Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Transport gości weselnych

25 kwi 2012 - 00:07:10

w moich stronach transport na wesele i z wesela to standard, dziwne jest dla mnie pozostawianie gości samych sobie, bez noclegu lub transportu - jedno z tych rzeczy powinno być zorganizowane..

Transport gości weselnych

25 kwi 2012 - 00:08:33

Cytat
paulinamiko
transport gości ? perwszy raz słyszę o takim zwyczaju ;p
u nas każdy sam się transportuje na własną rękę na szczęście :)

Transport gości weselnych

25 kwi 2012 - 00:09:46

Cytat
doliina
nigdy nie widzialam busa na wesele... bylam na weselu oddalonym dla wszystkich o conajmiej 30minut drogi i nikt sie nie martwil tym jak dojada i wroca... nie widzialam w tym problemu


Mi też po pijaku wszystko jedno, więc Cię rozumiem.


Na każdym weselu na jakim byłam był transport, zazwyczaj z kościoła na salę autokar, a w nocy bus. Najczęściej były 2 kursy, właśnie jakoś koło 1-2 i kolejny o 4-5 w zależności jak się kończyło (a raz wracaliśmy przed 8 :P). W międzyczasie 'gdyby coś', to była jedna osoba w pogotowiu z terenówką. I tak raczej najlepiej zrobić. Bo osobno każdego rozwozić, to dużo roboty dla tej osoby rozwożącej. A znowu tylko jeden transport autokarem rano też źle, bo niektórzy nie dotrwają. Także skusiłabym się na autokar na salę, a z powrotem 2 kursy busa o wyznaczonej porze (tak żeby goście wiedzieli).



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-25 00:10 przez madziutex.

Transport gości weselnych

25 kwi 2012 - 00:17:01

Cytat
madziutex
Cytat
doliina
nigdy nie widzialam busa na wesele... bylam na weselu oddalonym dla wszystkich o conajmiej 30minut drogi i nikt sie nie martwil tym jak dojada i wroca... nie widzialam w tym problemu


Mi też po pijaku wszystko jedno, więc Cię rozumiem.


Na każdym weselu na jakim byłam był transport, zazwyczaj z kościoła na salę autokar, a w nocy bus. Najczęściej były 2 kursy, właśnie jakoś koło 1-2 i kolejny o 4-5 w zależności jak się kończyło (a raz wracaliśmy przed 8 :P). W międzyczasie 'gdyby coś', to była jedna osoba w pogotowiu z terenówką. I tak raczej najlepiej zrobić. Bo osobno każdego rozwozić, to dużo roboty dla tej osoby rozwożącej. A znowu tylko jeden transport autokarem rano też źle, bo niektórzy nie dotrwają. Także skusiłabym się na autokar na salę, a z powrotem 2 kursy busa o wyznaczonej porze (tak żeby goście wiedzieli).

byłam na takim weselu, gdzie transport autokarem był o godzinie 4:30 i tyle. Młodzi ludzie jeszcze w większości dotrwali (sporo z nich już od 3 spała pod stołami), ale starsze ciotki i wujki - dla nich t była masakra ;/
my akuratnie poprosiliśmy Młodych, żeby nam noclegi zarezerwowali, bo rano wrócimy sobie swoim autem, tak jak przyjechaliśmy, a właśnie sala była oddalona od naszej miejscowości o 2 godziny drogi

Transport gości weselnych

25 kwi 2012 - 00:17:35

Yhm, najlepiej to by było gdyby się goście teleportowali. Sami oczywiście.

Dla mnie to jest normalne, że ktoś załatwia transport. W stanie nieważkości dojazd do domu i tak do łatwych nie należy.Chyba, że tylko ja tak mam (małe wyjaśnienie: górzyste okolice).

zweryfikowana
Posty: 584
Ostrzeżenia: 1/5

Transport gości weselnych

25 kwi 2012 - 00:24:12

Cytat
madziutex
Cytat
doliina
nigdy nie widzialam busa na wesele... bylam na weselu oddalonym dla wszystkich o conajmiej 30minut drogi i nikt sie nie martwil tym jak dojada i wroca... nie widzialam w tym problemu


Mi też po pijaku wszystko jedno, więc Cię rozumiem.


Na każdym weselu na jakim byłam był transport, zazwyczaj z kościoła na salę autokar, a w nocy bus. Najczęściej były 2 kursy, właśnie jakoś koło 1-2 i kolejny o 4-5 w zależności jak się kończyło (a raz wracaliśmy przed 8 :P). W międzyczasie 'gdyby coś', to była jedna osoba w pogotowiu z terenówką. I tak raczej najlepiej zrobić. Bo osobno każdego rozwozić, to dużo roboty dla tej osoby rozwożącej. A znowu tylko jeden transport autokarem rano też źle, bo niektórzy nie dotrwają. Także skusiłabym się na autokar na salę, a z powrotem 2 kursy busa o wyznaczonej porze (tak żeby goście wiedzieli).


nie pijam alkoholu na imprezach rodzinnych:-P

Transport gości weselnych

25 kwi 2012 - 00:30:32

I pewnie dlatego transport niepotrzebny, bo nadrabiasz po drodze po imprezie?
<żartuje oczywiście jakby ktoś nie załapał> :P


No dobra, to pytanie do tych, którzy się spotykają pierwszy raz z transportem gości: to jak Wy dojeżdżacie, a właściwie to jak wracacie jak nie mieszkacie 15min od sali, tylko sporo więcej? Z każdej pary czy 2 par ktoś nie pije i siedzi jak ten kołek całe wesele i czeka na wezwanie "Stara wracamy"..? Bez sensu jak dla mnie.

