wypowiedzi... help

Nie mogę uwierzyć, że TEN DZIEŃ już coraz bliżej... serce Pozdrawiam


Kochana!;) mowilam, ze nie moze być tak zle:) przeciez masz zalatwione tyle ilw my(albo juz ,,poruszone" te sprawy).

Allohol- pytalam na forum z zeszlego roku. Dziewczyny doradzilu 1L na głowę. W lato schodzi wiecej napojow niz alkoholu. Wiec mozliwe ze u mnie zejdzie alkohol:) ja policzylam na moich 110 gości 228 butelek 0,5. Taaak czyli i na dzieci i w ogole... I zamierzam dokupic jeszcze moze z 20 przed weselem lepiej miec rezerwe..:) wino kupie na oko. Kilka rodzajow po kilka butelek. A zawieszki... Eh... Mam ich 280;D bo florystka zle uslyszala;D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-02-13 09:22 przez Gosiek00.

ŚLUB 2017

11 lut 2017 - 10:45:53

Cytat
martyrusia
Dokumenty z USC jak i akty chrztu z adnotacją o bierzmowaniu są ważne 6 miesięcy. Na 100 procent.


Problemem też jest usadzenie dzieci na weselu. Chcę zrobić osobny stolik dla dzieci, ale co z takimi maluchami 1-2 latka? Same, przy mamie, czy u mamy na kolanach ? nie mam pojęcia.
Hmm co do ważności. Pewne jest to,że z USC są wazne pół roku.
o do metryki chrztu to nie wszędzie. Moja koleżanka slubująca w maju,metrykę chrztu ma ważną 3 miesiące,więc to może zależy od kościoła?

Co do dzieci-takie maluchy będę sadzać przy rodzicach. Chyba,że rodzice ich puszczą do starszaków,ale wątpie :D Generalnei będę dawać do zrozumienia przy zapraszaniu,żeby może na pierwszy dzien ich nie brali,tylko na poprawiny.

Cytat
natalazs

uffchyba wszystkie sprawy poruszyłam, jeśli coś pominęłam to PROSZĘ uświadomcie mnie, bo zdecydowanie za dużo tych ALE i MUSIMY w mojej wypowiedzi... help

Nie mogę uwierzyć, że TEN DZIEŃ już coraz bliżej... serce Pozdrawiam
Masz więcej ode mnie :D
My mamy tylko kościół,salę,orkiestrę,foto i wideo,ja zamówiłam makijaż i kwiaciarnię i mam suknię.
I to by było na tyle :D
COL do przelicznika na wodke-liczymy pół litra na głowę na dwa dni. Mamy taki przelicznik od znajomych,którzy robili wczesniej wesela. Na spokojnie starcza.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-02-11 10:48 przez malgosiaw123.

ŚLUB 2017

12 lut 2017 - 13:19:09

Jaki macie kolor przewodni? Ja na początku chciałam czerwony ale jest tak oklepany że w końcu zdecydowałam na odcienie pomarańczowego :) Jakie macie buty?

ŚLUB 2017

12 lut 2017 - 15:02:36

Ja postawiłam na wygodne i skromne buty, mają 3cm obcasu ale są ładnie udekorowane( mam lekkie problemy z krążeniem i szybko męczą mi się nogi w szpilkach ;<;) i tak w sumie nie będzie widać pod spodem co mam więc nie lepiej żeby było mi wygodnie :)

ŚLUB 2017

12 lut 2017 - 15:04:13

Cytat
iwcia991
Jaki macie kolor przewodni? Ja na początku chciałam czerwony ale jest tak oklepany że w końcu zdecydowałam na odcienie pomarańczowego :) Jakie macie buty?
Naszymi kolorami przewodnimi są brzoskwinia i turkus. Buty na ślub mam niestety w kolorze pudrowego różu z racji tego, że nie znalazłam brzoskwiniowych w moim rozmiarze. Na poprawiny będę miała sandały turkusowe. Sandały nie pasują do sukni ślubnej i dlatego będą na poprawiny.

