Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

W takim razie dopiero po 7 dniach, a najlepiej i najbezpieczniej to po 1 blistrze możesz czuć się zabezpieczona na te 99%. Nie bierze się w środku cyklu, bo niedosyć że go zaburzasz, to jest też szansa na owulację, zanim zaczną działać hormony z tabletki. Ja bym na twoim miejscu nie ryzykowała, udała się do lekarza, a następnym razem...przestrzegała zaleceń z ulotki, bo to nie wit C, żeby sobie brać jak popadnie.
Napisałabym, ci co zrobić by mieć 100% pewności(co lekarz poleca w takiej kwestii), ale jak tę metodę tu opiszę to nagle te głupsze laski będą tego nadużywać po każdym stosunku i sobie zrujnują na amen wątrobę.

Cytat
ilayla
justangel tak właśnie zamierzam zrobić, poczekać do następnego opakowania, ale liczyłam na to, że może uda się być zabezpieczonym wcześniej :)

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi
Jeżeli wzięłaś w "nie wiadomo jaki dzień", to niestety dopiero od następnego opakowaia jesteś zabezpieczona.
7dmio dniowe zabezpieczenie odnosi się tylko do wzięcia tabletki w 3-4 (5?) dniu cyklu.

Cytat
Asztarte
Nie wiesz kiedy się cykl zaczyna?Dziewczyno, ile Ty masz lat, ze takich podstawowych rzeczy nie wiesz?Pomijając fakt, iż ja bym odczekała do okresu z braniem tabletek, to przy takim rozpoczeciu opakowania, zabezpieczałabym się przez pierwszy miesiąc (tj do pierwszego krwawienia). Tak na wszelki wypadek.
Ostatni pierwszy dzień cyklu miałam 18.10, a i tak był on wywoływany hormonalnie, więc proszę Cię powiedz mi kiedy miałam następny pierwszy dzień cyklu, bo tego nawet mój ginekolog nie wie :)

Jeśli chcesz w ten sposób mnie komentować to przeczytaj wszystkie moje posty, a nie na łapu capu.

Cytat
ilayla
Cytat
Asztarte
Nie wiesz kiedy się cykl zaczyna?Dziewczyno, ile Ty masz lat, ze takich podstawowych rzeczy nie wiesz?Pomijając fakt, iż ja bym odczekała do okresu z braniem tabletek, to przy takim rozpoczeciu opakowania, zabezpieczałabym się przez pierwszy miesiąc (tj do pierwszego krwawienia). Tak na wszelki wypadek.
Ostatni pierwszy dzień cyklu miałam 18.10, a i tak był on wywoływany hormonalnie, więc proszę Cię powiedz mi kiedy miałam następny pierwszy dzień cyklu, bo tego nawet mój ginekolog nie wie :)

Jeśli chcesz w ten sposób mnie komentować to przeczytaj wszystkie moje posty, a nie na łapu capu.
Nie będę czytać historii twoich wypowiedzi, bo mi się nie chce, czytam ten wątek i na jego podstawie zaprezentowałaś się jako osoba, która bladego pojęcia nie ma o swoim ciele.

Ja bym ginekologa zmieniał. Jeśli masz zaburzenia hormonalne, to je powinno się wyleczyć, ale mam wrażenie, że dzis wszyscy lekarze przepisują tabletki anty jako cudowny lek na wszelkie dolegliwości, zamiast szukać ich przyczyn. Bo to nie jest normalne, że twoje cykle trwają kilka miesięcy (ale chyba nie muszę tego pisać, bo to wiesz;).

moj gin mi powiedział, że po
7 dniach, ale dodał, że dla własneg lepszego samopoczcuia i 100pewnosci, lepiej odczekac do nast opakowania

Asztarte no ale jak mogłaś w ogóle pomyśleć, nawet po tym co tutaj napisałam, że nie wiem kiedy jest pierwszy dzień cyklu, no błagam :D

Nie udało Ci się mnie zagiąć - wszystko to wiem :D Mam pcos, nie wiadomo skąd to dziadostwo się bierze, więc nie można go wyleczyć, tylko działać objawowo. Skoro nie planuję ciąży to antykoncepcja jest najlepszym wyjściem - lekarza nie muszę zmieniać, bo mam świetnego specjalistę, tylko po prostu zapomniałam spytać o ten mały szczegół.

