Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ile się teraz daje na komunię?

13 kwi 2012 - 13:19:14

Cytat
coco-moko
Cytat
matylda_jasmin
komunia to święto dziecka, więc kupcie prezent dla dziecka, a nie planujecie dać kasę dla rodziców

oooooooo tak zgadzam się!!! Moi za moją kasę kupili lodówkę!! Normalnie skaczę ze szczęścia do dzisiaj hahaha
hehe a mi rodzice po komunii kupili wersalke, z której akurat się cieszyłam bo nie musiałam spać już z siostrą. Macie trochę racji z tymi prezentami tylko, że ciężko trafić w dobry prezent. a co jeśli dziewczynka dostanie kilka takich samych rzeczy.

ile się teraz daje na komunię?

13 kwi 2012 - 13:19:26

hehe ja nawet roweru nie dostałam na swoją komunię, a wszystkie dzieciaki wokoło dostały... :) dostałam za to złoty łańcuszek i album na zdjęcia, normalnie superaśnie ;p A od rodziców nie dostałam nic, bo prezentem od nich było przyjęcie w domu.

matylda no jasne, masz rację. Bardzo dużo zależy od rodziców i tego, co dziecku wpajają od małego, ale niestety wiele też zależy od otoczenia i kolegów, wśród których dziecko się wychowuje i tego, jak oni zostali wychowani.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-13 13:20 przez skasna.

ile się teraz daje na komunię?

13 kwi 2012 - 13:19:30

Dajcie spokój...200,300 zł góra.
Ostatnio czytałam na jakimś forum o tym jak to goście dają po 1000zł, laptopy, tablety itd... Dla mnie to paranoja, bo później rozpieszczone dzieciaki tylko przed kompem siedzą, zero ruchu itd... Ale to moje zdanie.

ile się teraz daje na komunię?

13 kwi 2012 - 13:21:35

Cytat
singusia18
Dajcie spokój...200,300 zł góra.
Ostatnio czytałam na jakimś forum o tym jak to goście dają po 1000zł, laptopy, tablety itd... Dla mnie to paranoja, bo później rozpieszczone dzieciaki tylko przed kompem siedzą, zero ruchu itd... Ale to moje zdanie.
A ja bym dała góra 100. To nie wesele i rozpieszczać gówniarza też nie mam zamiaru. Chrzestni niejako są zobowiązani do większego udziału, ale zwykły gość? Bez przesady.

ile się teraz daje na komunię?

13 kwi 2012 - 13:21:43

Swoją drogą, skąd ludzie kasę mają, by dziecku w rodzinie takie drogie prezenty robić... :)

ile się teraz daje na komunię?

13 kwi 2012 - 13:22:41

teraz quady i laptopy się daje:D a tak serio to uważam że 300 zł to za dużo. 200 zł to maks a i tak lepiej coś t emu dziecku kupić albo nawet lokate założyć.

ile się teraz daje na komunię?

13 kwi 2012 - 13:22:46

My byliśmy rok temu u mojego kuzyna i daliśmy 300zł i taką ładną Biblię dla dzieci, z tego co wiem to tak ludzie im dawali-po 200 do 400zł, no pomijając rzecz jasna chrzestnych

ile się teraz daje na komunię?

13 kwi 2012 - 13:25:53

Cytat
renatka130709
Myślę że 300 wystarczy;)
W tamtym roku komunię miał chrześniak mojego taty i jako chrzestny dawał 800 zł, rower, zegarek i mp4;) takie mają dzieci wymagania;p Ja jak dostałam zwykły rower na komunię to myślałam że padnę ze szczęścia;p

Nie, to nie dzieci mają takie wymagania, tylko dorośli się prześcigają przed sobą, żeby się pokazać! I sami tego uczą! Nie wyobrażam sobie na komunię dać chrześniakowi 800zł + rower + zegarek + mp4, przecież to prawie 1500zł!!! Tyle to dają chrzestni na wesele! Na wesele mu kupi Rolls Royce'a?!

200zł max, więcej bym nie dała.

zweryfikowana
Posty: 354
Ostrzeżenia: 1/5

ile się teraz daje na komunię?

13 kwi 2012 - 13:28:12

Cytat
renatka130709
Myślę że 300 wystarczy;)
W tamtym roku komunię miał chrześniak mojego taty i jako chrzestny dawał 800 zł, rower, zegarek i mp4;) takie mają dzieci wymagania;p Ja jak dostałam zwykły rower na komunię to myślałam że padnę ze szczęścia;p

"dzieci maja wymagania"
sorry ale wdług mnie to niektórym rodzicą się w głowach poprzewracało i połowa dzieci nawet nie wie co to jest Komunia Święta tylko uważają ten dzień za dzień mega prezezntów
MASAKRA

a co do kasy to uważam że każdy daje tyle na ile go stać i tak samo z prezentami

ile się teraz daje na komunię?

13 kwi 2012 - 13:29:10

A ja Wam powiem, że jestem za tym, by dawać rodzicom pieniądze i nawet ich dzieciakom nie pokazywać. A jeśli prezent, to skromny...

ile się teraz daje na komunię?

13 kwi 2012 - 13:30:28

No spoko, ja wczoraj dostałam zaproszenie - jestem chrzestną i wynika z tego, że powinnam dać z 1000 zł... Miałam nadzieję, że mi tu podpowiecie co mogę kupić dziewczynce, której nie znam. Myślałam o jakiejś biżuterii do 300 zł - na więcej mnie nie stać bo obecnie nie pracuję.

EDIT: Ja na swoją komunię od babci mojej chrześnicy, a mojej cioci i matki chrzestnej dostałam złoty pierścionek - noszę go do dzisiaj i bardzo go lubię. Dlatego pomyślałam o tym, żeby małej też coś takiego kupić - żeby mogła nosić również jak dorośnie. Zabawkami się bawić przecież nie będzie, pieniądze się rozejdą - to chyba lepiej kupić coś co faktycznie jej może posłużyć długie lata jako pamiątka.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-13 13:36 przez CeresSophia.

ile się teraz daje na komunię?

13 kwi 2012 - 13:31:23

mnie tez czeka niedlugo komunia chrzesnicy i albo dam jej 300 zł (nie pracuje teraz takze wiecej dac nie moge)albo kupie jej cos ,tylko etraz to dzieci na komunie zycza sobie laptopy i tego typu rzeczy

ile się teraz daje na komunię?

13 kwi 2012 - 13:32:23

góra 100 zł, ale prezent byłby lepszy... złoty łańcuszek albo zegarek czy coś w tym stylu... może jestem staroświecka ale komunia to komunia a nie loteria fantowa:| i dziwić się, że potem dzieciaki są takie rozpieszczone i w głowach im się przewraca...
komunia w lokalach to też taka pokazówka... to ma być duchowe przeżycie a nie przyjęcie żeby się nażreć i napić...

ile się teraz daje na komunię?

13 kwi 2012 - 13:34:24

CeresSophia uważam że to dobry pomysł. Swoją drogą jak możesz nie znać corki chrzestnej? zadziwiające.

ile się teraz daje na komunię?

13 kwi 2012 - 13:34:44

ja zawsze daję 500/400zł ! Myślę, że to normalna kwota... Ale zależy komu sytuacja finansowa pozwala na większą sumę :']

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jakie buty do sukienki?