Obecnie rozmawiamy o:

najtańsza apteka

gorący temat

e-papieros

14 minut temu

nowoczesne przedszkole

godzinę temu

atrakcyjne przedszkole

dzisiaj o 8:55

przyjazne przedszkole

dzisiaj o 8:20

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

prezent ślubny - pieniądze - ile?

16 sie 2014 - 13:05:22

byłam w zeszłym roku z chłopakiem, kupiliśmy zestaw obiadowy bo koleżanka wprowadala sie do nowego domu i wiedziałam ze nie ma nic. była to równowartość ok 250 zł. uważam że jesli nie pracujecie i studiujecie to taki prezent jest adekwatny do sytuacji.

prezent ślubny - pieniądze - ile?

16 sie 2014 - 13:25:44

minimum 300 zł. Wesele kosztuje, jest zasada że daje się minimum tyle żeby zapłacić za miejsce. 300 zł to jest minimum a jeśli nie masz kasy to może odmów i idz z chłopakiem po weselu na kawe i możesz wtedy podarować skromny upominek.
a teraz wiara daje coraz mniej, jak kazdy tak pomysli jak Ty to w kazdej kopercie bedzie po 200 zł. czasy są trude kazdemu jest cięzko nie tylko Tobie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-16 13:30 przez julcia2229.

prezent ślubny - pieniądze - ile?

16 sie 2014 - 13:30:34

Cytat
julcia2229
minimum 300 zł. Wesele kosztuje, jest zasada że daje się minimum tyle żeby zapłacić za miejsce. 300 zł to jest minimum a jeśli nie masz kasy to może odmów i idz z chłopakiem po weselu na kawe i możesz wtedy podarować skromny upominek.

Mi się zawsze wydawało,że na wesele się zaprasza kogoś, bo jest dla nas ważny i chcemy spędzić z nim ten wyjątkowy dzień. Owszem, nie wypada przyjść z niczym, ale już nie przesadzajmy, że osoba, która nie pracuje ma dawać 300 zł. Chyba skoro Młodzi zapraszają takie osoby to liczą się z tym, że mogą nie mieć tyle pieniędzy żeby "oddać za talerzyk"

prezent ślubny - pieniądze - ile?

16 sie 2014 - 13:32:19

Cytat
julcia2229
minimum 300 zł. Wesele kosztuje, jest zasada że daje się minimum tyle żeby zapłacić za miejsce. 300 zł to jest minimum a jeśli nie masz kasy to może odmów i idz z chłopakiem po weselu na kawe i możesz wtedy podarować skromny upominek.
A kto ustalił tę zasadę? To może zamiast zaproszeń na wesele wystawić pulę biletów żeby każdy kupił i miał miejsce przy stole? wesele kosztuje, ale nikt nikogo nie zmusza, żeby je robić i zapraszać przy tym 150 gości. Chciałabyś, żeby Twoja przyjaciółka, kuzynka albo rodzeństwo odmówili przyjścia na wesele bo akurat są w finansowym dołku?

prezent ślubny - pieniądze - ile?

16 sie 2014 - 13:34:59

Cytat
xhoooneyx
Cytat
julcia2229
minimum 300 zł. Wesele kosztuje, jest zasada że daje się minimum tyle żeby zapłacić za miejsce. 300 zł to jest minimum a jeśli nie masz kasy to może odmów i idz z chłopakiem po weselu na kawe i możesz wtedy podarować skromny upominek.



Jeżu dziewczyny, czy u Was jest coś nie tak z głową? Wesele to nie jakaś bankowa transakcja na której trzeba koniecznie zarobić! Jeżeli jesteście zaproszeni o dajcie tyle na ile Was stać, a nie sobie od ust odejmować potem przez cały miesiąc. Pierwsze słyszę, że powinno się dać minimum tyle, żeby zapłacić za swoje miejsce, żenujące po prostu. Osobiście uważam, że 200 zł i jakieś wino jest ok, ale jeżeli nawet tyle nie macie to NA PEWNO i 100 zł będzie ok. Przecież to nie jest żaden wstyd.

prezent ślubny - pieniądze - ile?

16 sie 2014 - 13:45:31

\ Chodzi mi o to że kazdy marudzi ze nie ma co dac w koperte a rzeczywisty status meterialny jest inny. Dlatego podchodze do tego z dystnsem... Niestety miałam okazje być na takich weslech gdzie wiara krórą była stać dawała po 200 zł. A włąśnie Ci biedniejsi dawali po wiecej. Często osoby które piszcżą ze nie mają co dać w koperte sa po prostu chytre. Nie mówie że Ty taka jesteś sama sobie odpowiedz czy nie stać Cię czy po prostu chcesz iść po najnieszej lini oporu.
Ludzie coraz bardziej skupiają sie sobie wyłacznie.
a co do pytania czy chciałabym abym ktoś w dołku finansowym odmówił mi przyscia na wesele - na jasne że nie - nie chciałabym nic nod tej osoby.
Aaaaa i nie mówie ze osoba ma dać 300 zł tylko para.

prezent ślubny - pieniądze - ile?

