Obecnie rozmawiamy o:

Przebranżowienie lokalu

gorący temat

Rewelacyjne okna

10 minut temu

e-papieros

34 minut temu

nowoczesne przedszkole

godzinę temu

atrakcyjne przedszkole

dzisiaj o 8:55

przyjazne przedszkole

dzisiaj o 8:20

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ile się teraz daje na komunię?

13 kwi 2012 - 13:05:36

no niektórzy ludzie na komunie dają po 300zł, a na wesele idą i w kopercie 200zł od pary...
dla mnie to jest chore. komunia to nie wesele, a dzieciom się później w głowach przewraca. swoją drogą komunie w lokalach! masakra

ile się teraz daje na komunię?

13 kwi 2012 - 13:07:03

Cytat
19BaMbOoChA90
14 lat temu od ok 25 ludzi dostałam łącznie ok 850zł :> + rower i jakieś pierdy


Ludzi miałam mniej więcej tyle samo na swojej komunii (z naciskiem na mniej) i nie mam pojęcia, ile kasy dostałam, ale za to została kupiona meblościanka do mojego świeżo wyremontowanego pokoiku (i chyba nawet tapeta też za te kasę była kupiona :o ) to była radość :)

Dwa lata temu mój kuzynek dostał ponad 1 tys. zł i zazyczył sobie za te kasę jakis wypasiony samochód na pilota. to nic, że za tę kase mógłby sobie spokojnie malucha kupić albo i dwa ;D Uparł się, był ryk i krzyk i dostał ten swój wymarzony samochód... Pewnego dnia bawił się w mechanika i rozebrał samochodzik na części pierwsze i po bryce...

Dałabym stówę. W końcu to święto duchowe dziecka i upominki nie mają być najwazniejsze... No, przynajmniej kiedyś takie było żałożenie, a teraz to...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-13 13:08 przez komiczka.

ile się teraz daje na komunię?

13 kwi 2012 - 13:07:12

Cytat
matylda_jasmin
komunia to święto dziecka, więc kupcie prezent dla dziecka, a nie planujecie dać kasę dla rodziców

oooooooo tak zgadzam się!!! Moi za moją kasę kupili lodówkę!! Normalnie skaczę ze szczęścia do dzisiaj hahaha

ile się teraz daje na komunię?

13 kwi 2012 - 13:07:54

no 100zł to rzeczywiście za mało, ja myślałam raczej o kwocie 200zł. ale czekam na więcej opini

ile się teraz daje na komunię?

13 kwi 2012 - 13:10:55

Cytat
renatka130709
Myślę że 300 wystarczy;)
W tamtym roku komunię miał chrześniak mojego taty i jako chrzestny dawał 800 zł, rower, zegarek i mp4;) takie mają dzieci wymagania;p Ja jak dostałam zwykły rower na komunię to myślałam że padnę ze szczęścia;p
Dał 800zł i do tego rower i zegarek i mp4? Poważnie? Poważnie?! :)

Cytat
matylda_jasmin
komunia to święto dziecka, więc kupcie prezent dla dziecka, a nie planujecie dać kasę dla rodziców
Też jestem tego zdania :)

I nie rozumiem, jaki wstyd dawać 100zł albo równowartość w prezencie. Ja jak miałam komunie jakieś 20lat temu dostawałam po 20-50zł. Wiadomo, że to inne czasy, no ale bez przesady, tyle niektórzy na wesele dają. Po co dziecku tyle kasy.

ile się teraz daje na komunię?

13 kwi 2012 - 13:10:58

Takie czasy,że dzieci teraz oczekują nie wiadomo czego..
Ja na komunię dostałam rower,zegarek,a z pieniędzy to może jakieś 200zł się w sumie uzbierało.
Teraz to się przecież quady dostaję,komputer w prezencie to już wstyd..

Tak samo jak z weselami-każdy daje tyle na ile go stać,ja nie dałabym dziecku więcej niż 100zł.
I dobrze tutaj dziewczyny radzą-lepiej kupić prezent niż dać pieniądze.. Bo pieniądze albo wezmą rodzice albo dziecko przepuści na chipsy w sklepiku.. Ale to już jak tam kto woli,nie wtrącam się:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-13 13:12 przez Hooney_M.

ile się teraz daje na komunię?

