Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Rola świadkowej na ślubie...

26 sty 2015 - 15:01:28

Cześć ;)
Mam zaszczyt świadkować na ślubie u koleżanki. Stąd moje pytanie jaka jest moja rola?? Czytałam trochę na forum, ale chciałam poznać zdanie dziewczyn, które pełniły taką rolę.




P.S. Jeśli źle umieściłam wątek lub taki już był to proszę o przebaczenie :D

Rola świadkowej na ślubie...

26 sty 2015 - 15:15:20

jak dla mnie świadkowa to po pierwsze pomocnik. Pomaga w ubraniu się w suknię, poprawi jak coś się zagnie itp. Warto mieć też w torebce mini przybornik tzn. igła i nitka.Puder, chusteczki, błyszczyk młodej.

Świadek jest przy młodych, gdy odbierają prezenty - przejmują od nich, odkładają na bok.

Jak dla mnie rola świadkowej jest bardzo ważna.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-26 15:17 przez Carmesi.

Rola świadkowej na ślubie...

26 sty 2015 - 15:24:24

Przede wszystkim pamiętaj-to Panna Młoda ma być najwazniejsza tego dnia. Dlatego staraj się nie przyćmić jej ubiorem i wyglądem :) Bo przy niej Ty będziesz najczęsciej pojawiać się w tym dniu. rola swiadkowej to jak koleżanka wyżej napisałą rola pomocnika. Najwazniejsze to słuchać poleceń Młodej i starać się ją odciążyć od obowiązków na weselu :)

Rola świadkowej na ślubie...

26 sty 2015 - 15:51:13

Właśnie też zastanawiam się nad ubiorem. Chciałabym w miarę prostą sukienkę ;)

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

Rola świadkowej na ślubie...

26 sty 2015 - 15:51:53

w różnych regionach jest różnie. zapytaj panny młodej, czego czekuje

Rola świadkowej na ślubie...

26 sty 2015 - 18:28:05

Cytat
meggi490
Właśnie też zastanawiam się nad ubiorem. Chciałabym w miarę prostą sukienkę ;)
Wiadomo,że nie mozesz przez to robić z siebie szarej myszki :) Ale może zapytaj Młodej czy ma jakieś uwagi do tego jak masz wyglądać. Myslę,że przede wszystkim inny kolor niż biały. Wiem,że wiele osób o to się oburza,ale ja jestem zdania,że nie powinno się białej zakładać,a każdy zdanie może mieć inne :)

Rola świadkowej na ślubie...

26 sty 2015 - 18:38:04

Zapytaj sie PM czego oczekuje. Niektore nie maja wymagac, ot masz byc przy nich i w razie problemow pomoc a niektore wymagaja nawet wybranego ubioru np. w kolorze przewodnim :D

moja swiadkowa bedzie siostra, chcialabym odciazyc ja, by mogla tez sie zabawic a nie tylko latac za mna. No i tak: pomoc mi przy sukni, pomoc przy skladaniu zyczen(zabierac prezenty gdzies na bok), miec jakas torbe z niezbednikiem(jakies kosmetyki, rajstopy na zmiane, tabletki itp w razie czego) no i przede wszystkim dobrze sie bawic :)

Rola świadkowej na ślubie...

26 sty 2015 - 18:39:13

byłam świadkową..
Pomagałam młodej przy poszukiwaniach sukni, w dniu ślubu pomagałam jej się w nią wcisnąć, podczas przysięgi w kościele trzymałam bukiet młodej, organizowałam grosiki i ryż na posypanie, odbierałam koperty i prezenty..i tyle.. Jakoś nie wymagano ode mnie wiele. :D

Rola świadkowej na ślubie...

26 sty 2015 - 18:40:58

Moja świadkowa: była z nami na sesji ślubnej w plenerze przed ceremonią, pomagała mi się ubrać, odbierała z nami i świadkiem prezenty i koperty, pomagała świadkowi w noszeniu wódki, napoi, pomagała mi gdy potrzebowałam pomocy- jeśli miałam o cokolwiek poprosić, prosiłam właśnie świadkową, w trakcie oczepin podawała kwiaaty i inne upominki, w ogóle była z nami w czasie oczepin. Niby czynności niezbyt trudne i pracochłonne ale do I w nocy do końca oczepin była do "naszych usług". To jest bardzo odpowiedzialna funkcja. Mój mąż był u niej za to świadkiem i w sumie 3/4 wesela przebalowałam bez niego.
Świadkowie są jak ochraniarze;) cały czas czujesz ich obecność, wiesz że jak się odwrócisz oni są w gotowości żeby pomóc.

Rola świadkowej na ślubie...

26 sty 2015 - 18:43:04

U mnie w okolicy jest inaczej. To rodzice są gospodarzami wesela i ojcowie rządzą %% itd :D

Rola świadkowej na ślubie...

26 sty 2015 - 18:44:49

moja świadkowa na moim ślubie dużo pomagała...a nawet i przed ślubem poszła wystroić kościół potem zrobiła mi make-up gdyż jest wizażystką trzymała szal w kościele bo nie był mi potrzebny...potem zbierała kwiaty razem ze świadkiem, trzymała też mój bukiet gdy rodzina składała mi zyczenia...i nie wiem co jeszcze robiła? bo to był stres żeby wszystko dobrze poszło....także nie wiem co jeszcze mogę Ci doradzić ;)

Rola świadkowej na ślubie...

26 sty 2015 - 18:47:30

Cytat
malaga101
U mnie w okolicy jest inaczej. To rodzice są gospodarzami wesela i ojcowie rządzą %% itd :D
no prosze państwo w państwie:) co rejon to obyczaj:) tak jak opisałam jest w woj. warmińsko-mazurskim. A macie w waszych rejonach zwyczaj "butelek" dzień lub 2 przed weselem?

Rola świadkowej na ślubie...

26 sty 2015 - 18:50:01

Cytat
kasiula2
Cytat
malaga101
U mnie w okolicy jest inaczej. To rodzice są gospodarzami wesela i ojcowie rządzą %% itd :D
no prosze państwo w państwie:) co rejon to obyczaj:) tak jak opisałam jest w woj. warmińsko-mazurskim. A macie w waszych rejonach zwyczaj "butelek" dzień lub 2 przed weselem?

Co to jest? pierwsze słyszę

Rola świadkowej na ślubie...

26 sty 2015 - 18:51:25

Cytat
kasiula2
Cytat
malaga101
U mnie w okolicy jest inaczej. To rodzice są gospodarzami wesela i ojcowie rządzą %% itd :D
no prosze państwo w państwie:) co rejon to obyczaj:) tak jak opisałam jest w woj. warmińsko-mazurskim. A macie w waszych rejonach zwyczaj "butelek" dzień lub 2 przed weselem?
W łódzkim i mazowieckim tego nie ma :) Ale słyszałam o tym.

Rola świadkowej na ślubie...

26 sty 2015 - 18:55:12

Dawniej tylko w piątek teraz już na szczęście w czwartek robisz bibe w domu panny młodej- dokładnie to na dworze. Kiedyś przychodzili sąsiedzi lub inne moczymordki wypili kielicha, dwa i szli do domu a teraz są zamawiane namioty wojskowe, parasole, ławki, stoły i przychodzi ci ludu do setki... Jest wódka, zakąski, ciasto, kawa herbata, muzyczka i siedzą do nocy. To jest dedykowane dla osób które nie sa zaproszone na wesele a więc sąsiedzi, dalsza rodzina, koleżanki itp. U mnie było ok 80osób...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Strona z aukcjami bez ceny minimalnej