16 sie 2014 - 14:22:12

jak ktoś nie ma kasy topo prostu nie robi wesela. a nie robi po to zeby zarobić.. ludzi w jakim świecie wy żyjecie

prezent ślubny - pieniądze - ile?

16 sie 2014 - 14:31:13

Ja byłam dopiero co na weselu u mojej najlepszej przyjaciółki. Nie chadzam po weselach, nie wiedziałam, ile "się daje", odkąd się zaręczyła planowałam, że dam 200zł. Niestety nastały ciężkie dla mnie czasy i byłam zmuszona dać symboliczne 100zł, gdzie "za talerzyk" wiedziałam, że jest ponad 2 razy tyle... Cóż, było mi z tym źle, a jeszcze gorzej, jak jej koleżanka z pracy powiedziała, że nie idzie, bo woli nie dać nic niż 100zł JAK DZIAD, a na więcej jej nie stać... Do tej pory zastanawiam się, która z nas postąpiła "lepiej", jednak nie wyobrażałam sobie nie dzielić z nią tego wspaniałego dnia, nawet, jak wyszłam na "dziada". Po prostu niech na moim weselu też da niewiele i tyle, oby była ze mną. Nawet z pustą kopertą.

prezent ślubny - pieniądze - ile?

16 sie 2014 - 14:47:12

raczej każdy chce mieć wesele a jak nie ma kasy no skromne przyjęcie. Nawet naukowo jest udowodnione że ludzie biedni są bardziej hojni a bogatsi skąpi stąd moje zdanie na ten temat.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-16 15:02 przez julcia2229.

prezent ślubny - pieniądze - ile?

21 lis 2015 - 15:50:13

z 250 zł powinno wystarczyć i jakieś wino

niezweryfikowana
Posty: 1
Ostrzeżenia: 1/5

prezent ślubny - pieniądze - ile?

18 sty 2016 - 08:53:11

Czesć, informacje o tym ile aktualnie wypada przeznaczyć na prezent, lub jeśli ktoś woli, ile włożyć do koperty znajdziecie na IleNaPrezent.pl polecam



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-01-18 10:03 przez arkadzki.

prezent ślubny - pieniądze - ile?

13 lip 2016 - 13:56:03

Jeżeli kogoś nie stać to przecież nie będzie brał kredytu żeby iść na wesele. Każdy daje tyle, ile może. A czasami lepiej zamiast pieniędzy wybrać jakiś prezent. My z chłopakiem na ślub znajomych kupiliśmy kryształowe kieliszki (byli w trakcie urządzania mieszkania) na alekxs.pl bo mają tam rozsądne ceny jeśli chodzi o kryształy czy porcelanę. Znajomi się szczerze ucieszyli, bo eleganckich kieliszków do wina nie mieli.

prezent ślubny - pieniądze - ile?

13 paź 2016 - 13:15:12

Ja kupiłam w prezencie ślubnym dla znajomych zestaw sztućców, który składa się z 68 części. Myślę, że jest to jeden z lepszych pomysłów na prezent, jeżeli oczywiście nie zamierza się kasy dawać. Zwłaszcza, ze gerlach to marka sama w sobie i taki prezent ucieszy każdą parę.

prezent ślubny - pieniądze - ile?

13 paź 2016 - 13:25:09

My praktycznie od każdej pary (slub 07.2016- więc jeszcze info. na świeżo ;) )
dostaliśmy 400zł. Chyba, że byli to chrzestni czy rodzice to wtedy więcej. Ale jak Was nie stać dajcie ile możecie i jakieś wino czy inny alkohol, to zawsze łądnie wygląda. Nam dawali mase kwiatów, to zostawiliśmy je w Kościele, bo co z tym zrobić? A tak to alkohol zawsze się zużyje ;)

niezweryfikowana
Posty: 25
Ostrzeżenia: 5/5

prezent ślubny - pieniądze - ile?

30 sty 2017 - 15:29:11

My dla koleżanki z pracy składaliśmy sie w 20 osób n taki prezent <moderacja-spam>
I wiem ze przypadł on do gustu, więc moze to bedzie taka podpowiedz dla kogoś z Was.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-02-21 09:18 przez moderator.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Odmowa świadkowania