Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Matka chrzestna żyjąca w grzechu

12 cze 2012 - 21:43:28

W lipcu mam zostać matką chrzestną. Zgodziłam się od razu, gdyż ciocia jest moją najbliższą rodziną i bardzo się lubimy. Problem w tym, że mieszkam z chłopakiem, nie mamy ślubu i jak przystąpię do spowiedzi to nie dostane rozgrzeszenia. Czy to, że zyję niezgodnie z prawem Koscioła przekreśla mnie, abym mogła być matką chrzestną? Spotkała się któraś z Was z taką sytuacją?

Matka chrzestna żyjąca w grzechu

12 cze 2012 - 21:45:30

a musisz na spowiedzi mowic z kim mieszkasz? nie wiem, ja sie nie znam, nie jestem wierzaca

zweryfikowana
Posty: 2.295
Ostrzeżenia: 1/5

Matka chrzestna żyjąca w grzechu

12 cze 2012 - 21:47:31

Zależy od księdza, zapewne jakiś starej daty Ci nie bedzie chciał dac rozgrzeszenia.

Matka chrzestna żyjąca w grzechu

12 cze 2012 - 21:48:06

moją bratową która żyje z moim bratem bez ślubu nazwał ksiądz dzieckiem szatana:)ale i tak dał rozgrzeszenie i została chrzestną;)

zweryfikowana
Posty: 314
Ostrzeżenia: 2/5

Matka chrzestna żyjąca w grzechu

12 cze 2012 - 21:51:09

Hmm w sumie jestem w identycznej sytuacji, u spowiedzi nie byłam wieki i zupełnie nie wpadłam na to ze moge nie dostać rozgrzeszenia za mieszkanie z chłopakiem bez ślubu...;/

Matka chrzestna żyjąca w grzechu

12 cze 2012 - 21:51:10

Niestety może tak być. Najlepiej nie mów że z chłopakiem mieszkasz, musisz? Za język Cię ciągnąć nie będzie.

Matka chrzestna żyjąca w grzechu

12 cze 2012 - 21:53:08

A musisz mówić prawdę ? Dużo ludzi tak żyje ..

Matka chrzestna żyjąca w grzechu

12 cze 2012 - 21:53:13

Wg zasad religii chrześcijańskiej żyjesz w grzechu i nie żałujesz za niego. Więc teoretycznie tak- przekreśla.

Ale co innego suchy nakaz, a co innego to, jakim człowiekiem jesteś naprawdę;)

Matka chrzestna żyjąca w grzechu

12 cze 2012 - 21:55:10

Przeciez nikt nie bedzie Cie wypytywał z kim mieszkasz, spisz, co jesz ;-), ludzie to sami sobie stwarzają mega problemy...

zweryfikowana
Moderator
Posty: 1.582

Matka chrzestna żyjąca w grzechu

12 cze 2012 - 21:59:12

Cytat
kasiapoprawska
Przeciez nikt nie bedzie Cie wypytywał z kim mieszkasz, spisz, co jesz ;-), ludzie to sami sobie stwarzają mega problemy...

Nie będzie wypytywał ale spowiedź podczas której zatajasz grzech ciężki (jakim jest w tym przypadku życie w konkubinacie) jest spowiedzią nieważną i sakrament udzielony przy udziale osoby która dopuściła się takiej świętokradczej spowiedzi jest również nieważny... Matka chrzestna ma dawać przykład postawy chrześcijańskiej.

Matka chrzestna żyjąca w grzechu

12 cze 2012 - 22:03:01

był juz kiedyś podobny wątek... Połowa z nas mieszka z chłopakiem, nie musisz się z tego przecież spowiadać co to księdza interesuje... wg mnie to nie jest jakiś tam straszny grzech...

Matka chrzestna żyjąca w grzechu

12 cze 2012 - 22:04:58

Powiedzieć musisz, bo to będzie ukrywanie grzechu=grzech...
Idz do jakiegos mlodego i po prostu powiedz jak jest :)
Jak Ci nie da to trudno :p nie pojdziesz do komunii :)

zweryfikowana
Posty: 821
Ostrzeżenia: 1/5

Matka chrzestna żyjąca w grzechu

12 cze 2012 - 22:06:36

spowiedź w której zatajamy grzechy chyba nie ma sensu,matka chrzestna ma dawać przykład,a ty takiego nie dajesz(ja cie nie oceniam ale według wiary katolickiej tak jest)

zweryfikowana
Posty: 541
Ostrzeżenia: 2/5

Matka chrzestna żyjąca w grzechu

12 cze 2012 - 22:07:22

Jezeli zależy Ci na byciu chrzestną nie mów wszystkiego, pytanie tylko jak będziesz sie z tym czuła i czy "wynagrodzisz " to jakoś później ...

Matka chrzestna żyjąca w grzechu

12 cze 2012 - 22:08:56

No właśnie. Idź do kościoła i kłam w żywe oczy. Żal mi Was, żałosne "wierzące" katoliczki.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

czosek ozdobny