Cytat
askasu
Napisałabym, ci co zrobić by mieć 100% pewności

Czyżby rezygnacja z seksu? ;D Możesz się ze mną na priv podzielić tą wiedzą?

Ja bym na Twoim miejscu, Ilayla, zaczekała do nastepnego okresu.

A czemu nie zaczekałaś na pierwszy dzień miesiączki? Po co sobie komplikować życie?

Cytat
Evans18
A czemu nie zaczekałaś na pierwszy dzień miesiączki? Po co sobie komplikować życie?
Bo mogłabym czekać do siedemdziesiątki :D

gozja tabletki nie mają w sobie smalcu, więc od samych tabletek się nie tyje. Albo kuzynka wsuwała jak prosiak i przez to przytyła, albo zatrzymała jej się woda organizmie, a z tym można walczyć dużo pijąc.

corkachaosu albo sterylizacja :I

Cytat
gozja
wole plastry evra i mam z głowy tabletki i tycie po nich . kuzynka po tabsach przytyła bardzo dużo i wyglądała jak świnka dopóki nie wzięła się za siebie i nie zaczęła chodzić na siłownie

nie o tym jest wątek.

Przyjmij, że tydzień.
Stosuj cały miesiąc prezerwatywy
Tak sobie krzywdy nie zrobisz, że tak powiem.

Cytat
corkachaosu
Cytat
gozja
wole plastry evra i mam z głowy tabletki i tycie po nich . kuzynka po tabsach przytyła bardzo dużo i wyglądała jak świnka dopóki nie wzięła się za siebie i nie zaczęła chodzić na siłownie

nie o tym jest wątek.

a ja mam prawo się wypowiedzieć :]
Cytat
ilayla
Cytat
Evans18
A czemu nie zaczekałaś na pierwszy dzień miesiączki? Po co sobie komplikować życie?
Bo mogłabym czekać do siedemdziesiątki :D

gozja tabletki nie mają w sobie smalcu, więc od samych tabletek się nie tyje. Albo kuzynka wsuwała jak prosiak i przez to przytyła, albo zatrzymała jej się woda organizmie, a z tym można walczyć dużo pijąc.

corkachaosu albo sterylizacja :I


tak masz racje zatrzymała się jej woda i powiem CI ze naprawdę wyglądała jak świnka :) ale już to za nią na szczęście :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-02 13:24 przez gozja.

Cytat
ilayla
Asztarte no ale jak mogłaś w ogóle pomyśleć, nawet po tym co tutaj napisałam, że nie wiem kiedy jest pierwszy dzień cyklu, no błagam :D
Nawet nie wiesz jak niski jest poziom wiedzy Polek na temat naszego organizmu!A czytając miliony wątków, tutaj na szafie, czytając wiele artykułów, w których wypowiadają się lekarze, aż w końcu- z rozmów z samymi lekarzami- jestem skłonna uwierzyć we wszystko;) Nawet w to, że dorosła kobieta może nie wiedzieć od którego dnia zaczyna się cykl, jak obliczyć jego długość, albo kiedy i co to w ogóle jest owulacja!

I nie zamierzałam Cię zaginać, w końcu sama najlepiej wiesz co Ci lekarze powiedzieli.;)

niezweryfikowana
Posty: 202
Ostrzeżenia: 1/5

Jak się weźmie 1 dnia cykluto już od tego momentu działa, jak w środku to należy stosować dodatkową antykoncepcję chyba przez 2 tyg, ale nie jestem pewna. Lepiej dodatkowo się zabezpieczać do końca cyklu

moj lekarz zawsze mowi, ze nie wazne co pisza na ulotkach, bo pisza ze sie jest zabezpieczonym po 7 czy 14 dniach, a ze ta 99% skutecznosc tabletek jest dopiero po skonczeniu opakowania, a dokladniej po zaczęciu kolejnego i wtedy wlasnie tabletki są w pełni skuteczne juz :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

sprzedaż dziewictwa