Obecnie rozmawiamy o:

ABORCJA

gorący temat

Zapalenie pęcherza

56 minut temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sprawdzony stomatolog

dzisiaj o 9:41

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Nie chcę mieć dzieci

22 sie 2014 - 15:23:21

Czy jest tu ktoś taki jak ja? mam 25 lat i nie chcę mieć dzieci ani teraz ani w przyszłości..

Nie chcę mieć dzieci

22 sie 2014 - 16:51:07

Ja nie chcę mieć

niezweryfikowana
Posty: 22
Ostrzeżenia: 1/5

Nie chcę mieć dzieci

22 sie 2014 - 16:57:10

ja tez nie chce, przeraza mnie posiadanie ich... w ogole nie czuje instyntu macierzyńskiego, czasem boje sie ze jestem jakas nienormalna, ale po prostu nie lubie dzieci... wole zdecydowanie zwierzeta

Nie chcę mieć dzieci

22 sie 2014 - 16:57:29

ja również. nie mam instynktu macierzyńskiego a jestem w podobnym wieku

Nie chcę mieć dzieci

22 sie 2014 - 16:59:27

Mam 31 lat i też nie mam instynktu a co gorsze z roku na rok coraz gorszą niechęcią pałam do dzieci.

Nie chcę mieć dzieci

22 sie 2014 - 16:59:46

Tzn to u mnie nie jest tak że ja nie lubię dzieci, tylko że po prostu nie czuję instynktu macierzyńskiego. Dziecko nie jest mi potrzebne do szczęścia

Nie chcę mieć dzieci

22 sie 2014 - 17:02:42

Cytat
mademoiselle005
ja tez nie chce, przeraza mnie posiadanie ich... w ogole nie czuje instyntu macierzyńskiego, czasem boje sie ze jestem jakas nienormalna, ale po prostu nie lubie dzieci... wole zdecydowanie zwierzeta
Mam dokładnie tak samo.

zweryfikowana
Posty: 4.128
Ostrzeżenia: 1/5

Nie chcę mieć dzieci

22 sie 2014 - 17:03:59

a ja mam 26 lat i chcę mieć, ale jeszcze nie teraz
będąc w wieku 18-24 nie chciałam i nie zamierzałam mieć nigdy, no ale chyba powoli budzi się we mnie instynkt, bardzo powoli :) wiele moich znajomych urodziło dziecko dopiero po 30. i są mega zadowolone, że jednak się zdecydowały; jedna przerwała na na rzecz dzieci karierę (wiceprezes dużej korporacji) i teraz nie wyobraża sobie życia bez dzieci, a zawsze była typową kobietą typu "nigdy nie będę mieć dzieci, nie lubię dzieci, dla mnie liczy się kariera, podróże, korzystanie z życia, a dzieci w tym przeszkodzą"

taki osób znam multum, które nigdy nie wyobrażały się w roli matki (ba, były totalnym zaprzeczeniem matki Polki) - a teraz dzieci to cały ich świat :) dlatego to mnie niejako motywuje do tego, że dzieci to samo szczęście :)

natomiast wkurza mnie jak wielu ludzi twierdzi, że KAŻDA kobieta powinna mieć dziecko - bo wcale tak nie jest
to jest indywidualna decyzja i życie bez dzieci też może być ciekawe, inne, skupiające się na innych aspektach; ale zawsze znajdzie się jakaś matka pięciorga dzieci, która stwierdzi, że tylko głupie, niedojrzałe kobiety nie chcą mieć dzieci i prędzej czy później jednak urodzą



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-22 17:07 przez xanthina.

niezweryfikowana
Posty: 22
Ostrzeżenia: 1/5

Nie chcę mieć dzieci

22 sie 2014 - 17:09:36

tez uwazam ze dziecko to uwiazania, ogromny obowiazek... juz nie bedzie tak beztrosko jak do tej pory, zero wyjsc, zero wyjazdow w kolko tylko maly placzek w domu i nic wiecej... tez mam 25 lat i pewnie nie dojrzalam do tej decyzji i predko to nie nastapi, balabym sie ze moje relacje z mezem sie pogorsza ze nie bede miala dla niego tyle czasu, ze bede w kolko zmeczona, ze moje cialo bedzie inaczej wygladalo i nie bede juz dla niego atrajcyjna (raczej taka popsuta...)

Nawet jak o tym mysle to mnie ciarki przechodza...

