Obecnie rozmawiamy o:

Sypialnia tapeta

godzinę temu

Hiszpania

dzisiaj o 14:40

Wakacje w Hiszpanii.

dzisiaj o 14:37

w czym śpicie?

dzisiaj o 13:16

Roleta okienna

dzisiaj o 13:13

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wesele i koszta

04 lis 2013 - 14:06:08

Mam kilka pytań odnośnie wesela:
1)ile was wysniosło całe wesel
2)czy wam się zwróciło
3)na ile osób
4)kto wam finansował : wy sami czy rodzice bo np. w moim przypadku jest tak, że mój narzeczony jest jedynakiem więc jego rodzice powiedzieli, że zrobią Mu wesele natomiast u mnie jest troche inaczej znaczy wiem, że gdybym sie moich rodziców o to spytała to by też mi zrobili wesele ale musieliby wziąć kredyt i strasznie głupio mi jest obciążać ich na taką sumą tym bardziej, że brat też planuje swój ślub za 2-3 lata
Jak to wyglądało u Was?

Wesele i koszta

04 lis 2013 - 14:10:16

My ślubowaliśmy 11.10.2013
1) nie zliczyłam jeszcze dokładnie całych kosztów
2) wiem że na bank sie nam całościowo wesele nie zwróciło..... i z tego co słychać to raczej sie nie zwraca
3) 70 osób
4) sami sobie wszystko organizowaliśmy i za WSZYSTKO sami płaciliśmy

Wesele i koszta

04 lis 2013 - 14:14:30

1) około 10 tysięcy
2)Wieksza część się zwróciła
3) 30 osób
4) sami za wszystko płaciliśmy

Wesele i koszta

04 lis 2013 - 14:16:28

Mój ślub 12.10.2013
1) Całość wyniosła nas w granicach 50 - 60 tys
2) tak jak poprzedniczka powiedziała, raczej nikomu nie zwraca się całość włożonych kosztów
3) 130 osób
4) moi rodzice za gości resztę sami :)

Wesele i koszta

04 lis 2013 - 14:16:29

My robiliśmy sami właśnie ze względu na to żeby nie obciążać kosztami rodziców. Ślubowaliśmy w 2011 roku i było 60 osób.
Wesele wyniosło nas około 35 tysięcy a do ślubu jechaliśmy naszym prywatnym autem. Zebraliśmy w kopertach 6 tys. i kilka prezentów.

zweryfikowana
Posty: 1.956
Ostrzeżenia: 1/5

Wesele i koszta

04 lis 2013 - 14:21:22

to zależy co planujesz zastaw sie a postaw sie czy według tego na co was stać
u mnie dorzuciki sie wszyscy my rodzice i teściowie wesele nie duze ok 50 osob koszty sie zwrocily ,a co do tego ile to kosztuje to mozesz zaplacic 100 zl za osobe albo 500 zl,roisz w restauracji czy w hotelu na sali weselnej czy w innym pomieszczeniu ,wlasne kucharki i obsluga czy wszystko z najwyzszej półki? tego sie nie da wycenić
wierz mi nie warto szalec jak masz to splacac latami :)to ma byc wasz piekny dzień a nie powód do nerwowki kredytow i nie spania po nocach,wszystko z głową i nie martw sie co ludzie powiedzą bo nigdy nie zadowolisz wszystkich,powodzenia

Wesele i koszta

04 lis 2013 - 14:27:50

Cytat
milena1706
Mam kilka pytań odnośnie wesela:
1)ile was wysniosło całe wesel
2)czy wam się zwróciło
3)na ile osób
4)kto wam finansował : wy sami czy rodzice bo np. w moim przypadku jest tak, że mój narzeczony jest jedynakiem więc jego rodzice powiedzieli, że zrobią Mu wesele natomiast u mnie jest troche inaczej znaczy wiem, że gdybym sie moich rodziców o to spytała to by też mi zrobili wesele ale musieliby wziąć kredyt i strasznie głupio mi jest obciążać ich na taką sumą tym bardziej, że brat też planuje swój ślub za 2-3 lata
Jak to wyglądało u Was?

Ad. 1. około 30tys
Ad. 2. nie po to robię wesele żeby mi się WRACAŁO :O
Ad. 3. na 55 osób
Ad. 4. po 1/3 my, rodzice męża i moi rodzice.

Wesele i koszta

04 lis 2013 - 14:30:29

Ja dopiero planuję ślub na 2015 i tak moje spostrzeżenia są takie:
Ja myślę że moje wesele na około 140-150 osób wyniesie około 45tysięcy(wliczając wszystko gosci zespol fotograf kamerzysta ubiory dodtatki nawet po prezenty dla rodzicow alkohol kwiaty dekoracje sprawy koscielne i prawne wyliczyłam wszystko i tyle mi wyszło.
Zwrócić Ci się napewno nie zwróci myślę, że może Ci się zwrócić tylko niewiele ponad to co wydasz za gości w sensie restauracja czyli okolo 25 tysięcy moze jak masz hojnych gosci to jakies 30 tys Ci się zwróci. Mi moich gosci finansują moi rodzice, moją suknię moja mama mi kupi, narzeczonego rodzice płacą za jego gosci a resztę płacimy sami:) Chcą pomóc więc nie mam nic przeciwko. Myślę, ze Twoi rodzice napewno się coś dołożą więc się nie martw:)

Wesele i koszta

04 lis 2013 - 14:39:57

moja siora (mieszkamy razem,i mamy b.dobry kontakt) miala 2 lata temu wesele

1. cale wesele kolo 50 tys
2. nie nie zwrocilo sie
3.na 110 osob
5. za wesele placili sami, tzn 10 tys dali moi rodzice, reszte placili mlodzi, takze niestety sie nie zwrocilo...

