Obecnie rozmawiamy o:

Biżuteria na prezent

gorący temat

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

social ads

wczoraj o 18:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 270
Ostrzeżenia: 4/5

Wady i zalety wkładki hormonalnej

26 lut 2017 - 20:19:54

chciałabym zastąpić aktualne tabletki anty, które biorę, na wkładkę. słyszałam, że podobno po niej nie ma skutku ubocznego w postaci obniżonego libido. czy to prawda? jakie są jej inne zalety i czy są jakieś wady?

niezweryfikowana
Posty: 3
Ostrzeżenia: 1/5

Wady i zalety wkładki hormonalnej

26 lut 2017 - 20:27:16

Żona miała odradzam drożdżyca nam umilała życie.

niezweryfikowana
Posty: 14
Ostrzeżenia: 3/5

Wady i zalety wkładki hormonalnej

27 lut 2017 - 21:43:49

Wkładka na pewno nie była przyczyną drożdżycy u Twojej żony. Musiała już mieć z tym problem w momencie jej zakładania a to ewidentnie wina ginekologa, który pominął ten fakt najwidoczniej. Od ponad roku mam założoną wkładkę levosert i nic złego się u mnie nie dzieje. Lekarz najpierw wykonał mi odpowiednie badania czy nie ma jakiejś infekcji itp bo gdyby coś było założenie wkładki jest niemożliwe do momentu wyleczenia stanów chorobowych.

macosza ,
Zacznę od tego, ze tylko nieodpowiednio dobrana antykoncepcja może wpłynąć niekorzystnie na libido. Jak pisałam wcześniej ja jestem dumną posiadaczką takiej wkładki hormonalnej. Główną zaletą jest sam fakt tego, ze masz zabezpieczenie przed ciążą na 3 lata i nie musisz przy tym codziennie pamiętać o tabletce. Druga ogromną zaletą jak dla mnie jest fakt tego, ze wkładka załagodziła moje PMS-y a wierz mi, ze z łózka ruszyć się nie potrafiłam taki ból :( Wad moim zdaniem brak. Jak już się zdecydujesz pamiętaj aby lekarz porobił Ci wszystkie badania.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-02-27 21:51 przez Akanta.

niezweryfikowana
Posty: 270
Ostrzeżenia: 4/5

Wady i zalety wkładki hormonalnej

27 lut 2017 - 21:53:58

Na jakie badania w takim razie powinnam zwrócić uwagę?

niezweryfikowana
Posty: 14
Ostrzeżenia: 3/5

Wady i zalety wkładki hormonalnej

28 lut 2017 - 14:06:24

Przed założeniem wkładki miałam robioną próbę wątrobową, badanie hormonów, badanie krwi w tym również na jej krzepliwość oraz badanie USG zarówno normalne jak i dopochwowo. Dodatkowo lekarz przeprowadził wywiad czy ktoś w rodzinie chorował na nowotwór, ma cukrzycę, problemy z tarczycą itp.

Wady i zalety wkładki hormonalnej

28 lut 2017 - 18:40:31

Ja mialam... cale 5 dni :D. Dostalam z dnia na dzien takiej migreny ze myslalam ze mi glowe rozsadzi to raz, a dwa, w 4-tym dniu w nocy dostalam skurczy partych jak przy porodzie ( mega bol :/). Moj organizm probowal sie pozbyc tego ustrojstwa :/. W piatym dniu meczarni lekarz mi wyciagnal, ja nie polecam

niezweryfikowana
Posty: 14
Ostrzeżenia: 3/5

Wady i zalety wkładki hormonalnej

02 mar 2017 - 18:46:13

sunrise87 to miałaś pecha normalnie. Ja na szczęście po założeniu wkładki nie miałam żadnych problemów ani skutków ubocznych. Organizm ma niby 3 miesiące na przyzwyczajenie się do wkładki i znam kilka osób, które po wkładce też nie miały żadnych problemów.

Wady i zalety wkładki hormonalnej

03 mar 2017 - 19:34:01

Najlepiej to chyba ginekologa zapytać... Choć warto też przejrzeć te produkty https://www.zaufane-apteki.pl/antykoncepcja-18/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-08 22:35 przez TimOnaaaa.

Wady i zalety wkładki hormonalnej

24 cze 2017 - 09:47:22

To już zależy od organizmu, mój wkładek nie przyjął. Każda kobieta jest różna i nie może każda tak samo reagować na wszystko co niesie ze sobą świat :P U mnie tabletki lepiej działają i ginekolog przepisał mi belarę.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-06-27 10:07 przez klaudia_131.

niezweryfikowana
Posty: 15
Ostrzeżenia: 6/5

Wady i zalety wkładki hormonalnej

10 lip 2017 - 23:41:21

na wkladkach akurat sie srednio znam ale jesli powod zmiany to tylko obnizone libido to powiem Ci ze jest to wina źle dobranych tabletek a nie tabletek samych w sobie. Zmien tabletki na takie z mala iloscia hormonow np Belara (ja je biore) i ciesz sie życiem intymnym. Tabletki powinno sie dobierac po szeregu badan a nie na oko lekarza. Spróbuj czegos innego zanim zdecydujesz sie na wkladke która tez nie do kazdego organizmu jest dobra

Wady i zalety wkładki hormonalnej

11 lip 2017 - 07:21:13

moim zdaniem wkładki jak i tabletki nie sa dobre dla zdrowia .
jeśli już chcesz kochać się zdrowo to pomyśl o zonie.
To ona będzie potem miała problemy zdrowotne , to ona będzie może wyglądała jak napompowana bela ( tycie).
starać się nie uzywac nic i tyle.

niezweryfikowana
Posty: 15
Ostrzeżenia: 6/5

Wady i zalety wkładki hormonalnej

04 sie 2017 - 00:10:07

"napompowana bela"? ech co za taroswieckie podejscie..
Banach - po pierwsze tabletki nowych generacji nie powoduja tycia (zreszta nigdy nie powodowaly, one moga ale nie musza zwiekszac apetyt a nie mase - dlatego dobrze jest brac tabletki na wieczor by nie czuc glodu). Nowoczesne pigulki nie zagrazaju ani zdrowiu ani zyciu kobiety, a dodatkowo wspomniana przeze mnie belara ma malo hormonow wiec automatycznie nie powoduje skutkow ubocznych.
po drugie - tabletki dobiera indywidualnie lekarz, nie kupuje sie ich na bazarku ani w sklpeie po 4 zl tylko w aptece i one sa na recepte od lekarza ktory rowniez nie przepisuje ich na ladne oczy tylko wczesniej kieruje kobiete na badania i probe watrobowa itd
po trzecie - mowisz ze wkladki tez sa zle i tu znowu sie mylisz poniewaz jest to najlepsze rozwizanie dla kobiety ktora ma np zakrzepice zyl badz chce sie zabezpieczyc odrazu na kilka lat
po czwarte - jesli obie osoby w malzenstwie zgodnie twierdza ze nie chca miec dzieci lub chca ale nie teraz to takie metody antykoncepcji sa jak najbardziej wskazane.. to nie te czasy ze stosowalo sie kalendarzyk i modlilo o brak wpadki... zyjemy w 21 wieku gdzie dostep do srodkow zapobiegajacym ciazy jest tak wielki ze naprawde jest w czym wybierac,
Poza tym - wszystko jest dla ludzi :) pozdrawiam

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Małe piersi