Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

11 minut temu

sprawdzony stomatolog

15 minut temu

sklep detailingowy

39 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ile pieniędzy dać na ślub ?

10 kwi 2012 - 13:27:43

Cytat
skasna
martyska to może bon do jakiegoś sklepu?

oooo :D fajny pomysł! chyba go rozważę :)

ile pieniędzy dać na ślub ?

10 kwi 2012 - 13:28:17

ja bym dała 300 zł, liczy się gest a nie grubośc koperty :) tym bardziej jeśli straciłaś prace

ile pieniędzy dać na ślub ?

10 kwi 2012 - 13:45:14

Patrzcie też na to jakie macie wydatki w roku i ile tego typu przyjęć. My na przykład mamy 3 wesela miesiąc po miesiącu i chyba 2 osiemnastki. Być może jeszcze chrzciny, ale tego nie jestem pewna. Nie mam pojęcia ile damy w kopertę, ale wiem że na pewno pójdziemy! Ja przeważnie patrzyłam na to tak- tyle ile ktoś mi dał, to ja daje tyle samo (jeśli akurat ta para była wcześniej na naszym weselu).
Jednak teraz muszę się zastanowić...Koleżanka była moją świadkową i dała mi 500zł, uważam że to dużo, tym bardziej że wiem że była w tedy w baaardzo trudnej sytuacji finansowej i rodzinnej. Ja u niej też będę świadkiem ale chyba nie będę jej mogła tyle dać :(

ile pieniędzy dać na ślub ?

10 kwi 2012 - 13:46:20

powinno się dac minimum tyle ile kosztował "talerzyk". 400 zł ok, w sam raz, na pewno kuzyn wie, że straciłaś pracę.

ile pieniędzy dać na ślub ?

10 kwi 2012 - 14:06:21

Ja za 4 miesiące wychodzę za mąż i zaprosiłam znajomych, których nie stać na drogie prezenty i z tego powodu nie chcą przyjść. Ale są dla mnie ważni i dlatego nie oczekuję od nich wiele, liczy się ich obecność przy mnie w tym dniu. Dużo wydam na wesele, ale nie przeliczam czy się zwróci czy nie.

ile pieniędzy dać na ślub ?

10 kwi 2012 - 14:10:34

400 złotych zdecydowanie wystarczy, przecież liczy się wasza obecność i miła atmosfera na uroczystości :-) A rodzina na pewno zrozumie!

ile pieniędzy dać na ślub ?

10 kwi 2012 - 14:10:52

Cytat
angella91
wszystko podrozalo, wiec dla mnie za pare to minimum 450zł.

A Ty myślisz, że wszystkie młode pary zapraszają rodzinę dla pieniędzy? Owszem, miło by było, gdyby pieniądze przeznaczone na wesele się zwróciły, ale czy to jest główny priorytet? Co z tego, że wszystko podrożało? Nie każdego stać na nie wiadomo jaki prezent.

ile pieniędzy dać na ślub ?

10 kwi 2012 - 14:19:17

A moim zdaniem to goście dają tyle na ile ich stać. Na moim weselu jedni dawali więcej drudzy mniej i do nikogo nie mieliśmy pretensji bo znaliśmy swoje rodziny i jakie mają sytuacje finansowe od nikogo nie oczekiwaliśmy góry kasy. A i zapraszaliśmy te osoby z rodziny, na których nam zależało żeby były, a nie byle kogo żeby tylko gość był i kasa. A prezenty to też nie jest super moja kuzynka dostała 5 żelazek...


Autorko moim zdaniem jak dasz 400 będzie bardzo dobrze nawet 300 nie jest źle. :)

ile pieniędzy dać na ślub ?

10 kwi 2012 - 14:22:18

Cytat
jefrozka
Nie chodzę na wesela i mam spokój.

tez nie lubie tego typu wiejskich obrzedow.

ile pieniędzy dać na ślub ?

