Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Komunia 2013

15 kwi 2013 - 14:21:25

Kupowanie laptopa na prezent komunijny to chyba przesada.
Dziecko go chce czy rodzice, bo to zasadnicze pytanie!
Jeśli kogoś stać to owszem, niech kupuje. ale wymagać od kogoś żeby kupił to chamstwo.
JUSTINAM lista ok. Ale jaki rower zamierzacie kupić? Za 500 PLN to trochę lipny rower moim zdaniem. Maniaczką rowerów jestem więc coś wiem o tym.

Komunia 2013

15 kwi 2013 - 14:21:28

Cytat
anta83
A ja bym kupiła tego laptopa gdybym była chrzestną w końcu dziecko będzie te prezenty pamiętało przez całe życie. Idzie już za 1500zł kupić nowego fajnego laptopa jak kogoś nie stać to można przecież kupić nawet używanego w jakiś komisie za 500-600zł a dziecko i tak się cieszyć będzie czy to nowy czy używany.

A moim zdaniem 8 letnie dziecko nie powinno mieć swojego laptopa. WCALE. Wiadomo, że sprzęt jest dla ludzi, ale bez przesady. Takie małe dziecko powinno mieć ograniczony dostęp do telewizji, interentu - korzystanie z "dobrodziejstw techniki" powinno się odbywać pod kontrolą rodziców. A co robi większość rodziców? Od małego puszcza dziecku telewizję bez ograniczeń, albo zostawia dziecko samo buszujące po internecie.
Tak więc laptopa nie kupiłabym takiemu małemu dzieciakowi, choćbym miała miliony na koncie, ze względów wychowawczych. Jak rodzice chcą źle chować dziecko to niech to robią na swój koszt i swoją odpowiedzialność.

Komunia 2013

15 kwi 2013 - 14:21:41

Podbijam.. również w tym roku mam 2 komunie i nie mam w ogole pomysłu na prezent. W koperte nie chce dawać bo mimo wszystko nie wiadomo co z tą kasą się stanie :D

Komunia 2013

15 kwi 2013 - 14:24:29

Laptopa na Komunię? Ludzie,którzy wpadają na takie pomysły powinni mocno puknąć się w głowę.
Mam taką małą sąsiadkę,która dostała tablet,lustrzankę i laptopa z czego 2 z tych rzeczy są już zepsute,bo mała nie potrafiła się nimi prawidłowo posługiwać.
Przecież to 8 czy tam 9-letnie dziecko...

Tyle,że teraz są takie dziwne czasy,strasznie widać różnice materialne między ludźmi.
Bogate dzieci mają wszystko,a Ci biedniejsi za wszelką cenę próbują im dorównać,żeby nie czuć się gorszymi..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-15 14:26 przez Amelia_25.

Komunia 2013

15 kwi 2013 - 14:24:39

może jakaś mp4? Są nie drogie , a zawsze się przyda ;) Koszt to najwiecej 300zł , a są przeróżne kolorowe i nie tylko dotykowe i w ogóle więc myśle , że to raczej dobry prezent ;)

Komunia 2013

15 kwi 2013 - 14:25:35

Biblia.lancuszek czy cos w tym stylu.Pewnie odzice chca laptopa,a ze komunia jest to chca to wykorzystac by sami mieli kase w kieszeni.

Komunia 2013

15 kwi 2013 - 14:27:59

łancuszki chyba kupuja babcie, biblie daje sie na chrzcinach taka obrazkowa, ja bym dala kase jak chce laptopa to niech rodzice dadza reszte i bedzie laptop. 1000zl w kopercie max jak dla mnie

Komunia 2013

15 kwi 2013 - 15:31:17

Kaska_78 zupełnie nie znam się na rowerach, jeśli mąż zdecyduje, że kupujemy rower to niestety ale będzie musiał zmieścić się w założonej kwocie i dziecko będzie jeździło tym co kupimy :)

Właśnie wolałabym kupić prezent bo jeśli damy kasę to nie wiadomo co się z nią stanie - chyba, że dziecko przekona nas, że na coś zbiera.

justangel tez uważam, że takie małe dziecko powinno być nadzorowane przez rodziców, jeśli chodzi o komputer, telewizor, ale niestety, to nie w tej rodzinie.

xtysiia mp4 to to dziecko ma już odkąd to weszło na rynek O_o

tatiana29 tak właśnie jest

angela2316 1000 zł? My tyle na wesele od chrzestnych dostaliśmy.

niezweryfikowana
Posty: 175
Ostrzeżenia: 1/5

Komunia 2013

29 kwi 2013 - 10:25:35

Na prezent komunijny dla chrześnicy kupiliśmy w tym roku aparat fotograficzny w Polo markecie za 299 zł. Dokupimy jeszcze bombonierkę i powinno być ok. Wiem, że dziecko ucieszy się z tego prezentu, bo już pytałam jego mamy i potwierdziła, że aparat to dobry wybór.

Komunia 2013

29 kwi 2013 - 10:40:51

Cytat
martyska
ja tez mam komunię chrześniaczki w tym roku, kompletnie nie wiem co jej kupić ;/ ona jest raczej z przeciętnej rodziny, powiedziałabym, że trochę ubogiej więc chciałabym jej dać prezent, który naprawdę sprawi jej radość :)

Zorientuje sie czy ma rower, rolki, fajna hulajnoge to na pewno by ja ucieszylo.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kobieta w ciąży, a bycie chrzestną ?