Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Podziękowania dla gości weselnych

16 kwi 2012 - 13:26:21

Cytat
xkira
Cytat
Yucca
A ja tam nie wiem skąd taki zwyczaj i co ma znaczyć i czemu dziękować. Jeśli ktoś jest zaproszony na impreze gdzie może jeść, pić i jeszcze raz jeść i pić to po co mam mu dawać jakiegoś migdałka w pudełku?
też tego nie rozumiem. moim zdaniem pudełko ciastek w zuepłności wystarczy. a może chodzi o to że każdy z gości weselnych daje parze młodej jakiś prezent i może za to podziękowanie? ;p
No prezent daje bo na impreze przychodzi. W sumie to może być sprzeczna rzecz czy impreza jest podziękowaniem za prezent, czy prezent jest podziekowaniem za imprezę...

U mnie osobno wódkę dostaną osoby, które przyjdą tylko na ślub i dostały oficjalne zaproszenie do kościoła, no i osoby które nie piją z różnych względów na weselu. Oczywiście kto fajniejszy też się załapie ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-16 13:27 przez Yucca.

Podziękowania dla gości weselnych

16 kwi 2012 - 13:33:00

Cytat
at2010
oo, hej j_ulka :) Dzień zero coraz bliżej.. Chciałabym być chyba już po wszystkim..

Mój dzień 'zero' za 27 dni jakoś (12.05) i też nie wiem jeszcze co, ale chyba zdjęcie :P

Podziękowania dla gości weselnych

16 kwi 2012 - 13:33:09

Jak ja nie cierpię tych wszystkich pierdół: figurek, ozdóbek, wierszyków...

A motywu ze zdjęciem młodej pary jako magnes na lodówkę to już totalnie nie ogarniam... Taaaak, już sobie wieszam na własnej lodówce zdjęcie ślubne... Nawet przyjaciół czy rodziny bym nie "trzymała na lodówce" bo jaki w tym sens?



Najlepsze rozwiązanie dla mnie nieważne czy oklepane czy nie - pudełko z ciastkami, przynajmniej się zje coś dobrego, a nie magazynuje na półkach wszelakie weselne "pierdolety" ;)

Podziękowania dla gości weselnych

16 kwi 2012 - 13:42:47

"pierdolety" - dobre :)
Też myślę, że magnes na lodówkę to żenada.
Więc raczej oklepane mini pudełeczko będące jednocześnie winietką + ciacho na drogę :)

Podziękowania dla gości weselnych

16 kwi 2012 - 14:26:26

Cytat
at2010
ja tak mówię "oklepane pudełeczka", ale też pewnie się na nie zdecyduję, tymbardziej że znalazłam na all za 33gr za szt, do złożenia, wpakuję do niego jakieś rafaello, chciałabym, żeby te pudełeczka spełniały jednocześnie funkcję winietki, więc nakleję na nie kartonik z imieniem i nazwiskiem, jakąś kokardkę i będzie git

a mogę prosić o link do aukcji na prv? z góry dziekuję :)

Podziękowania dla gości weselnych

16 kwi 2012 - 14:29:37

ja bym nie chciała takiego zdjecia megnesu niby po co mi cos takiego na lodówce? zenada swojego dziecka tak dla mnie odpada juz wolalabym dostać czekoladke:)

Podziękowania dla gości weselnych

16 kwi 2012 - 14:33:54

a nie wystarczy zadzwonić i podziękować lub zwyczajnie podziękować, gdy goście wychodzą, za to,ze byli?

Podziękowania dla gości weselnych

16 kwi 2012 - 14:37:19

ja nie wiem czy będę robić takie podziękowania. sztuczne to takie. no chyba ze kawałek ciasta weselnego + zdjęcie

Podziękowania dla gości weselnych

16 kwi 2012 - 14:41:27

Cytat
matylda_jasmin
a nie wystarczy zadzwonić i podziękować lub zwyczajnie podziękować, gdy goście wychodzą, za to,ze byli?
Święte słowa !!!

Podziękowania dla gości weselnych

16 kwi 2012 - 17:38:58

Na swoim dawałam tradycyjne ciasto, a wybrani dostali jeszcze flaszkę i pęto kiełbachy z wiejskiego stołu. Od siebie mogę doradzić żeby pojemniki na ciasto były plastikowe, bo te składane tekturowe się rozwalają pod ciężarem ciasta, chyba żeby je taśmą wzmocnić, ale to też radziła bym sprawdzić przed weselem.

Podziękowania dla gości weselnych

16 kwi 2012 - 22:18:07

moze jestem ciemna ale niech mi ktos wyjasni - do czego komus bedzie potrzebne zdjecie pary mlodej? np jestem dalsza kuzynka Zoski z Warszawy, Zoska jest osoba goscinna wiec zaprasza tez dalsza rodzine no i na weselu dostaje jej zdjecie z mezem, w ramce, lub w formie magnesu- o zgrozo. I co, ja mam sobie ta niebyt mi znana Zoske z mezem na polce trzymac czy jak? Rozumiem ze to ma byc mile ale juz milsze jest ciastko czy wodka - nawet jak ktos nie pije to kiedys na jakas okazje sie przyda ;p

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

suknia slubna-ktora??