Obecnie rozmawiamy o:

Projekt wnętrza

gorący temat

Sklep internetowy

21 minut temu

Biznes

25 minut temu

tabernakula sklep

45 minut temu

zakupy internetowe

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ślub 2015

27 lip 2013 - 00:28:31

Hej. Wiem wiem, jest jeszcze mnóstwo czasu, alee chciałam się dowiedzieć ile czasu wcześniej przed ślubem wszystko się załatwia/kupuję czyli:
termin w kościele, sukienkę, dodatki, strój pana młodego, alkohole itd...
Większość spraw mamy załatwionych(fotograf,kamerzysta,sala,kucharka,dj, dekoracja sali) ale to i tak jeszcze dużo przed nami.
Nie planujemy nie wiadomo jakiego wielkiego wesela bo na ok 80 osób z poprawinami.

Podpowiadajcie :) Planuję ktoś w tym 2015 roku ?



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-27 00:30 przez kiikuchaa.

Ślub 2015

28 lip 2013 - 22:46:40

Ja zaczęłam planować ślub w lipcu tego roku. Chciałam ma 2014.
Pojechaliśmy do takiej ładnej, wyremontowanej restauracji niedaleko mojej miejscowości. Sala na 130-160 osób, noclegi na miejscu itp. Cena też przystępna jak na dom weselny... zadowoleni pytamy z narzeczonym o terminy na 2014 rok. A Pani menedżerka na to: oooo 2014 to tylko styczeń, luty i listopad... Na 2015 też już dużo terminów pozajmowanych. Musieliśmy niestety zrezygnować;(
To samo z orkiestrą. Dzwonię do takiej bardzo polecanej i pytam o terminy na 2014 w lipcu, sierpniu, wrześniu i odpowiedź ta sama... terminów brak:)



Kościół to raczej jeszcze jest czas... :) Ja jeszcze tego nie załatwiłam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-28 22:47 przez meqi9.

Ślub 2015

28 lip 2013 - 22:53:22

to zalezy gdzie mieszkasz, moja kolezanka zarezerwowala sale zespol i fotografa a kosciol zostawila na koniec bo mieszka w malej miejscowosci i okazalo sie ze jest tylko na 14 mozlwosc;/ masakra do 24 to niektorzy nawer nie zostaną bo to i tak bedzie 10 godz:P

Ślub 2015

28 lip 2013 - 23:50:31

Cytat
kasiakasiakasia
to zalezy gdzie mieszkasz, moja kolezanka zarezerwowala sale zespol i fotografa a kosciol zostawila na koniec bo mieszka w malej miejscowosci i okazalo sie ze jest tylko na 14 mozlwosc;/ masakra do 24 to niektorzy nawer nie zostaną bo to i tak bedzie 10 godz:P



A coś w tym dziwnego, ze 10 godzin?? Odkąd pamietam w moim regionie śluby są zwykle o 11. Czasem 11:30. A 12 to już na WYRAZNA prosbe i uzasadniony powód... Na sali się jest okolo 13 i wesele trwa różnie,ale najwczesniej konczy się o 2 w nocy.. aa...no i jeszcze poprawiny.

No w zeszłym tygodniu byłam na takim weselu. Slub o 11. Impreza do 4 rano i na 14 nastepnego dnia poprawiny...




Swoją drogą...dziwne mi to jest jak czytam,ze slub o 18... i co do polnocy? i 6- 8 godzin zabawy płacicie pewnie tyle co u mnie w regionie za 15 godzin...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-28 23:51 przez Gosiek00.

Ślub 2015

28 lip 2013 - 23:57:37

Wszystko zależy od regionu. W Warszawie śluby są od 15 najwcześniej (mówimy o sobocie), ale z reguły pomiędzy 16 a 19, a orkiestry grają do 5/6 rano.

Ślub 2015

29 lip 2013 - 00:02:52

Cytat
19ania90
Wszystko zależy od regionu. W Warszawie śluby są od 15 najwcześniej (mówimy o sobocie), ale z reguły pomiędzy 16 a 19, a orkiestry grają do 5/6 rano.



