Obecnie rozmawiamy o:

szkoła nauki jazdy

gorący temat

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

Angielski

wczoraj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

wczoraj o 18:57

transport i spedycja

wczoraj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

prezent na komunię

13 mar 2012 - 19:07:15

pomóżcie: nie mam pomysłu co kupić dziewczynce na komunię. To daleka rodzina mojego chłopaka, więc budżet myślę że ok. 100 zł, gotówki nie chcę dawać bo wiadomo że to raczej prezent dla rodziców, a chcę, żeby dziewczynka się ucieszyła. Myślałam o gadżetach z hello kitty (zegarek na łańcuszku, kolczyki, portfelik, torebeczka) ale nie wiem czy dzieci "komunijne" nie są za duże na to... nie chcę nic religijnego kupować tylko coś, z czego dziewczynka się ucieszy. Ja z tego co pamiętam z kolczyków złotych się nie za bardzo cieszyłam, wiadomo że dziecko nie docenia wartości kruszcu i innych abstrakcyjnych rzeczy, wolałam żeby były po prostu ładne, ale owe kolczyki oraz kwiaty to najmilej wspominane przeze mnie prezenty, bo reszty - czyli pieniędzy - nie zobaczyłam :P

Pewnie ktoś na mnie wjedzie że 100 to mało, ale uważam że to kwota adekwatna do okazji i relacji. BTW, przeczytałam właśnie, że na prezent komunijny należy wydać ok 1000... na ślub tyle bym nie dała :/

zweryfikowana
Posty: 882
Ostrzeżenia: 1/5

prezent na komunię

15 mar 2012 - 11:36:24

nie ma co przesadzać tym bardziej że to nie Twoja rodzina. Skoro nie biżuterię to bedzie trochę ciężko... hmm.. przypuszczalnie dziewczynka ma około 8,9 lat. Może taki zestaw do robienia biżuterii?
Tam jest taka maszynka i pełno róznych koralików, albo jakieś maty do tańczenia ale nie wiem w jakich mogą być cenach, pamiętam ze całkiem nie dawno było to modne, poszukaj na internecie jakiś inspiracji:)

prezent na komunię

15 mar 2012 - 11:38:10

ja kupilam w zeszlym roku dla dziewczynki rozowego laptopa.Byla bardzo zadowolona.

prezent na komunię

15 mar 2012 - 11:39:26

nie mam pojęcia ale z chęcią dowiem się, bo za rok też szykuje się na komunię.

Chciałam kupić aparat fotograficzny ale teraz już nie jestem pewna.

Cytat
GoniacZaCzasem
ja kupilam w zeszlym roku dla dziewczynki rozowego laptopa.Byla bardzo zadowolona.
jak ja bym dostała różowego laptopa to bym nie była zadowolona:) w tym wieku kochałam niebieski i do tej pory nienawidzę różowego:) więc z tym kolorem różnie może być.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-15 11:40 przez aneczkafn.

prezent na komunię

15 mar 2012 - 11:47:43

Cytat
aneczkafn
nie mam pojęcia ale z chęcią dowiem się, bo za rok też szykuje się na komunię.

Chciałam kupić aparat fotograficzny ale teraz już nie jestem pewna.
Cytat
GoniacZaCzasem
ja kupilam w zeszlym roku dla dziewczynki rozowego laptopa.Byla bardzo zadowolona.
jak ja bym dostała różowego laptopa to bym nie była zadowolona:) w tym wieku kochałam niebieski i do tej pory nienawidzę różowego:) więc z tym kolorem różnie może być.

to zalezy juz od gustu: akurat ja wiedzialam ze Zosia lubi kolor rozowy:)

prezent na komunię

15 mar 2012 - 11:52:44

Cytat
GoniacZaCzasem
ja kupilam w zeszlym roku dla dziewczynki rozowego laptopa.Byla bardzo zadowolona.

Dziewczyna kupuje prezent za stówę, a Ty rzucasz laptopem? :D

prezent na komunię

15 mar 2012 - 11:54:31

Cytat
myriads
Cytat
GoniacZaCzasem
ja kupilam w zeszlym roku dla dziewczynki rozowego laptopa.Byla bardzo zadowolona.

Dziewczyna kupuje prezent za stówę, a Ty rzucasz laptopem? :D

ja napisalam co ja kupilam, nie mam pomyslu,co kupic za 100 zl na KOmunie.Ewentualnie juz bym te 100 zl wlozyla w koperte.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-15 11:54 przez GoniacZaCzasem.

prezent na komunię

15 mar 2012 - 11:57:41

ja w maju tez wybieram sie na komunie do chrześnicy, moja chrzesnica chce odemnie dostać mp4

prezent na komunię

15 mar 2012 - 11:58:52

przeciez nie jestes jej chrzestną to nie ma co wymyslac nie wiadomo czego, chore jest dawanie dzieciakom na komunie takiej kasy, laptopów, quadów i innych wymyślnych rzeczy, szkoda, ze ludzie zapominają całkiem po co jest komunia, a co gorsza dzieci komunię kojarzą coraz częściej niestety tylko z prezentami i pieniędzmi...i wszystko przez dorosłych, ktorzy przescigają sie w coraz to lepszym prezencie, albo kto da wiecej, żałosne...

kup jej jakiś drobiazg, ale nie hello kitty, bo to straszne:/

prezent na komunię

15 mar 2012 - 11:59:03

Myślę, że duzo lepiej dać prezent niż pieniądze. Ja do dziś pamiętam prawie wszystkie prezenty (a było to 15 lat temu;)) i np. bardzo ucieszył mnie... mikroskop:) No, ale nie wiem jak to jest dzisiejszych czasach ;)
Z hello kitty różnie bywa, niektóre dziewczynki w ogóle nie czują tego różowego szału, niektóre szybko wyrastają, więc może lepiej nie ryzykować.

prezent na komunię

15 mar 2012 - 12:04:02

Zależy co dziewczynka lubi. A może zbiera na coś? W tym roku siostrzenica mojego chłopaka też ma komunię, ale ona chce pieska jakiegoś dużego więc każdy daje ile może i będzie miała pieska. Może i Wy złóżcie się na coś fajnego, co ona chciała by mieć.? Jeśli to nie wchodzi w grę to uważam, że pomysł z tym zestawem hello kitty jest fajny, pod warunkiem, ze lubi to. Wiem, że może się nie ucieszyć z normalnej biżuterii, ale zawsze się jej przyda jak będzie większa, a taka z hello kitty może się szybko znudzić.

prezent na komunię

15 mar 2012 - 12:08:37

Cytat
GoniacZaCzasem
ja kupilam w zeszlym roku dla dziewczynki rozowego laptopa.Byla bardzo zadowolona.

haha chciałabym mieć taką chrzestną ja dostałam od swojej 50zł przypał bo się upiła na przyjęciu i od tamtej pory jej nie widziałam na oczy.
a może właśnie mp4, a najlepiej byłoby zadzwonić do rodziców i się spytać co mała by chciała.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-15 12:10 przez coco-moko.

prezent na komunię

15 mar 2012 - 22:08:49

Cytat
MamaKrzysia
ja w maju tez wybieram sie na komunie do chrześnicy, moja chrzesnica chce odemnie dostać mp4

mp4 całkiem dobry pomysł :)

prezent na komunię

15 mar 2012 - 22:14:15

ja się chyba najbardziej cieszyłam z hulajnogi na komunię:) sprawiła mi masę radości i dłuuugo służyła.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

prezent na imprezę ślubna a nie na ślub- pomocy!