Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

czy partner mógł się zarazić?

06 paź 2016 - 16:43:43

Cześć dziewczyny, byłam dziś u ginekologa i stwierdził, że mam grzybicę... Dostałam lekarstwa, ale teraz do rzeczy. Trzy tygodnie temu uprawiałam seks z nowym partnerem (głównie z prezerwatywą, ale zdarzyło się dwa razy bez, teraz żałuję że nie myślałam wtedy jasno) i teraz nie wiem czy on mógł się zarazić lub czy złapałam to później...
Nie wiem co mam mu powiedzieć, jako że siedzi za granicą to nie będę go widziała przez ponad miesiąc... Wiem, że miał kilka partnerek przede mną i że nie stosował zabezpieczenia bo one były na tabletkach. Sama też chcę je zacząć brać, ale decydując się na seks bez prezerwatyw wolałabym wiedzieć czy jest on czysty (chodzi mi o wszystkie choroby weneryczne). Poprosić go, żeby zrobił sobie jakieś badania?
Pomóżcie

czy partner mógł się zarazić?

06 paź 2016 - 16:59:37

ty nie pytaj tylko śmigaj do gina

czy partner mógł się zarazić?

06 paź 2016 - 17:08:49

właśnie byłam dzisiaj u ginekologa, dostałam tabletki i jakieś maści, napisałam to :) tylko bardziej chodzi mi o mojego partnera...

nie chce żeby było tak, że ja się wylecze, a później jakoś mi to wróci...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-06 17:09 przez sheerlover.

czy partner mógł się zarazić?

06 paź 2016 - 17:11:46

u faceta grzybica nie powoduje takich dolegliwosci jak u nas kobiet wręcz przechodza bezobjawowo. jak u ciebie wystepuje a w miedzy czasie uprawialiscie sex to partner tez powinien sie przebadac i leczyc.

czy partner mógł się zarazić?

06 paź 2016 - 17:51:01

tylko że on siedzi w uk, nie wiem jak to ogarnąć z nim...
czyli nawet jeśli objawy wystąpiły u mnie jakiś czas po stosunku, on mógł się zarazić, tak?
ogólnie wydaje mi się, że jeśli miał kilka partnerek przede mną to powinien się przebadać...

czy partner mógł się zarazić?

06 paź 2016 - 18:02:29

Zaraziłaś się grzybicą czy może to skutek złej higieny, dwa warianty są wiarygodne...nie pytaj czy prosić faceta żeby się przebadał tylko zrób to, ignorancja może spowodować póżniejsze powikłania, i nie ważne teraz kto kogo tylko leczenie i zero przypadkowych partnerów. Zabezpieczenie przed zakażeniem nie oznacza przyjmowania tabletek, to zabezpieczenie przed ciążą, prezerwatywa to dla ciebie dobre rozwiązanie i chroni przed zarażeniem.

czy partner mógł się zarazić?

06 paź 2016 - 18:07:37

ostatnio brałam antybiotyki, więc to może być dlatego, po za tym okazało się że mam różne problemy z cyklem. wiem, że tabletki antykoncepcyjne nie chronią przed chorobami i że prezerwatywa mnie może przed nimi uchronić... nie mam przypadkowych partnerów, on jest moim drugim... powiem mu żeby się przebadał, tylko wolałabym to jakoś delikatnie ująć bo to wszystko dość świeża sprawa...

czy partner mógł się zarazić?

06 paź 2016 - 18:15:30

To nie jest żadna wstydliwa choroba, zwyczajnie poinformuj partnera że to ci się przydażyło i to po seksie z nim, więc lepiej żeby się przebadał dla wspólnego dobra.

czy partner mógł się zarazić?

07 paź 2016 - 13:36:49

Cytat
CzerwoneUsta
To nie jest żadna wstydliwa choroba, zwyczajnie poinformuj partnera że to ci się przydażyło i to po seksie z nim, więc lepiej żeby się przebadał dla wspólnego dobra.

Jestem podobnego zdania.
Facet miał różne partnerki przed Tobą, mógł złapać różne choroby niestety, grzybica w tym wszystkim to tak naprawdę najmniejszy problem.
Moim zdaniem powinnaś przede wszystkim poinformować go o tym co Ci się zdarzyło po wspólnym współżyciu i poprosić o leczenie. Zobaczysz jak podejdzie do tematu. Każdy rozsądny facet nie będzie robił z tego problemu, bo będzie mu zależało zdrowiu. A jeśli oleje temat, oburzy się czy cokolwiek innego byle się nie leczyć, cóż, ja bym z takim facetem nie była.
Aaaaa... tak czy inaczej używaj gumek.

Tak mi się jeszcze jedna kwestia nasunęła odnośnie antykoncepcji.
Moje podejście jest takie, że samych tabletek to ja mogę używać z partnerem co do którego jestem pewna, do którego mam zaufanie i który wiem, że był w kontaktach seksualnych ostrożny.
Moim zdaniem facet, który miał kilka lasek i z każdą bzykał się bez gumek (bo one były na tabletkach) to po prostu spore ryzyko. Widać, że jedynym jego zmartwieniem była ewentualna ciąża, a nie inne paskudztwa...
A ile chorób można złapać przy seksie bez zabezpieczenia to chyba wiesz, prawda? HIV, kiła, rzeżączka, żółtaczka, chlamydia, opryszczka, HPV oraz wszelkie infekcje grzybiczne i bakteryjne. Niektóre niemożliwe do wyleczenia, niektóre trudne do zdiagnozowania. Ja bym serio była ostrożna z tym facetem i Waszymi dalszymi relacjami...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-07 13:49 przez justangel.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Mięśniaki macicy - jakie leki?