Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Antybiotyk a antykoncepcja..

05 lis 2012 - 19:01:07

.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-06 19:03 przez unsichtbar.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

Antybiotyk a antykoncepcja..

05 lis 2012 - 19:02:30

jaki to był antybiotyk?

Antybiotyk a antykoncepcja..

05 lis 2012 - 19:05:06

Może to po prostu od stresu okres się nie pojawia?

Antybiotyk a antykoncepcja..

05 lis 2012 - 19:07:24

antybiotyk może osłabiać działanie tabletek ale nie wiem czy każdy.

Antybiotyk a antykoncepcja..

05 lis 2012 - 19:08:40

w ulotce od antybiotyku powinnaś mieć wymienione interakcje z innymi lekami i możliwe skutki uboczne

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

Antybiotyk a antykoncepcja..

05 lis 2012 - 19:22:54

Amoksiklav to po prostu Amoksycylina i ona osłabia działanie antykoncepcji niestety. Również aktualnie przyjmuję amoksycilinę tyle, że pod nazwą Augmentin i lekarka mnie ostrzegała o dodatkowym zabezpieczeniu i również na ulotce o tym pisze. Także jest duże ryzyko ciąży.

tu cytat z ulotki:

"Preparat może obniżać skuteczność działania doustnych środków antykoncepcyjnych oraz nasilać działanie i toksyczność doustnych leków przeciwzakrzepowych."
źródło: doz.pl



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-05 19:26 przez martischa.

Antybiotyk a antykoncepcja..

07 lis 2012 - 15:11:06

na ulotce powinno pisać
sporo leków obniża działanie antykoncepcji-moja koleżanka 2 tyg. temu urodzila bobasa bo nie poczytała ulotki..

Antybiotyk a antykoncepcja..

07 lis 2012 - 19:18:22

z tego co wiem antybiotyki osłabiaja działanie tabletek wieć trzeba dodatkowo uważać może idz do gina i zapytaj bo chyba też nie wszystkie antybiotyki tak działają...

Cytat
martischa
Amoksiklav to po prostu Amoksycylina i ona osłabia działanie antykoncepcji niestety. Również aktualnie przyjmuję amoksycilinę tyle, że pod nazwą Augmentin i lekarka mnie ostrzegała o dodatkowym zabezpieczeniu i również na ulotce o tym pisze. Także jest duże ryzyko ciąży.

tu cytat z ulotki:

"Preparat może obniżać skuteczność działania doustnych środków antykoncepcyjnych oraz nasilać działanie i toksyczność doustnych leków przeciwzakrzepowych."
źródło: doz.pl

popieram wyżej, eh... nie chce nikogo krytykowac ale czasem ludzie sa nieodpowiedzialni nie czytają ulotek i potem wychodzi jak wychodzi. powinnaś w ogóle uważać z tabletkami jak przyjmujesz tab. antykoncepcyjne, a juz tym bardziej antybiotyki



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-07 19:21 przez ang_92.

Antybiotyk a antykoncepcja..

07 lis 2012 - 19:21:20

Nie czytasz ulotek? W każdej ulotce dołączonej do tabletek antykoncepcyjnych jest napisane że antybiotyki obniżają ich skuteczność i na czas ich brania powinno się stosować dodatkowe zabezpieczenie np w postaci prezerwatywy.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Cyberseks