Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

W Polsce też są księża- ludzie- mówią co łaska.
Szukam tekstu II polskiego synodu- tam podobno jest zapis, że sakramenty są bezpłatne:) Szukam, wydrukuję i pójdę do swojego księżulka:)

niezweryfikowana
Posty: 1.046
Ostrzeżenia: 1/5

100zl za zapowiedzi i 200 zl na msze slubna

Ja rozumiem za ślub czy coś. Ale za każdą inną pierdułkę ? Ja ostatnio poszłam do siebie do parafii wybrac metrykę chrztu i bierzmowania, w kancelarii siedziała jakaś Pani. Z grzeczności zapytałam "czy się coś płaci" na co Pani mi odpowiedziała " za druk ... " na co ja, grzecznie zapytałam czy są jakieś stawki. No bo gdyby powiedziała " co łaska" to ok, ale za druk ? . Ostatecznie dałam jej 20 zł za wydrukowanie tego przy czym popatrzyła na to i zrobiła dziwną mine, jakby chciała powiedzieć, że za mało ...

Cytat
agaax3
Ja ostatnio poszłam do siebie do parafii wybrac metrykę chrztu i bierzmowania, w kancelarii siedziała jakaś Pani. Z grzeczności zapytałam "czy się coś płaci" na co Pani mi odpowiedziała " za druk ... " na co ja, grzecznie zapytałam czy są jakieś stawki. No bo gdyby powiedziała " co łaska" to ok, ale za druk ? . Ostatecznie dałam jej 20 zł za wydrukowanie tego przy czym popatrzyła na to i zrobiła dziwną mine, jakby chciała powiedzieć, że za mało ...

No może miałaś zapłacić ZA DRUK? Tyle co w punkcie ksero? Czyli jakieś 10 groszy?

Cytat
kasienka2405
Cytat
mala_05
Moim zdaniem tyle ile się ma ;) Z resztą jak można wgl płacić za sakramenty.. Takie coś powinno być bez opłat.

Też jestem tego zdania!

Cytat
mala_05
Moim zdaniem tyle ile się ma ;) Z resztą jak można wgl płacić za sakramenty.. Takie coś powinno być bez opłat.

Też tak uważam, nasi księża są naprawdę wyrozumiali i jeśli ktoś nie może dać ''co łaska'' to nie biorą, bo to sakrament, aczkolwiek tak jak daje sie za zmarłych itp, tak się utarlo, ze za to odprawienie jest. Ale generalnie u nas z tego co mi koleżanki opowiadały to granica 300-500 zł. Zależy jak wyjdzie :) Mnie też to czeka.

ŁĄCZNY KOSZT ŚLUBU- u nas było powiedziane wprost bez owijania-750 zł.
400zł ksiądz, 150 organista i około 200 przystrojenie kościoła :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-18 22:23 przez oleiwiua.

zweryfikowana
Posty: 698
Ostrzeżenia: 1/5

100 zł mu starczy nie więcej;)))

Cytat
miamiu
W Polsce też są księża- ludzie- mówią co łaska.
Szukam tekstu II polskiego synodu- tam podobno jest zapis, że sakramenty są bezpłatne:) Szukam, wydrukuję i pójdę do swojego księżulka:)

wrzuc tutaj nie jedna z nas skorzysta:)

Ja więcej jak 100 zł autorko nym nie dała, chociaż uważam że to i tak za dużo za przeczytanie jednego zdania.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

zaproszenie bez os. towarzyszącej