Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Moze któraś z Was, wychodziła za mąż w tym roku, ile daje się na zapowiedzi? W środę idziemy do księdza i mam mętlik w głowie...

Był już taki wątek

Przeważnie 3 miesiące wcześniej, ale to chyba też zależy od parafii.

Cytat
repoka
Przeważnie 3 miesiące wcześniej, ale to chyba też zależy od parafii.

Autorce chodziło o to ile daje się pieniążków a nie ile miesięcy przed

Ja byłam u księdza, z miesiąc temu. Nie powiedział, ile się daje na zapowiedzi, ale podał za to łączny koszt ślubu. 1500 złotych.

zweryfikowana
Posty: 1.217
Ostrzeżenia: 2/5

tez jestem ciekawa:)

Moim zdaniem tyle ile się ma ;) Z resztą jak można wgl płacić za sakramenty.. Takie coś powinno być bez opłat.

Cytat
mala_05
Moim zdaniem tyle ile się ma ;) Z resztą jak można wgl płacić za sakramenty.. Takie coś powinno być bez opłat.

Też jestem tego zdania!

Ja beałam ślub w tamtym roku w lipcu i dawałam 50zł w swojej parafi , aślub brałam w innej i wyobraźcie sobie że nic nie chciał za ślub , żadnych karteczek do podpisu za spowiedź itd to jest właściwe podejście , a nie w niektórych parafiach to odrazu z cennikiem wyskakują co ile kosztuje ... masakra

Cytat
kasienka2405
Cytat
mala_05
Moim zdaniem tyle ile się ma ;) Z resztą jak można wgl płacić za sakramenty.. Takie coś powinno być bez opłat.

Też jestem tego zdania!

Ja też jestem tego samego zdania, idąc do księdza liczyłam na to, że powie "co łaska", ale NIE! Podał cenę, dokładną:) Zespół gra całą noc, 12 godzin, w 4 osoby, za 3 tysiące, a za ślub, jednogodzinny muszę zapłacić 1500 złotych. Plus oczywiście cena za wszystkie zaświadczenia z parafii pana młodego i USC:) PA- RA- NO- JA. I potem się dziwią, że ludzie mają coś do księży.

dam 100 ciekawe co powie... w mojej parafii o kasę chodzi.. ale nie dam na pewno 200 zl;/ moim zdaniem tez powinny być za darmo sakramenty, w końcu to ich obowiązek... no można wrócić za prąd w kościele przez ta godzinkę :P a tak sa przeciwni zycia na kocia wiare...

u nas to ogólnei 100 zł, ale ksiadz zwykle powie: "co łaska"



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-18 18:29 przez aguska9216.

zweryfikowana
Posty: 1.008
Ostrzeżenia: 1/5

Zależy od pazerności księdza, wypowie swoje magiczne "co łaska" a jak dostanie nie tyle co oczekuje to napewno o tym poinformuje

Cytat
kati282
Ja beałam ślub w tamtym roku w lipcu i dawałam 50zł w swojej parafi , aślub brałam w innej i wyobraźcie sobie że nic nie chciał za ślub , żadnych karteczek do podpisu za spowiedź itd to jest właściwe podejście , a nie w niektórych parafiach to odrazu z cennikiem wyskakują co ile kosztuje ... masakra

dokładnie. dla mnie bez sensu jakies te indeksy z podpisami nauk, z zaliczonymi spowiedziami itp ;|
a potem na tych 'naukach; opowiadają jacy to my nie jesteśmy, że każdy tylko idzie 'odbębnić' spowiedź i tyle ;)

Sama też wychodzę w tym roku za mąż i dla mnie to jest jeden wielki bez sens.
Tym bardziej, że nie jestem zwolenniczką kościoła i wszystkie te ich wymysły bym olała ;)
Skoro żyję z facetem tyle lat i jest ok, to jakieś ich super 'nauki' mi w niczym już nie pomogą.
I nie pomoga temu, kto w związku nie potrafi być.

a po kosztach pójde jak najmniejszych. wspierać na pewno nie będę ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

zaproszenie bez os. towarzyszącej