13 kwi 2012 - 13:11:06

Cytat
matylda_jasmin
komunia to święto dziecka, więc kupcie prezent dla dziecka, a nie planujecie dać kasę dla rodziców
Mój syn miał w zeszłym roku komunię. Dostał wiele prezentów (bo ja sobie tego życzyłam) ale dostał również pieniądze, połowę ja wykorzystałam a za pozostałe kupiłam synowi duuży basen, MP4 i rolki ;)

ile się teraz daje na komunię?

13 kwi 2012 - 13:12:14

tez mnie to czeka w maju, tyle , że mój chłopak jest chrzestnym ..
też zastanawia się ile dać

ile się teraz daje na komunię?

13 kwi 2012 - 13:13:14

800 zł, rower, zegarek i mp4 ? toż to chore ...

zweryfikowana
Posty: 1.271
Ostrzeżenia: 1/5

ile się teraz daje na komunię?

13 kwi 2012 - 13:13:43

teraz jest niestety tak że na komunie ludzie daja wiecej kasy niz na wesele ;) Po co dziecku tyle kasy

ile się teraz daje na komunię?

13 kwi 2012 - 13:15:15

Cytat
coco-moko
Cytat
matylda_jasmin
komunia to święto dziecka, więc kupcie prezent dla dziecka, a nie planujecie dać kasę dla rodziców

oooooooo tak zgadzam się!!! Moi za moją kasę kupili lodówkę!! Normalnie skaczę ze szczęścia do dzisiaj hahaha
No a za te "moje" 8 stówek ojciec kupił podobno mi (choć stała w stołowym i to on z niej korzystał) wieżę :] trułam wszystkim zada o rolki, a nikt mi nie kupił -,-' w sumie to tylko z komunii pamiętam rower i złoto od chrzestnego, no fest, wolałabym jakieś tanie pierdołki, które mnie ucieszą niż te 8 stów co nawet na oczy nie widziałam. Ale też z drugiej strony dzisiaj dzieci to wolą laptopy, ipady/pody, tablety, mp4, iphony .. itp.itd., a nie np. rolki czy rower ;/
Cytat
wikijaja
Cytat
matylda_jasmin
komunia to święto dziecka, więc kupcie prezent dla dziecka, a nie planujecie dać kasę dla rodziców
(..)Dostał wiele prezentów (bo ja sobie tego życzyłam)(..)
No, a ja bym wgl nie przyszła, co to ma wgl być "bo ja sobie tego życzyłam" Oo



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-13 13:17 przez 19BaMbOoChA90.

ile się teraz daje na komunię?

13 kwi 2012 - 13:16:26

Cytat
ampfire
800 zł, rower, zegarek i mp4 ? toż to chore ...

I się dzieciakom w pupkach przewraca. MP4 dla 8-letniego dziecka? Po kiego grzyba ja się pytam? Świetny pomysł,naprawdę.
Ja nawet wtedy nie wiedziałam co to telefon komórkowy.. Ale oczywiście INNE CZASY,trzeba iść przecież za postępem..

ile się teraz daje na komunię?

13 kwi 2012 - 13:17:58

mi się wydaje, że 200 zł to spokojnie

ile się teraz daje na komunię?

13 kwi 2012 - 13:18:38

Cytat
Hooney_M
Cytat
ampfire
800 zł, rower, zegarek i mp4 ? toż to chore ...

I się dzieciakom w pupkach przewraca. MP4 dla 8-letniego dziecka? Po kiego grzyba ja się pytam? Świetny pomysł,naprawdę.
Ja nawet wtedy nie wiedziałam co to telefon komórkowy.. Ale oczywiście INNE CZASY,trzeba iść przecież za postępem..
No tak, bo potem rodzic i dziecko mogą szpanować przed innymi, co mają mniej .. Denerwują mnie tacy ludzie -,-

ile się teraz daje na komunię?

13 kwi 2012 - 13:19:08

to, czego i ile życzą sobie dzieci na komunie wynika z:

- tego, co usłyszą od kolegów
- i przede wszystkim od wychowania, jak się dzieciaka od małego rozpuszcza chorą ilością prezentów w chorych cenach, to wymagania rosną i w zasadzie ciężko mieć pretensję do dziecka, a powinno się do rodziców

taka moja opinia

zgadzam się z wikijaja prezent to prezent, a nadwyżka finansowa to juz inna kwestia

w ogóle większośc katolików zapomniała co to jest komunia i po co



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-13 13:20 przez matylda_jasmin.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jakie buty do sukienki?