Obecnie rozmawiamy o:

free spin za rejestracje

29 minut temu

srebrna biżuteria

godzinę temu

Rewelacyjne okna

dzisiaj o 11:09

e-papieros

dzisiaj o 10:45

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Komunia 2013

03 sty 2013 - 18:59:25

Cytat
Sacrum
Cytat
kika_331
Ja bym kupiła tableta teraz pełno ich jest i do 1 000 można spokojnie kupic :)

Tylko po co dzieciakowi tablet...
Poza tym to zbyt drogi prezent.
własnie, po co? do grania i szpanowania? co to to nie. prezent nieadekwatny do wieku.

Komunia 2013

03 sty 2013 - 19:00:14

Cytat
Sacrum
Cytat
kika_331
Ja bym kupiła tableta teraz pełno ich jest i do 1 000 można spokojnie kupic :)

Tylko po co dzieciakowi tablet...
Poza tym to zbyt drogi prezent.

A po co dziecku złoty łańcuszek ? Ja dostałam na komunię i ani raz go nie miałam na sobie...

Teraz bardzo ciężko trafic z fajnym prezentem :/

zweryfikowana
Posty: 907
Ostrzeżenia: 1/5

Komunia 2013

03 sty 2013 - 19:01:47

rower?
pieniążki?
a swoją droga jakich ona ma dziwnych rodziców
ja na waszym miejscu nie dawałambym im do zrozumienia, tylko jasno powiedziała, że nie stać mnie i tyle

Komunia 2013

03 sty 2013 - 19:01:59

Cytat
kika_331
Cytat
Sacrum
Cytat
kika_331
Ja bym kupiła tableta teraz pełno ich jest i do 1 000 można spokojnie kupic :)

Tylko po co dzieciakowi tablet...
Poza tym to zbyt drogi prezent.

A po co dziecku złoty łańcuszek ? Ja dostałam na komunię i ani raz go nie miałam na sobie...

Teraz bardzo ciężko trafic z fajnym prezentem :/


jak dziecko sobie o nim przypomni parę lat później, a będzie mądre, to zaniesie do złotnika i dostanie kasę ;p to jest sprytne :D

Komunia 2013

03 sty 2013 - 19:10:38

Cytat
kika_331
Ja bym kupiła tableta teraz pełno ich jest i do 1 000 można spokojnie kupic :)

Ja też znam ten ból gdzie dziecko w rodzinie jest rozpieszczone i ma wszystko :/ Wielka szkoda dla dziecka :/ ale teraz niestety tylko takie rzeczy ludzie kupują dzieciom...

Niby mówisz, że wielka szkoda, a sama proponujesz tablet za +/- tysiąc złotych. To zdecyduj się, czy jesteś przeciwko czy za rozpieszczaniem dzieci.

Moim zdaniem ojcom i matkom się w czterech literach przewraca. Rozpieszczają swoje dzieci, a potem wyrasta na jakiegoś dzikusa odludka bez wyobraźni. Komputer na komunię? Może jeszcze 15 gier, żeby dzieciak non stop przy nim siedział zamiast hasać z rówieśnikami i bawić się w wojnę, zdobywanie baz czy podchody? Nie ogarniam tego. Niby rodzice chcą rozpieszczać swoje dzieci, chcą, żeby miały wszystko, a tak naprawdę odbierają im dzieciństwo i nie pozwalają na rozwój wyobraźni, kreatywności, bo dzieciak widzi wszystko w tv czy na monitorze komputera... Zamiast od małego uczyć się podstawowych zachowań budować pierwsze dziecięce społeczności, uczyć się życia, dzieciakom oferuje się 5-godzinne oglądanie bajek na Cartoon Network albo granie na kompie.

Komunia 2013

03 sty 2013 - 19:12:01

Ja osobiście kupiłabym coś z biżuterii...piękna pamiątka na całe życie:))

Komunia 2013

03 sty 2013 - 19:13:32

Akurat za biblią nie jestem - większość dzieci nie ucieszy się raczej takim prezentem. Ale co innego z ładnymi kolczykami albo łańcuszkiem. Apart ma często wyprzedaże,że nie wydasz za dużo, a będzie ładne i oczywiście takim rodzicom powinna się spodobać metka z prezentu ;)

Komunia 2013

03 sty 2013 - 19:15:50

Cytat
pisofsheet

Moim zdaniem ojcom i matkom się w czterech literach przewraca. Rozpieszczają swoje dzieci, a potem wyrasta na jakiegoś dzikusa odludka bez wyobraźni. Komputer na komunię? Może jeszcze 15 gier, żeby dzieciak non stop przy nim siedział zamiast hasać z rówieśnikami i bawić się w wojnę, zdobywanie baz czy podchody? Nie ogarniam tego. Niby rodzice chcą rozpieszczać swoje dzieci, chcą, żeby miały wszystko, a tak naprawdę odbierają im dzieciństwo i nie pozwalają na rozwój wyobraźni, kreatywności, bo dzieciak widzi wszystko w tv czy na monitorze komputera... Zamiast od małego uczyć się podstawowych zachowań budować pierwsze dziecięce społeczności, uczyć się życia, dzieciakom oferuje się 5-godzinne oglądanie bajek na Cartoon Network albo granie na kompie.

To jest świetne podsumowanie.