Ja tez mówię o sobocie;)

Ślub 2015

29 lip 2013 - 00:04:10

Dokładnie zalezy w jakim regionie mieszkasz ;) ja np. zaczelam szukac wszystkiego pod koniec czerwca w tym roku, a ładnie mówiac "upiepszylam" sobie ze musi to byc 7.06.2014 bo wtedy mamyrocznice bycia ze soba :) i co? sala weselna, która mi sie podobala wolna ;D najlepsza orkiestra w okolicy wolny termin :)

wiec najwazniejsze juz jest :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-29 00:11 przez sabhi.

Ślub 2015

29 lip 2013 - 00:06:29

Cytat
sabhi
Dokładnie zalezy w jakim regionie mieszkasz ;) ja np. zaczelam szukac wszystkiego pod koniec czerwca w tym roku, a ładnie mówiac "upiepszylam" sobie ze musi to byc 7.06.2013 bo wtedy mamyrocznice bycia ze soba :) i co? sala weselna, która mi sie podobala wolna ;D najlepsza orkiestra w okolicy wolny termin :)

wiec najwazniejsze juz jest :)


Zaczęłaś szukać sali weselnej pod koniec czerwca, mimo, ze slub był na poczatku cerca(7.06.2013) tego roku?... nie pomyliłaś roku?;p

Ślub 2015

29 lip 2013 - 00:07:00

Cytat
Gosiek00
Cytat
kasiakasiakasia
to zalezy gdzie mieszkasz, moja kolezanka zarezerwowala sale zespol i fotografa a kosciol zostawila na koniec bo mieszka w malej miejscowosci i okazalo sie ze jest tylko na 14 mozlwosc;/ masakra do 24 to niektorzy nawer nie zostaną bo to i tak bedzie 10 godz:P



A coś w tym dziwnego, ze 10 godzin?? Odkąd pamietam w moim regionie śluby są zwykle o 11. Czasem 11:30. A 12 to już na WYRAZNA prosbe i uzasadniony powód... Na sali się jest okolo 13 i wesele trwa różnie,ale najwczesniej konczy się o 2 w nocy.. aa...no i jeszcze poprawiny.

No w zeszłym tygodniu byłam na takim weselu. Slub o 11. Impreza do 4 rano i na 14 nastepnego dnia poprawiny...




Swoją drogą...dziwne mi to jest jak czytam,ze slub o 18... i co do polnocy? i 6- 8 godzin zabawy płacicie pewnie tyle co u mnie w regionie za 15 godzin...

jak wychodziłam za mąż to ledwo zdążyłam na 16 na swój ślub :D
a jak ślub o 11 to strasznie wcześnie trzeba zacząć się przygotowywać.. :) już o 6 trzeba być pewnie na nogach..

Ślub 2015

29 lip 2013 - 00:11:05

Cytat
Gosiek00
Cytat
sabhi
Dokładnie zalezy w jakim regionie mieszkasz ;) ja np. zaczelam szukac wszystkiego pod koniec czerwca w tym roku, a ładnie mówiac "upiepszylam" sobie ze musi to byc 7.06.2013 bo wtedy mamyrocznice bycia ze soba :) i co? sala weselna, która mi sie podobala wolna ;D najlepsza orkiestra w okolicy wolny termin :)

wiec najwazniejsze juz jest :)


Zaczęłaś szukać sali weselnej pod koniec czerwca, mimo, ze slub był na poczatku cerca(7.06.2013) tego roku?... nie pomyliłaś roku?;p

mała literówka 2014 ;D

Ślub 2015

29 lip 2013 - 00:13:21

Cytat
oliga
Cytat
Gosiek00
Cytat
kasiakasiakasia
to zalezy gdzie mieszkasz, moja kolezanka zarezerwowala sale zespol i fotografa a kosciol zostawila na koniec bo mieszka w malej miejscowosci i okazalo sie ze jest tylko na 14 mozlwosc;/ masakra do 24 to niektorzy nawer nie zostaną bo to i tak bedzie 10 godz:P



A coś w tym dziwnego, ze 10 godzin?? Odkąd pamietam w moim regionie śluby są zwykle o 11. Czasem 11:30. A 12 to już na WYRAZNA prosbe i uzasadniony powód... Na sali się jest okolo 13 i wesele trwa różnie,ale najwczesniej konczy się o 2 w nocy.. aa...no i jeszcze poprawiny.