ŚLUB 2017

12 lut 2017 - 15:37:31

Cytat
iwcia991
Jaki macie kolor przewodni? Ja na początku chciałam czerwony ale jest tak oklepany że w końcu zdecydowałam na odcienie pomarańczowego :) Jakie macie buty?
Żadnego. Nie jestem fanką jednego czy dwóch kolorow i upartego trzymania sie we wszystkim. Planuje trochę rustykalny wystrój.

Co do butów mam zamiar kupić klasyczne,szpilki w szpic. Zamszowe w kolorze nude.

ŚLUB 2017

12 lut 2017 - 23:34:12

Cytat
iwcia991
Jaki macie kolor przewodni? Ja na początku chciałam czerwony ale jest tak oklepany że w końcu zdecydowałam na odcienie pomarańczowego :) Jakie macie buty?

My zdecydowaliśmy się na kolorystyczne połączenie zieleni i bieli, ale nie zabraknie też żółci i ecru (kolor sali).
Jeśli chodzi o buty, to kupiłam zwykłe, białe czółenka z paseczkiem i obcasem 9,5 cm. Szukam drugich na zmianę w kolorze nude/cielistym, klasycznych bez paska.

Gosiek00 i malgosiaw123 - Dziękuję za słowa otuchy i odpowiedź w sprawie alkoholu :)

ŚLUB 2017

13 lut 2017 - 09:16:38

Cytat
Dagun25
Ja postawiłam na wygodne i skromne buty, mają 3cm obcasu ale są ładnie udekorowane( mam lekkie problemy z krążeniem i szybko męczą mi się nogi w szpilkach ;<;) i tak w sumie nie będzie widać pod spodem co mam więc nie lepiej żeby było mi wygodnie :)

Ja tak samo... Noo i na takim niskim obcasie nie trzeba przebierac:) (mam nadzieje;p) mi tez chodziło glownie o wygodne... Bo co z tego ze do kosciola 10 cm.. Suknia uszyta do takiej dlugosci..i co i potem przebiore i bede miala za dluga suknie? Bede po niej deptac...i ja rwac... A tak.. Mam 2 pary butow na obcasie 3,5 w razie czego i tyle;p biale. Jedne w szpic na obcasie. Drugie na koturnie. Takie fajne miekkie.

Cytat
iwcia991
Jaki macie kolor przewodni? Ja na początku chciałam czerwony ale jest tak oklepany że w końcu zdecydowałam na odcienie pomarańczowego :) Jakie macie buty?


U mnie kolorem przewodnim bedzie czerwień... Wpadl mi ostatnio w rece jakis artykul w pismie na targach slubnych, ze w 2017 roku najpopoularniejsza będzie zielen.... I to taka ciemna naturalna.... I jak ogladalam dekoracje w tym pismie..wszystko w zielonym kolorze... Jestem w szoku.. Taaaaak pieknie.. Tak oryginalnie. Zamiast zwyklych kwiatow na stolach kompozycje z lisci... Nooo bosko! ;D

Cytat
iwcia991
Cytat
Gosiek00
Cytat
iwcia991
Cytat
Gosiek00

Koszt 80 zl. Dokument wazny miesiąc. Wiec jeszcze za wczesnie.

Własnie dzwoniłam do USC i dowiedziałam się że dokumenty ważne są 3 miesiące. To jak to w końcu jest każdy urząd ma inne terminy ważności?

Yyy... To ja juz tez zglupilam teraz. Jak ja bylam zapytac w urzedzie(a bylam tam przy okazji kiedyś- jakos w grudniu) yo mowili, ze miesiąc.

Boze. Jak mnie wkurza ten kraj. Musze zapytac jeszcze raz.

iwcia991 a kiedy masz wesele, bo nie pamietam? :)

Ślub mamy 26 sierpnia już chyba kiedyś pytałaś kiedy mam ślub kilka stron wcześniej

Pewnie pytalam;D ale mam skleroze;D i pewnie zapytam jeszcze raz;D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-02-13 09:24 przez Gosiek00.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ŚLUB- Warszawa i okolice