Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Antykoncepcja

20 kwi 2016 - 23:02:57

Cytat
MrsJoker
Stosowałaś taki zastrzyk?

a to do mnie pytanie? :) bo nie wiem o jakim zastrzyku mowa. gwoli wyjasnienia - mówiłam o levosercie, wkładce hormonalnej

niezweryfikowana
Posty: 86
Ostrzeżenia: 3/5

Antykoncepcja

25 kwi 2016 - 21:36:01

Kiedyś myślałam o zastrzykach, ale to jednak nadal duża dawka hormonów. Wybrałam wkładkę bo ostatecznie uwalnia niewielkie ilości hormonów, które działają miejscowo w macicy - a zastrzyki zdecydowanie bardziej obciążają organizm.

niezweryfikowana
Posty: 115
Ostrzeżenia: 2/5

Antykoncepcja

27 kwi 2016 - 23:36:04

Ja o tych zastrzykach słyszałam niezbyt dobre opinie i dlatego min. nie zdecydowałam się. Póki co z plastrów jestem zadowolona.

Antykoncepcja

29 kwi 2016 - 21:01:21

U mnie najlepiej sprawdzają się plastry. Po konsultacji z lekrzam zdecydowaliśmy się na lisvy. W sumie to przeważył akt, że są okrągłe i praktycznie nie widoczne :)

Antykoncepcja

29 kwi 2016 - 21:06:58

A ja nie mogę powiedzieć złego słowa o tabletkach ktore uzywam.
Wszystko idzie do przodu i nie zawsze to co wybierzesz, nawet po konsultacjach z Nami na forum moze okazac sie dla Ciebie odpowiednie. Kazda z nas jest inna :) powodzenia!



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-04-29 21:11 przez anka8skakanka.

niezweryfikowana
Posty: 86
Ostrzeżenia: 3/5

Antykoncepcja

30 kwi 2016 - 09:26:04

Każda metoda jeśli jest dobrze dobrana powinna być w porządku. Pamiętajcie o regularnych badaniach i będzie ok. Chociaż mój ginekolog zaleca przy wkładce wizyty kontrolne raz do roku - to ja i tak chodzę do niego częściej i go molestuje o wszystkie badania - człowiek przezorny zawsze spokojniejszy :)

Antykoncepcja

09 maj 2016 - 08:49:06

przy wybraniu odpowiedniej antykoncepcji decydują takie niuanse bo np. przy problemach żołądkowych plastry będą lepszym rozwiązaniem, gdyż omijają układ pokarmowy

niezweryfikowana
Posty: 115
Ostrzeżenia: 2/5

Antykoncepcja

09 maj 2016 - 22:43:26

Macie rację, każdemu pasuje co innego, każdy musi dopasować do siebie najlepszą metodę. Ja na szczęście dobrze znoszę antykoncepcję :)

Antykoncepcja

09 maj 2016 - 23:57:06

u mnie z kolei był problem z wątrobą, ale po zmianie metody anty w końcu się wszystko uspokoiło, więc póki co jestem zadowolona z wkładki. faktycznie, jesli ktoś ma wrażliwy żołądek albo wątrobę, to nie ma żartów.

Antykoncepcja

15 maj 2016 - 20:58:47

Ja właśnie przez problemy z wątrobą zdecydowałam się z moim ginekologiem na plastry.

niezweryfikowana
Posty: 86
Ostrzeżenia: 3/5

Antykoncepcja

16 maj 2016 - 10:53:54

Ja przez problemy z wątrobą przeszłam na plastry, ale mimo tego, że one powinny mniej obciążać ten organ, to wyniki nadal miałam złe - być może złożona bardziej sprawa, ale postanowiłam nie obciążać dalej wątroby i jedyna metodą hormonalną, która nie działa na wątrobę to wkładka. Teraz wyniki sie poprawiły i powiem szczerze, że spodobała mi się taka forma antykoncepcji ze względu na dużą wygodę.

niezweryfikowana
Posty: 115
Ostrzeżenia: 2/5

Antykoncepcja

19 maj 2016 - 19:41:46

Cytat
babelek11
U mnie najlepiej sprawdzają się plastry. Po konsultacji z lekrzam zdecydowaliśmy się na lisvy. W sumie to przeważył akt, że są okrągłe i praktycznie nie widoczne :)
No właśnie i mnie te kształt odpowiada :) A długo je naklejasz?

Antykoncepcja

25 maj 2016 - 09:28:08

Ja postawiłam na wygodę - wkładka Levosert na 3 lata, bo potrzebuję antykoncepcji na kilka lat bez konieczności martwienia się o to czy mam receptę na kolejne opakowana i latania po ginekologach. Ale to kwestia indywidualna i jak kto uważa, takie zabezpieczenie powinien wybrać, najwygodniejsze i dobrane pod siebie.

niezweryfikowana
Posty: 86
Ostrzeżenia: 3/5

Antykoncepcja

30 maj 2016 - 07:47:27

Cytat
dorissss88
Ja postawiłam na wygodę - wkładka Levosert na 3 lata, bo potrzebuję antykoncepcji na kilka lat bez konieczności martwienia się o to czy mam receptę na kolejne opakowana i latania po ginekologach. Ale to kwestia indywidualna i jak kto uważa, takie zabezpieczenie powinien wybrać, najwygodniejsze i dobrane pod siebie.

Z tą wygodą, to dobra sprawa. Kiedyś latałam do ginekologa średnio co 3 miesiace po same recepty, a tak z głowy - chodze tylko wtedy, kiedy rzeczywiście muszę, na badania i w razie jakichś problemów.

Antykoncepcja

16 cze 2016 - 23:42:21

to i tak dobrze, mój nie chciał mi przepisywać recept na 3 miesiące i praktycznie co miesiąc musiałam się stawić... teraz z levosertem to poważnie niebo a ziemia jeśli o wizytach mowa, chociaż to tylko kropla w morzu plusów

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

HSG BADANIE