Komunia 2013

03 sty 2013 - 19:18:44

ja bym kupiła rower. tak czy tak dziecko pewnie będzie go chciało kiedyś miec. praktyczny i tańszy od laptopa, którego w życiu bym nie kupiła. a rodzicami bym się nie przejmowała. oni nie powinni mówic co macie kupic dziecku. kupcie mu to na co Was stac a nie jakieś narzucone przez nich wymysły

Cytat
pisofsheet
Cytat
kika_331
Ja bym kupiła tableta teraz pełno ich jest i do 1 000 można spokojnie kupic :)

Ja też znam ten ból gdzie dziecko w rodzinie jest rozpieszczone i ma wszystko :/ Wielka szkoda dla dziecka :/ ale teraz niestety tylko takie rzeczy ludzie kupują dzieciom...

Niby mówisz, że wielka szkoda, a sama proponujesz tablet za +/- tysiąc złotych. To zdecyduj się, czy jesteś przeciwko czy za rozpieszczaniem dzieci.

Moim zdaniem ojcom i matkom się w czterech literach przewraca. Rozpieszczają swoje dzieci, a potem wyrasta na jakiegoś dzikusa odludka bez wyobraźni. Komputer na komunię? Może jeszcze 15 gier, żeby dzieciak non stop przy nim siedział zamiast hasać z rówieśnikami i bawić się w wojnę, zdobywanie baz czy podchody? Nie ogarniam tego. Niby rodzice chcą rozpieszczać swoje dzieci, chcą, żeby miały wszystko, a tak naprawdę odbierają im dzieciństwo i nie pozwalają na rozwój wyobraźni, kreatywności, bo dzieciak widzi wszystko w tv czy na monitorze komputera... Zamiast od małego uczyć się podstawowych zachowań budować pierwsze dziecięce społeczności, uczyć się życia, dzieciakom oferuje się 5-godzinne oglądanie bajek na Cartoon Network albo granie na kompie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-03 19:21 przez ebee.

Komunia 2013

03 sty 2013 - 19:21:34

Cytat
k1989a
biblia dla dziecka, biżuteria:łańcuszek, zloty zegarek, pierscionek, kolczyki, rower, aparat, ładny zestaw albumów, jakiś pieniądz - ja bym laptopa nie kupowała. Niech kupią go rodzice! Bezczelni są troche :-).

Nie kupowałabym biblii.Ja jak miałam komunie to same biblie dostałam :/
Po co dziecku,babcia jej na pewno kupi.
Najlepiej dać pieniądze i ona sama sobie coś kupi,albo podpytać ją co by chciała.
Cytat
xhoooneyx
Akurat za biblią nie jestem - większość dzieci nie ucieszy się raczej takim prezentem. Ale co innego z ładnymi kolczykami albo łańcuszkiem. Apart ma często wyprzedaże,że nie wydasz za dużo, a będzie ładne i oczywiście takim rodzicom powinna się spodobać metka z prezentu ;)

Dokładnie,a aparat to też dobra rzecz.Cyfrówki nie są takie drogie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-03 19:24 przez fajneubrania.

niezweryfikowana
Posty: 1.046
Ostrzeżenia: 1/5

Komunia 2013

03 sty 2013 - 19:23:26

Nie daj sie zwariowac z tym laptopem, u mnie jak zblizaja sie urodziny mojego chrzesniaka jego mama tez glupio wymysla co by to mu sie nie przydalo,chlopczyk trzy latka a ona wszystko by dla niego chciala od kogos byle by sie nie narazac samej na koszty, mam ochote czasem jej walnac w ta pusta glowe... Kupcie jej zlote kolczyki i lancuszek w komplecie,swietna pamiatka, nie demoralizujaca dziecka:)

Komunia 2013

03 sty 2013 - 19:30:49

może dajcie pieniądze i jeśli naprawdę chcę tego laptopa to sobie dozbiera:)

Komunia 2013

03 sty 2013 - 19:31:21

a może zasponsorowac jakiś kurs językowy, taneczny, artystyczny, sportowy etc?:)

ja mam komunie chrzesnicy za rok i dostałam NAKAZ prezentu do 100zł choć stac mnie na więcej więc może małej artystce jakiąś sztaluge, farby takie tam kupię bo ona to uwielbia:) no ale to nie jest typowe dziecko wychowane od 2-go roku zycia na grach :P

Komunia 2013

03 sty 2013 - 19:40:19

cos ze zlota, jesli chodzi o pamiatke to to chyba najlepiej . napewno nie laptop ;p nie sluchaj rodzicow, to ma byc pezent od was dla malej, jak juz to kase ;p

Komunia 2013

03 sty 2013 - 20:13:55

Dzięki dziewczyny, podniosłyście mnie na duchu, już myśleliśmy z mężem, że to z nami coś jest nie tak! Tak się skończy, że kupimy rower lub jakiś złoty komplet, np. kolczyki + łańcuszek.

Ja np na komunie (dawno temu) dostałam mało prezentów - rower, zegarek, złoty pierścionek i łańcuszki i kase. Za pieniądze rodzice urządzili mi pokój - byłam wniebowzięta :) a prezenty mam do dzisiaj.

Cytat
ewkos
może dajcie pieniądze i jeśli naprawdę chcę tego laptopa to sobie dozbiera:)

Właśnie zależy mi na tym, żeby dziecko dostało prezent, nie chcemy dawać pieniędzy, bo ona ma na prawdę niezrównoważonych rodziców, dziecko nie wie czego chce - chce tego, co powiedzą jej rodzice, że ma chcieć. Jestem pewna, że nie kupią małej nic co jej się przyda.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

kolczyki- brać?