Obecnie rozmawiamy o:

polecany dentysta

dzisiaj o 19:02

elektryka sklep

dzisiaj o 18:57

wakacje last minute

dzisiaj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

dzisiaj o 18:28

Budowa domu

dzisiaj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ile się teraz daje na komunię?

13 kwi 2012 - 17:07:36

Cytat
ewelek007
300/400 zł :)
400zł to ja dawałam na wesele koleżanki a robiła na 150 osób. nie wyobrażam sobie dać tyle na komunię. Chyba rzeczywiście pomyślimy nad jakimś prezentem, przynajmniej będzie miała pamiątkę. dzięki za wszystkie opinie

ile się teraz daje na komunię?

13 kwi 2012 - 19:50:39

Cytat
madziutex
Cytat
agata74
madzia to ja sie zaliczam do tych normalnych , nigdy ani na chrzciny , ani na swieta czy urodziny mojego dziecka nie wymuszalam czy nie wymyslalam drogich prezentow zawsze prosilam o ksiazki bo mala uwielbia jak jej czytam . teraz w maju sama ide na komunie i jestem chrzestna ale nie za mierzam kupowac drogich prezentow . kupie lancuszek z medalikiem i do tego jakis album albo fajnie wydana biblie dla dzieci . nie cierpie kiedy z komunii robi sie male wesela i liczy na super drogie prezenty czy kase

No i o to mi właśnie chodzi. Niestety takich rodziców czy chrzestnych jest baaaardzo mało i ja osobiście takich nie znam. Wiem też, że zarówno Ci rodzice, jak i dzieci kręcą nosem, bo "kto teraz kupuje medaliki czy Biblie, dziecku będzie wstyd przed rówieśnikami" :/ I powiedzcie mi, co z takich dzieci wyrośnie... Tak narzeka się jakie te dzieci dzisiaj, ale sami rodzice od małego tak uczą. I mamy pokolenie materialistów, którzy wykazują jedynie postawę roszczeniową. Ktoś tu napisał, że wstyd by było jej dać dziecku 100zł na komunię. Wstyd to kraść albo rozpuszczać potomstwo, a nie dać małemu dziecku 100zł! Bo co, bo wyklnie, że tak mało? Czy wstyd, bo "przecież trzeba się pokazać, bo powiedzą, że jestem skąpa"? Kiedyś pieniądze miały dla dziecka wartość, jak dostałam 10zł do ręki to nie wiedziałam co zrobić z takim majątkiem. A teraz gówniarz kręci nosem, że 100zł, tak mało, co on kolegom powie :/
Ja również dzieciom na komunie kupuje książki (wpisuje dedykację i mają pamiątkę na całe życie). A tak w ogóle to ja na swoją osiemnastę prosiłam chrzestnych (bo pytali) aby mi kupili książki encyklopedyczne (wtedy jeszcze nie było internetu). Chrzestny dał mi kasę ale chrzestna kupiła mi piękny album encyklopedyczny świata, mam go do dziś a pieniądze rozwaliłam sama nie wiem na co. I tak ja wcześniej pisałam mój syn też dostał prezenty na komunię (chociaż pieniądze też). Ja jestem bardzo sentymentalna i każdy przedmiot ma dla mnie znaczenie, jest pamiątką konkretnej sytuacji ;)
Nie lubię dawać ani otrzymywać pieniędzy, to jest takie proste. Uwielbiam robić prezenty i dawać je ;)

ile się teraz daje na komunię?

13 kwi 2012 - 19:55:26

ja miałam komunie 11 lat temu i od niektórych dostawałam po 50 zł lub 100plus biblie i rower ... dzieciakom sie teraz w dupach przewraca ;/ quady , laptopy i Bóg wie co jeszcze;/

ile się teraz daje na komunię?

13 kwi 2012 - 19:57:35

A mnie dziwi czemu ludzie na komunie dawają tyle samo co na wesle lub czasem nawet więcej. Moim zdaniem dziecko na komunię powinno dostać skromny pamiątkowy prezent(biblia, album na zdjęcia komunijne itp gadżety), a od chrzestnych medalik z łańcuszkiem lub pierścionek lub coś podobnego a nie laptopa za 2000zł PS za 1300zł itd,(obłęd).
A na wesela ludzie dawają po 200 300zł dla dwóch dorosłych ludzi którzy zaczynają nową samodzielną drogę.
ABSURD

ile się teraz daje na komunię?

13 kwi 2012 - 20:09:28

Wy macie tyle kasy czy dajecie tyle dla szpanu ? o.O Kwoty jak na wesele.
Daj tyle na ile Cię stać.

ile się teraz daje na komunię?

13 kwi 2012 - 20:28:11

no chyba 200zł :) i jakis upominek :)

ile się teraz daje na komunię?

13 kwi 2012 - 20:34:08

Cytat
renatka130709
Myślę że 300 wystarczy;)
W tamtym roku komunię miał chrześniak mojego taty i jako chrzestny dawał 800 zł, rower, zegarek i mp4;) takie mają dzieci wymagania;p Ja jak dostałam zwykły rower na komunię to myślałam że padnę ze szczęścia;p

masakra...sam rower i mp4 wystarczył by...a później dziwią sie wszyscy że dzieciaki rozpieszczone, rozkapryszone...to na wesele ciekawe co takie dziecko będzie żądać...

Nawet gdybym była chrzestną to bym kupiła porządny rower lub inny praktyczną rzecz. Jak ja miałam komunię, to bardziej cieszyłam sie z prezentów niż z kasy...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jakie buty do sukienki?