Wesele i koszta

04 lis 2013 - 14:49:35

Ślub był w 2009, więc ceny raczej nieadekwatne..
1)całość wyniosła ok 10tyś,
2)tak, z nawiązką i bardzo nas to zaskoczyło (w końcu nie dla prezentów a dla ludzi robi się wesele),
3)30,
4) my i nie wyobrażam sobie aby było inaczej.

zweryfikowana
Posty: 534
Ostrzeżenia: 3/5

Wesele i koszta

04 lis 2013 - 14:53:21

Cytat
milena1706
Mam kilka pytań odnośnie wesela:
1)ile was wysniosło całe wesel
2)czy wam się zwróciło
3)na ile osób
4)kto wam finansował : wy sami czy rodzice bo np. w moim przypadku jest tak, że mój narzeczony jest jedynakiem więc jego rodzice powiedzieli, że zrobią Mu wesele natomiast u mnie jest troche inaczej znaczy wiem, że gdybym sie moich rodziców o to spytała to by też mi zrobili wesele ale musieliby wziąć kredyt i strasznie głupio mi jest obciążać ich na taką sumą tym bardziej, że brat też planuje swój ślub za 2-3 lata
Jak to wyglądało u Was?

1. sam wesele wyniosło ponad 20 tys/70 osób (dotyczy to samego przyjęcia, bez ślubu, fotografów, transportu, strojów, obrączek itp - z tym wszystkim ok 35 tys.)
2, Przyjęcie się prawie zwróciło, cała reszta nie.
3. 70 os., lato 2013
4. przyjęcie sponsorowali rodzice, reszta w miare możliwośc we własnym zakresie

zweryfikowana
Posty: 772
Ostrzeżenia: 1/5

Wesele i koszta

04 lis 2013 - 14:55:50

moja siostra ma za rok i przewidywane koszty to ok 40 tys na 150 osób, oczywiscie wszystko zalezy od tego ile osob odmowi, ale wesele jest jednodniowe więc nie placa za drugi dzien bo jedną stronę gości muszą przenocować. Jeszcze nie wiedzą czy bedzie to w hotelu nad restauracją czy gdzieś indziej, zależy od kosztów. Jedyne co ci mogę doradzić, bo w tym roku byłam na 3 weselach to nie ma lepszego pomysłu niż zamiast kwiatów poprosić gości o przyniesienie wina ( można to wino postawić na stoliku i jak ktoś nie chce wódki to bedzie miał wybór), i kwestia odgrywek, jak je zrobisz to każdy gość ci da minimum 10zł za to, czasem więcej. Wódkę trzeba liczyć tak 0,5 l na osobę, plus ewentualnie do konkursów jako nagrodę. Ogólnie teraz się nie spotkałam z tym, żeby każdemu wychodzącemu gościowi dawali ciasta i flaszkę wódki, tylko same ciastka. Koszty tak na prawde zalezą od tego z jak wielką pompą chcesz zrobić to wesele. A udane wesele to nic jak wódka i orkiestra grająca pod noge zeby kazdy chcial sie bawić.

zweryfikowana
Posty: 1.008
Ostrzeżenia: 1/5

Wesele i koszta

04 lis 2013 - 14:57:31

Ja mam date za rok, ale nawet nie pomyslałam że może nam się zwrócić :) rodzice płaca za gości a my za reszte :) osób będzie najmniej 110 więc za rok zobaczymy jak to będzie :)

Wesele i koszta

04 lis 2013 - 14:58:14

1. W całości nie wiem ile nam wyszło,ale na pewno ponad 40 tys.
2.Zwróciło nam się 30tys.w kopertach plus 2 tys. zebrane na oczepinach.
3. 200
4. Większość finansowali rodzice, my sami ze swojej pensji opłaciliśmy fotografów, kamerzystę, samochód i księdza

Wesele i koszta

04 lis 2013 - 14:58:39

Cytat
Aldonka233
Zebraliśmy w kopertach 6 tys. i kilka prezentów.

:O Bardzo mało ...


Ja dopiero planuję ślub i z takich planowanych kosztów wyjdzie jakieś 50-60 tysięcy na około 180 osób.
Ale z tego co wiem, to znajomi robili wesele to wydali około 30 tysięcy, a zwróciło się około 20 - 25 tysięcy. Takie kwestie chyba zależą od rodziny i znajomych.

W moim przypadku płacą rodzice moi i narzeczonego, ale my też dołożymy się w miarę możliwości:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

"Płatne zabawy" na weselu ??