Nie chcę mieć dzieci

22 sie 2014 - 17:12:08

Tzn ja jakbym jednak zaliczyła wpadkę to pewnie bym kochała to dziecko... ale zwyczajnie go nie chcę. Zmieniło by moje życie, ograniczyło

Nie chcę mieć dzieci

22 sie 2014 - 17:13:46

to nie wiecie ile w życiu możecie stracić, ile może Was szczęśliwych chwil ominąć:) dla mnie posiadanie dziecka to największy dar od losu- owszem, trzeba sporo poświecić ale dostaje się w zamian bezwarunkową, szczerą miłość i żadne materialne rzeczy czy podrożę nie są w stanie z tym konkurować....A dziecko wcale nie jest aż tak dużą kulą u nogi, żeby nie móc się w życiu realizować, wszystko to kwestia dobrej organizacji.....

Nie chcę mieć dzieci

22 sie 2014 - 17:17:29

Obędę się i bez tych "szczęśliwych" chwil. A i tak jestem szczęśliwa... dziecko na dzień dzisiejszy by mnie unieszczęśliwiło, kochałabym je ale nie byłabym szczęśliwa. Akurat moje życie by zmieniło i to raczej w takim kierunku w jakim bym nie chciała.

zweryfikowana
Posty: 4.128
Ostrzeżenia: 1/5

Nie chcę mieć dzieci

22 sie 2014 - 17:22:38

Cytat
szafiarka_
to nie wiecie ile w życiu możecie stracić, ile może Was szczęśliwych chwil ominąć:) dla mnie posiadanie dziecka to największy dar od losu- owszem, trzeba sporo poświecić ale dostaje się w zamian bezwarunkową, szczerą miłość i żadne materialne rzeczy czy podrożę nie są w stanie z tym konkurować....A dziecko wcale nie jest aż tak dużą kulą u nogi, żeby nie móc się w życiu realizować, wszystko to kwestia dobrej organizacji.....

równie dobrze można potraktować to w drugą stroną, że matki, które urodziły ok. 20 roku życia niejako ominął pewien etap w życiu, świetny etap, który nie będzie taki sam jeśli posiadamy dzieci...

ale zgodzę się też z tym, że dziecko to niekoniecznie game over, koniec rozrywek, same obowiązki itd.

wg mnie oba "rodzaje życia" są ok i ludzie muszą wybrać, którą ścieżkę wybrać; ale śmieszą mnie dziewczyny, które w wieku 18-24 lat świadomie decydują się na dziecko; biorą ślub w wieku 19 lat i wieku 20 lat już mają dziecko (nie z wpadki) - dla mnie to strasznie dziwne... dla mnie dzieci NAJWCZEŚNIEJ to ok. 28-29 lat i dlaczego taka 20-latka nie może poczekać te 8-9 lat tylko pcha się w pieluchy? nigdy tego nie zrozumiem... nie lepiej skończyć jakąś szkołę, znaleźć dobrą pracę, mieć własne mieszkanie/dom i dopiero wtedy zdecydować się na dzieci? no, ale takie dojrzałe są teraz matki, że nie mając pracy, mieszkania, nic! rodzą dzieci, mieszkają z rodzicami/teściami i codziennie na fb wrzucają zdjęcia jakie to są szczęśliwe, że mają dziecko i są na utrzymaniu męża :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-22 17:27 przez xanthina.

Nie chcę mieć dzieci

22 sie 2014 - 17:22:41

W pracy dużo ludzi tłumaczy mi tak samo jak napisała szafiarka_.Ostatnio czytałam wypowiedź Agnieszki Szulim która nie jest moim autorytetem ale jej słowa zapadły mi jakoś w pamięć - wklejam wycinek ,,Nie muszę mieć dziecka. Jest duża szansa na to, że nie będę go miała. Brutalnie powiem tak: mam 36 lat, jestem jedynaczką, odkąd pamiętam, jestem sama i jak sobie pomyślę, że w tym moim poukładanym świecie, w którym jestem skoncentrowana w dużej mierze na sobie, pojawiłby się ktoś, kto przejąłby nade mną kontrolę, to nie wiem, czybym się w tym odnalazła. Czuję, że istnieje też takie ryzyko, że dziecko kochałabym strasznie, ale byłabym nieszczęśliwa." i właśnie tego się boję, że u mnie byłoby podobnie...

Nie chcę mieć dzieci

22 sie 2014 - 17:25:58

Btył już taki obszerny wątek i fajne były w nim wypowiedzi.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

za długi stosunek...