Obecnie rozmawiamy o:

stylowy grzejnik

gorący temat

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

social ads

wczoraj o 18:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cytat
miamiu
Ja nawet zastanawiałam się, żeby iść do innej parafii, ale zawsze chciałam mieć w swoim kościele, do którego chodzę całe życie, a tak mnie potraktowano. Nie wyobrażam sobie ślubu gdzie indziej. Ale nie zamierzam się bać i będę podważała tę cenę.

To zacznij już teraz, bo to może nie być takie proste :D

Sakramenty powinny być za darmo.

ja dawałam w 2011 200zł

No co Wy gadacie,że za ślub w kościele się płaci.Pierwsze słyszę takie coś.

Powiedziałabym "Panie Boże zapłać" i bym poszła ;D

Cytat
fajneubrania
No co Wy gadacie,że za ślub w kościele się płaci.Pierwsze słyszę takie coś.

Na jakim świecie Ty żyjesz? :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-18 21:25 przez Cholerka.

Kurka u nas 100 zl to sie daje za chrzest,albo msze urodzinowa,slub ok 500

Cytat
mysia_84
Kurka u nas 100 zl to sie daje za chrzest,albo msze urodzinowa,slub ok 500

Jeszcze powiedz, że cennik mają ;D

moja koleżanka usłyszała magiczne 'co łaska' a dopowiedzianym 'ale jak dawają 500zł to się serce kraje' - ale co kraj to obyczaj, co ksiądz to inaczej powie

jak ja brałam slub to w swojej parafii ksiadz niby powiedział ze co łaska ale nie mniej niz 100zł, a za ślub zapłaciliśmy 1500zł, a u mojego meża nic nie chcieli ale daliśmy 50zł.

Ja dałam 300 bo moja mam powiedziała że tak wypada, ale to było też 4 lata temu ;)

Cytat
martucha0810
jak ja brałam slub to w swojej parafii ksiadz niby powiedział ze co łaska ale nie mniej niz 100zł, a za ślub zapłaciliśmy 1500zł, a u mojego meża nic nie chcieli ale daliśmy 50zł.

:O Musisz być bardzo bogatą osobą, skoro 1500zł potrafisz dać księdzu do ręki nawet o to nie proszona. Większość jednak wolałaby wydać inaczej (i pożyteczniej) te pieniądze.

za zapowiedzi w parafi męża placilismy 50 zl ( co łaska). za slub dalismy 400 zl( zapowiedzi oczywiscie w tym ;p )

Czy Wy tak na serio? "Nie wierzę w Boga, ale ślub kościelny muszę wziąć".....Widać, że bardzo "elastyczne" macie te poglądy. A ślub jako sakrament powinien być za darmo moim zdaniem, tak jak to jest w cywilizowanych krajach.

Cytat
kasiek18xd
Czy Wy tak na serio? "Nie wierzę w Boga, ale ślub kościelny muszę wziąć".....Widać, że bardzo "elastyczne" macie te poglądy. A ślub jako sakrament powinien być za darmo moim zdaniem, tak jak to jest w cywilizowanych krajach.

np. jakich?

Cytat
miamiu
Cytat
kasiek18xd
Czy Wy tak na serio? "Nie wierzę w Boga, ale ślub kościelny muszę wziąć".....Widać, że bardzo "elastyczne" macie te poglądy. A ślub jako sakrament powinien być za darmo moim zdaniem, tak jak to jest w cywilizowanych krajach.

np. jakich?

W mojej ojczyźnie np. (Kanada)
Z tego co wiem również w Stanach śluby sa udzielane for free(mówię oczywiście o wierze katolickiej)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

zaproszenie bez os. towarzyszącej