Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ABORCJA

06 kwi 2016 - 11:37:54

Mamy w Polsce dość restrykcyjne przepisy dotyczące aborcji, rząd chce aby aborcja była zabroniona całkowicie. Zakaz ma obejmować także sytuacje zagrożenia życia matki, gwałtu, kazirodztwa, poważnych wad wrodzonych u dziecka.

Jakie jest Wasze zdanie na temat aborcji i dlaczego?

padła propozycja referendum, które miałoby wyglądać mniej więcej tak jak w zdjęciu poniżej. Jak byście odpowiedziały na te 4 pytania?


ABORCJA

06 kwi 2016 - 12:03:26

Na wszystkie pytania: TAK

ABORCJA

06 kwi 2016 - 12:05:43

4xTAK

ABORCJA

06 kwi 2016 - 12:21:18

4x tak

ABORCJA

06 kwi 2016 - 12:36:58

tak, tak, tak, nie.

ABORCJA

06 kwi 2016 - 12:52:54

4 TAK

ABORCJA

06 kwi 2016 - 13:12:36

4 tak!

ABORCJA

06 kwi 2016 - 13:22:51

3,5x TAK!

Zastanawiam się, kto będzie płacił za rehabilitację takiego niepełnosprawnego dziecka? Żal i rodziców,którzy aby zapewnić byt takiemu dziecku musza żebrać i żyć na pograniczu nędzy bo NIE MAJĄ Z CZEGO ZAPŁACIĆ ZA REHABILITACJE I LEKI i dziecka, które będzie się męczyło! nie wspominając już o tym, że ani dziecko, ani rodzice nie będa mieli normalnego życia...

A jeśli umrze matka dziecka, to kto się nim zajmie? Dziecko będzie wychowywało się bez matki dzięki ustawie stworzonej przez jakichś heretyków...

Kobieta zostanie zgwałcona i to niewinne dziecko ma jej całe życie przypominać o tym zdarzeniu? Ktoś powie, ze można oddać do adopcji, a co jeśli kiedyś to dziecko postanowi odnaleźć matkę?

Ostatni przypadek - że kobieta jest w ciąży krócej niż 12 tygodni - ciężko ocenić. Jeśli byłaby to jakaś nastolatka, przed którą jest całe życie to jak najbardziej jestem za, nie jestem za tym, by dzieci rodziły dzieci...
Choć czasami takie matki są 100 razy lepsze niż te, które wyczekiwały dziecka tuptając w miejscu.

ABORCJA

06 kwi 2016 - 14:00:38

wszystko tak

ABORCJA

06 kwi 2016 - 14:08:26

Tak się zastanawiam, gdzie jesteście Kobiety, których dotyczy ten temat! Dlaczego mówią o aborcji, ciąży i dzieciach ludzie, którzy wiek rozrodczy mają poza sobą, mężczyźni i księża. Dlaczego pozwalacie aby Kościól rościł sobie prawo do "rządu dusz" w Polsce, niezależnie czy te dusze są katolickie czy nie.

ABORCJA

06 kwi 2016 - 14:22:47

Myślę, że na wszystko odpowiedziałabym TAK. W pierwszych trzech pytaniach odpowiedź jest oczywista.
Również zastanawiam się, kto by płacił za rehabilitacje tak chorych dzieci. A może stworzą ośrodek gdzie matki oddawałyby takie dzieci, a finansowany byłby przez osoby popierające całkowity zakaz? Wychowanie tak chorego dziecka to nie tylko kwestia chęci. To ogromne nakłady pracy, poświęcenia, finansów i wysiłku fizycznego, o psychicznym nie można nawet wspomnieć. Nie jest w stanie tego zrozumieć nikt, kto nie miał z tym do czynienia.

Barbarzyńswtem jest zakaz aborcji u kobiety, której dziecko rozwija sie bez serca, czy bez mózgu. Mialabym całą ciążę żyć w świadomości, że urodzę martwe dziecko, albo że zaraz po porodzie umrze? A czas ciąży poświęcić na wybór ubranka, trumny i miejsca do pochówku.

Jedynie w przypadku ciąż do 12 tygodnia mam opory, sama bym tego nie zrobiła, jednak rozumiem osoby które decydują się na takie czyny. Myślę, że powinno to zostać w ich sumieniach. Nikt bez powodu nie decyduje sie na taki krok.

ABORCJA

06 kwi 2016 - 14:31:43

Cytat
alicja70
Tak się zastanawiam, gdzie jesteście Kobiety, których dotyczy ten temat! Dlaczego mówią o aborcji, ciąży i dzieciach ludzie, którzy wiek rozrodczy mają poza sobą, mężczyźni i księża. Dlaczego pozwalacie aby Kościól rościł sobie prawo do "rządu dusz" w Polsce, niezależnie czy te dusze są katolickie czy nie.
Lepiej bym tego nie ujęła.
A poza tym, to tak delikatna, osobista sprawa, że decyzję powinna podjąć kobieta, której ta sytuacja dotyczy, a nie cały szereg obcych ludzi za nią - ksiądz, moherowe babcie i dziadki, itp.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.663

ABORCJA

06 kwi 2016 - 14:37:37

Dla mnie ten cały system, który zaczyna się tworzyć jest chory! Zakaz aborcji przy gwałcie, zakaz aborcji przy upośledzonym płodzie - bo przecież PŁÓD to ŻYCIE. Tylko zastanawia mnie, dlaczego nie można pochować ronionego dziecka, tego płodu, kilkunastotygodniowego, skoro to już jest życie? Dlaczego to jest życiem jeśli chodzi o aborcję, a jeśli chodzi o inne kwestie to jest dalej tylko płód. I dlaczego stado facetów, otępiałych starszych ludzi i klech ma mówić mi, kobiecie, do czego mam prawo, jeśli chodzi o moje życie...
Trzy pierwsze pytania - TAK, ostatnie - NIE.

ABORCJA

06 kwi 2016 - 14:43:19

Tak tak tak i ost.nie . To jest szczyt bezczelności zeby o zdrowiu i godności kobiet decydowała banda pedofili w sutannach !!! Nie mogę patrzeć na tych pseudo księży , biznesmenów , banda zboczeńców i nierobów falszywe mordy wszędzie, jedna wielka mafia. Kościół to w tych czasach zgnilizna , prawdziwych księży z powołania to jest moze jeden na 100.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-04-06 17:18 przez jwooow.

ABORCJA

06 kwi 2016 - 15:49:38

Na 3 pierwsze tak na ostatnie nie.
Ogólnie jestem przeciw aborcji, ale w pewnych przypadkach tj. jak gwałt, zagrożenie życia matki lub ciężkie upośledzenie płodu powinno być legalne.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

szybki bil