Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Komunia- prezent od chrzestnej-ok?

03 maj 2015 - 23:21:07

Witajcie
Szybkie pytanko, jestem chrzestna, w ta sobote mam komunie mojego chrześniaka.
Na prezent chce mu dać te klocki lego(żeby miał chłopak jakąś zabawke bo teraz wszyscy dają w większości kasę),do tego biblie w skórzanej oprawie i do tego 600zl w kopercie. Myślicie że będzie ok?



Komunia- prezent od chrzestnej-ok?

04 maj 2015 - 17:39:33

Lego są fajne teraz, bo dziecko rzeczywiscie się ucieszy, ale warto pomyśleć nad pamiątką na lata. Mój chrześniak w tym roku dostanie http://www.mulierstore.com/daniel-wellington-zegarki/classic-york-man-rose-gold-pl i biblię.

Komunia- prezent od chrzestnej-ok?

04 maj 2015 - 17:44:19

Człopak na pewno się ucieszy. Matko kochana teraz na komunie więcej kasy się daje niż na wesele... kiedyś, za moich czasów encyklopedia od jednej cioci, zegarek od drugiej a rower to już był prezent wyczekiwany rok przed komunią... co za czasy...

Komunia- prezent od chrzestnej-ok?

04 maj 2015 - 17:54:42

zgadzam się ,prezent ok, ale niestety teraz to komunia nie ma tego charakteru co kiedyś(niestety) bardzo fajny artykuł o komuniach w majowym Skarbie z Rossmanna tam są też nietypowe prezenty

Komunia- prezent od chrzestnej-ok?

04 maj 2015 - 17:54:46

Ja nie wiem pi co tyle kasy wydawać

zweryfikowana
Posty: 377
Ostrzeżenia: 2/5

Komunia- prezent od chrzestnej-ok?

04 maj 2015 - 18:02:35

Jak dla mnie, 600 zł do tego to trochę za dużo. Bez przesady, nawet na wesele tyle się nie daje.. :)

Komunia- prezent od chrzestnej-ok?

04 maj 2015 - 18:07:01

ja myslę, że fajny prezent :)

Komunia- prezent od chrzestnej-ok?

04 maj 2015 - 21:29:35

A myslicie ze mozna w biblii dac dedykacje? Czy jednak nie wypada ruszać pisma swietego?

Komunia- prezent od chrzestnej-ok?

04 maj 2015 - 21:33:23

Cytat
szczudel
A myslicie ze mozna w biblii dac dedykacje? Czy jednak nie wypada ruszać pisma swietego?
bez przesady mozna dac dedykacje

zweryfikowana
Posty: 267
Ostrzeżenia: 1/5

Komunia- prezent od chrzestnej-ok?

04 maj 2015 - 21:35:13

Bardzo dobry pomysł. Chłopak na pewno się ucieszy. A co do kasy do każdy daje tyle ile może.

Komunia- prezent od chrzestnej-ok?

04 maj 2015 - 21:35:56

:) no to super:) niech wie ze to od chrzestnej:)
Wlasnie z ta biblia mi dalo do myslenia ze ja na swoja komunie ktora byla wieki temu dostalam pare pamiatek z komunii ktore sa... nawet nie wypelnione:p a biblii to nigdy nie dostalam, a jednak sie przydaje szczegolnie na swieta.

Komunia- prezent od chrzestnej-ok?

04 maj 2015 - 21:37:56

takie klocki to sa za bardzo skomplikowane jak dla bobasa :)
biblia to dobry pomysł + kasa ( kazdy daje tyle na ile go stac , ja jednak bym dała 400, 500zł) fajnym pomysłem jest łancuszek z krzyżykiem , albo zegarek sportowy bo na elegancki to przyjdzie jeszcze czas , sam sobie chłopak kupi jak dorośnie ;)

Komunia- prezent od chrzestnej-ok?

04 maj 2015 - 21:41:19

Ten bobas ma 10lat :) bo przelozyli mu komunie z zeszlego roku:) lancuszek troche przespalam bo moglam mu dac na chrzciny ale wtedy nie pracowalam i ogolnie nie dostal za duzego prezentu

zweryfikowana
Posty: 4.128
Ostrzeżenia: 1/5

Komunia- prezent od chrzestnej-ok?

04 maj 2015 - 21:45:28

Cytat
Karolinka66
Lego są fajne teraz, bo dziecko rzeczywiscie się ucieszy, ale warto pomyśleć nad pamiątką na lata. Mój chrześniak w tym roku dostanie http://www.mulierstore.com/daniel-wellington-zegarki/classic-york-man-rose-gold-pl i biblię.

serio kupujesz dziecku zegarek jak dla starego dziada? ciekawe...

Komunia- prezent od chrzestnej-ok?

04 maj 2015 - 21:45:55

Cytat
magi85
takie klocki to sa za bardzo skomplikowane jak dla bobasa :)

Chłopak w wieku komunijnym to już chyba nie bobas, prawda? ściana :D
Co do prezentu - zdecydowanie popieram Pismo Święte z jakąś fajną osobistą dedykacją, a co do pieniędzy - nie wypowiadam się, bo nie wiem, po ile ludzie teraz zwykle dają :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Poradnia rodzinna dla narzeczonych - Poznań