10 kwi 2012 - 14:23:09

W mojej rodzinie tak się prezyjęło, że normalnie goście dają po 200zł od osoby. Tak żeby się koszt ich zabawy w restauracji się zwrócił i było trochę na górkę.

ile pieniędzy dać na ślub ?

10 kwi 2012 - 14:39:59

Cytat
izkaaa93
Ok, rozumiem, daje się tyle kasy na ile nas stać, ale nie pomyślałyście, że może panna młoda marzy o weselu jak z bajki? I ma nadzieję, że choć część się zwróci?

Ale przecież część na bank się zwróci, pustych kopert jest mało, tylko chodzi o podejście, czy ważne dla młodych jest obecność bliskich gości czy to ile kasy przyniosą, niektórzy z tym drugim podejściem mogliby sobie na zaproszeniach zaznaczać "BILET WSTĘPU MIN 500 ZŁ" a co do wesela jak z bajki, ja mam wesele za 1,5 miesiąca ja też bym chciała wesele jak z bajki ale co ma do tego ile kto wsadzi w kopertę? Wesele jak z bajki to dla mnie (i pewnie dla większości) 1. Udana zabawa wraz z rodziną i przyjaciółmi 2. Wymarzona suknia 3. dobre jedzenie 4. fajny lokal 5. Muzyka czasem dobrana pod swoje upodobania ale ile kasy w kopertę? to mi tu nie pasuje, co to ma do wymarzonego wesel skoro koperty przeważnie otwiera się dopiero po weselu



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-10 14:52 przez coma_come.

ile pieniędzy dać na ślub ?

10 kwi 2012 - 14:44:07

Daj ile na ile możesz sobie pozwolic a nie tyle ile wypada ;)

ile pieniędzy dać na ślub ?

10 kwi 2012 - 14:45:39

ja bylam w sierpni zeszlego roku idalam 500 siostrze ciotecznej.

ile pieniędzy dać na ślub ?

10 kwi 2012 - 14:58:31

A my z mężem dawaliśmy po 300 zł do rodzeństwa i 200 zł do znajomych i kuzynostwa...a póżniej sie dowiadywałam, że byli i tacy co dali 100 zł ale i tacy (zazwyczaj chrześni lub rodzice) co dali 1000 zł...od pary

Mówicie, ze każdy daje ile moze...hmmm...ja mogłabym dać więcej, ale czy wesele to giełda, na której się zarabia?
Młodzi się pobierają bo tego chcą i albo chcą również robic wesele albo nie...

Ja nie chciałam mieć wesela i zabralismy tylko świadków ze sobą w góry i tam wyprawiliśmy ślub...i nie liczyłam od nikogo na żadne pieniądze...
A podejście, że trzeba dać tyle aby młodym się miejsce od osoby zwróciło to paranoja...bo w takim przypadku moi świadkowie powinni mi dać 2500 zł za pobyt w górach...głupota...

ile pieniędzy dać na ślub ?

10 kwi 2012 - 15:01:01

Nie mam pieniędzy, nie robię weselicha i tyle! Skutecznie wybiłam też to mojemu z głowy. Mówię - i co?? weźmiemy kredyt i będziemy go spłacać nie wiadomo ile.... u nas w PL jest, jak jest, nie liczę,że coś się zwróci i zapraszając rodzinę, nie będę kalkulowała kto ile mi może dać. Wolę te pieniądze- zamiast na wesele- przeznaczyć na coś do domu, na coś co ułatwi nam start. Niż zapożyczyć się na weselicho a potem tynki ze ścian jeśc, bo nie będzie nawet na chleb.
Byłam na weselu przyjaciólki z moim ex... oboje studenci, on kilka miesięcy prędzej stracił pracę.... Daliśmy ile mogliśmy - i nie było problemów. Sami mówili - macie być, a czy coś dacie/kupicie, nie ważne, chcemy żebyście bylii się z nami cieszyli tym dniem.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-10 15:13 przez lmonika.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

frak... kolor koszuli