Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wesele - żałujecie?

20 kwi 2013 - 22:35:59

Witam, zrobiliśmy dziś z narzeczonym listę gości plus wyliczyliśmy koszty wesela. Wyszło około 50 tys. na 100 osobowe wesele. No i tu zaczyna się problem bo rodzice powiedzieli Nam, że albo dadzą nam na wesele, albo jeśli się na imprezę nie zdecydujemy to wtedy te pieniądze dadzą nam na nową drogę życia. Czy ktoś z was z perspektywy czasu nie wyprawiłby wesela tylko wykorzystał te 50 tys. na remont, rozwój firmy, samochód etc? Walczymy z myślami bo mamy ochotę się pobawić, ale bardziej wolimy mieć wyremontowane mieszkanie. Jak to jest u was?

Wesele - żałujecie?

20 kwi 2013 - 22:39:22

50 tyś?Z!?!?!?!??! na jedną imprezę?! zazdroszczę... albo i nie. głupota do kwadratu.

Wesele - żałujecie?

20 kwi 2013 - 22:40:33

serio się zastanawiacie? jak się chcecie pobawić to jedźcie na jakąś dyskotekę albo nawet jakiś bal a tę kasę chociażby na mieszkanie wyłóżcie, a nie na zmarnowanie.

Wesele - żałujecie?

20 kwi 2013 - 22:41:47

Wolala bym ta kase przeznaczyc na zycie, a jak chcecie sie pobawic to na waszym miejscu wynajela bym jakas mała knajpke i tam zorganizowała obiad i jakies tance tylko dla najbliższej rodziny, bez szalenstw.

Wesele - żałujecie?

20 kwi 2013 - 22:42:03

Zdecydowanie wolalabym dostac te pieniadze na remont/samochod/firme etc niz jeden dzien imprezy weselnej

Wesele - żałujecie?

20 kwi 2013 - 22:43:00

Z jednej strony może być tak, ze pieniądze, które uzbieracie na weselu od gości zwrócą koszty wesela albo i je przewyższą i tu pytanie czy będziecie mogli je zostawić dla siebie czy oddać rodzicom, z drugiej jednak strony dla mnie wesele to nie święto młodych tylko impreza dla rodziny.

Moje marzenie to ślub kameralny, bez cioć i wujków, których widziałam raz w życiu. A taki ślub nie potrzebuje 50 000 zł, żeby był piękny i wzruszający.

:)

Wesele - żałujecie?

20 kwi 2013 - 22:43:25

wolałabym mieć te pieniądze na życie.

Wesele - żałujecie?

20 kwi 2013 - 22:43:37

no właśnie wszyscy do około robią wesela, a my nie mamy na to ciśnienia. Wiecie fajnie jest się pobawić na własnym weselu, ale takim kosztem:/ Staraliśmy się obciąć koszty tym bardziej, że nie będzie kościelnego, ale większość rodziny mamy przyjezdnych i musieli by mieć hotel też opłacony. Czyli skoro i tak robimy tylko cywilny to zaprzestały byście na zaproszeniu rodziców, rodzeństwa, świadków i chrzestnych a następnie jakiś obiad w restauracji?

Wesele - żałujecie?

20 kwi 2013 - 22:44:11

My wydaliśmy w zeszłym roku ok. 40 tysięcy na wesele - mniej więcej 80 osób.
Całą kwotę mieliśmy swoją- tzn nasze oszczędności plus kredyt.
Od rodziców ani grosza nie wzięliśmy- nie stać ani jednych ani drugich na taki wydatek, po za tym nie chcieliśmy nawet ich o to prosić. No i nawet dobrze, bo doszliśmy do wniosku, że to nasz dzień i nasze pieniążki , wiec zrobimy sobie wszystko po swojemu.
Nie żałujemy ani złotówki wydanej na wesele. Naprawdę to jest masa pieniędzy na dobry początek, ale z drugiej strony - nie będzie już raczej drugiej takiej szansy, żeby tak się bawić;)

Wesele - żałujecie?

20 kwi 2013 - 22:45:17

Przeznaczyłabym te pieniądze na mieszkanie. Zrób ewentualnie mały obiad dla świadków, rodziców i tyle.

Wesele - żałujecie?

20 kwi 2013 - 22:46:26

wolałabym kupić mieszkanie, wyremontować obecne albo włożyć te pieniądze na lokatę.

Wesele - żałujecie?

20 kwi 2013 - 22:48:14

bochulcynka o to chodzi, że mamy dużą rodzinę najbliższą, sama moja mama ma 6 braci, a to naprawdę najbliższa rodzina. Tak, że to są naprawdę przeliczone osoby, które w naszym życiu coś znaczą. Nie ma żadnej osoby z dalszej rodziny. Pieniążki zebrane mogli byśmy zostawić dla siebie, ale wątpię, że powiedzmy około 40 rodzin da nam w kopertach ponad 50 tysi.
Kindziolina21 nas na wesele nie stać, rodzice odłożyli nam pieniążki bo jesteśmy najmłodszymi ich dziećmi i uzbierali nam wiano. I też Oni sami mówią, że woleli by, żebyśmy wydali pieniążki na start, a nie na jedno nocną imprezę.

Wesele - żałujecie?

20 kwi 2013 - 22:50:13

nie znam takiej pary której by się w kopertach zwróciło (w tym i siebie) :)

my na wesele wydaliśmy 10 tyś a z perspektywy czasu i tyle żałuję choć było fajnie:)

Wesele - żałujecie?

20 kwi 2013 - 22:50:44

mam podobną sytuację tylko wesele planujemy na 150 osób więc i koszty są wyższe. I nie mamy własnego mieszkania więc pieniądze od rodziców dostalibyśmy na wkład własny do kredytu. Ja jestem zdecydowana na wesele. Może dlatego, że mieszkam w Warszawie i odczuwam tzw. wyścig szczurów. Pracujesz, wydajesz, nowe rzeczy, moda, przedmioty, brak czasu na życie. Życie składa się właśnie z takich chwil i warto dać za nie każde pieniądze. Nie chciałabym być okradziona z tak ważnego wydarzenia w moim życiu.

Wesele - żałujecie?

20 kwi 2013 - 22:50:49

Cytat
x3majeczka
Zdecydowanie wolalabym dostac te pieniadze na remont/samochod/firme etc niz jeden dzien imprezy weselnej

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ŚLUB - pytanie.