No w zeszłym tygodniu byłam na takim weselu. Slub o 11. Impreza do 4 rano i na 14 nastepnego dnia poprawiny...




Swoją drogą...dziwne mi to jest jak czytam,ze slub o 18... i co do polnocy? i 6- 8 godzin zabawy płacicie pewnie tyle co u mnie w regionie za 15 godzin...

jak wychodziłam za mąż to ledwo zdążyłam na 16 na swój ślub :D
a jak ślub o 11 to strasznie wcześnie trzeba zacząć się przygotowywać.. :) już o 6 trzeba być pewnie na nogach..



A no trzeba bardzo wcześnie wstać i szybko zacząc przygotowania;) Ale wiesz co? Chyba lepiej tak wstać i od rana się na to szykowąć- jakoś jak musze isc do pracyalbo gdzies rano- to szybciej mi ida przygptpwania- a robie i wygladam tak samo, jak popołudniu- a mimo to, na popoludniu zajmuje mi więcej czasu, bo więcej się ,,szwędam";D
Zresztą, ja chyba wole takie rpzwiazanie...przecież jakbym miała łazić cały dzieni o 16 zdążyć na włąsny slub, to bym chyba umarła wczesniej,alo nerwy by mnie zezarły... a tak..szybko przygotowania, do kościoła,a potem juz z górki- zabawa..

Ślub 2015

29 lip 2013 - 15:02:03

Jestem z Wielkopolski. Moja koleżanka też mówiła ze w kościele jest jeszcze czas a się okazało, że została jej tylko jedyna godzina 13.00, fryzjera miała o 6 rano i na weselu ludzie wytrzymali tylko po północy, a od północy już się wykruszali.

Ja szukam jakiejś porady bo nie wiem kiedy się zabrać za np za szukanie sukni ślubnej. Kiedy trzeba zrobić te całe nauki przed małżeńskie i w jaki sposób. Nie wiecie czy można to jakoś obejść ?

Ślub 2015

29 lip 2013 - 15:07:35

Cytat
kiikuchaa
Jestem z Wielkopolski. Moja koleżanka też mówiła ze w kościele jest jeszcze czas a się okazało, że została jej tylko jedyna godzina 13.00, fryzjera miała o 6 rano i na weselu ludzie wytrzymali tylko po północy, a od północy już się wykruszali.

Ja szukam jakiejś porady bo nie wiem kiedy się zabrać za np za szukanie sukni ślubnej. Kiedy trzeba zrobić te całe nauki przed małżeńskie i w jaki sposób. Nie wiecie czy można to jakoś obejść ?

obejść się nie da :) można zapłacić na nauki weekendowe, poświęcić jeden weekend i mieć z głowy :) a można chodzić na nauki raz w miesiącu, wtedy to jest darmowe, ale trwa po kilka miesięcy

suknię ślubną minimum pół roku wcześniej musisz mieć wybraną - zależy od salonu, ale w niektórych salonach musi to być na 9 miesięcy przed ślubem, w innych wystarczą 3 miesiące, możesz kupić też na wyprzedażach wcześniej, to wszystko już zależy od Ciebie :)

Ślub 2015

29 lip 2013 - 15:11:19

Ja w 2015 to moze bede dopiero zareczona :)

Ślub 2015

31 lip 2013 - 18:39:29

My planujemy wesele na 20.06.2015r mieszkamy na śląsku, wesele ma być na 100 osób. Niestety większość sali jest pozajmowanych, znalazłam jeszcze trzy i jedziemy oglądać w sobotę, narazie mamy załatwiony zespół, teraz będziemy szukać fotografa i powoli innych rzeczy, myślałam aby sukienki zacząć oglądać koło stycznia, a co sądzicie aby robić własnoręczne zaproszenia ?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

co do środka?