Transport gości weselnych

25 kwi 2012 - 00:34:03

Cytat
madziutex
I pewnie dlatego transport niepotrzebny, bo nadrabiasz po drodze po imprezie?
<żartuje oczywiście jakby ktoś nie załapał> :P


No dobra, to pytanie do tych, którzy się spotykają pierwszy raz z transportem gości: to jak Wy dojeżdżacie, a właściwie to jak wracacie jak nie mieszkacie 15min od sali, tylko sporo więcej? Z każdej pary czy 2 par ktoś nie pije i siedzi jak ten kołek całe wesele i czeka na wezwanie "Stara wracamy"..? Bez sensu jak dla mnie.

zaraz się zaczną teksty, że można się dobrze bawić bez alkoholu i wcale nie siedzieć jak kołek :P hehe

no właśnie jak wracacie jak Młodzi transportu nie załatwią? pytam, bo nie wiem, bo nie byłam na takim weselu bez transportu :P

Transport gości weselnych

25 kwi 2012 - 00:38:45

Pracuję w firmie mojego taty przewozowej, ciężko będzie Ci znaleźć firmę która zgodzi się,aby bus był całą noc do dyspozycji gości to raz a dwa poniesiesz kosmiczne koszty z tym busem. Z tego co się orientuję jak to wygląda u nas, to goście którzy wracają autobusem wynajętym zgadują się o której wracają solidarnie i wtedy dzwonią po autobus.

zweryfikowana
Posty: 584
Ostrzeżenia: 1/5

Transport gości weselnych

25 kwi 2012 - 09:07:57

jedziemy na wesele samochodem, dotychczas mielismy vana wiec cala rodzina w 5 osob wsiadalismy w auto i jechalismy,

np. sslub byl w miescie oddalonym o 50km wiekszosc osob mieszkala jeszcze dalej i jak chcieli zostac to organizowali sobie nocleg jak nie to jechali. z kosciola na sale tez byl kawalek, wiem ze zabralam jedna osobe wtedy bo pociagiem przyjechala na slub.

powrot? my o 2 wracalismy do domu, samochodem oczywiscie, a potem na popraawiny pojechalismy

Transport gości weselnych

25 kwi 2012 - 09:11:21

U nas również będzie wynajmowany autokar, tylko ze wszystkich gosci weselnych mamy 200 km od nas ...;/ dlatego chyba lepiej wziać autokar z tamtych stron zeby nie płacic za przejazd samego autokaru

Transport gości weselnych

25 kwi 2012 - 09:12:16

Nigdy o czymś takim nie słyszałam, w moich stronach każdy ma swój transport i chyba całe szczęście:)

Transport gości weselnych

25 kwi 2012 - 09:13:51

u nas każdy jedzie sam albo zabieraja sie do samochodu po kilka osób a pozniej kolega mojego bedzie ich rozwoził zreszta od koscioła mam może jakies 5 km do sali:)

Cytat
oliga
Cytat
madziutex
I pewnie dlatego transport niepotrzebny, bo nadrabiasz po drodze po imprezie?
<żartuje oczywiście jakby ktoś nie załapał> :P


No dobra, to pytanie do tych, którzy się spotykają pierwszy raz z transportem gości: to jak Wy dojeżdżacie, a właściwie to jak wracacie jak nie mieszkacie 15min od sali, tylko sporo więcej? Z każdej pary czy 2 par ktoś nie pije i siedzi jak ten kołek całe wesele i czeka na wezwanie "Stara wracamy"..? Bez sensu jak dla mnie.

zaraz się zaczną teksty, że można się dobrze bawić bez alkoholu i wcale nie siedzieć jak kołek :P hehe

no właśnie jak wracacie jak Młodzi transportu nie załatwią? pytam, bo nie wiem, bo nie byłam na takim weselu bez transportu :P
my załatwilismy kogos zeby po nas przyjechał i juz



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-25 09:15 przez myszorro87.

Transport gości weselnych

25 kwi 2012 - 09:16:27

Cytat
oliga
Cytat
madziutex
I pewnie dlatego transport niepotrzebny, bo nadrabiasz po drodze po imprezie?
<żartuje oczywiście jakby ktoś nie załapał> :P


No dobra, to pytanie do tych, którzy się spotykają pierwszy raz z transportem gości: to jak Wy dojeżdżacie, a właściwie to jak wracacie jak nie mieszkacie 15min od sali, tylko sporo więcej? Z każdej pary czy 2 par ktoś nie pije i siedzi jak ten kołek całe wesele i czeka na wezwanie "Stara wracamy"..? Bez sensu jak dla mnie.

zaraz się zaczną teksty, że można się dobrze bawić bez alkoholu i wcale nie siedzieć jak kołek :P hehe

no właśnie jak wracacie jak Młodzi transportu nie załatwią? pytam, bo nie wiem, bo nie byłam na takim weselu bez transportu :P

Ja nie jestem fanką alkoholu, bo jak wypiję to chce mi się spać;/ więc często to ja wracam autkiem do domu, ale gdybym tak strasznie się uparła to transport zawsze się znajdzie, przyjedzie po nas brat, szwagier, siostra, tata w zależności kto ma ochotę, czas:)

niezweryfikowana
Posty: 702
Ostrzeżenia: 1/5

Transport gości weselnych

28 gru 2012 - 11:21:24

jeżeli wiele osób na weselu jest przyjezdnych, którzy nie mają samochodów tylko np. dojechali do miasta gdzie odbędzie się ślub pks'em lub pociągiem to potem taki transport może okazać się niezbędny, jak niby takie osoby mają sobie załątwić dojazd z kościoła na salę?, gdy nikogo załóżmy na miejscu nie znają, trzeba zadbać o takie rzeczy, a nie skazywać gości na jakiś dyskomfort

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ślub!!!!