Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Antykoncepcja

03 lut 2016 - 10:40:44

U mnie zastrzyki odpadają, według mnie najbezpieczniejszą metodą są plastry. Teraz sa takie małe cienki i niewidoczne, ze można spokojnie nawet na basen chodzić. Ja naklejam te z lisvy bo maja mniejszą dawkę hormonów i czuję się lepiej niż po tabletkach.

Antykoncepcja

03 lut 2016 - 11:45:40

filipekkrol: W kwestii zastrzyków zdania są podzielone. Ich działanie polega na podaniu jednorazowo ogromnej dawki hormonów, co może mieć przeróżne skutki uboczne. I tak jak tabletki sobie odstawisz jeśli Ci nie spasują, tak zastrzyku nie cofniesz.
Co do skuteczności: osobiście jestem zdania, że tabletki są bardzo skuteczne jeśli się ma trochę oleju w głowie i wie się jak je stosować (a co za tym idzie używa się dodatkowych metod jeśli zajdzie taka potrzeba). Sama przez długi czas stosowałam z powodzeniem tabletki, a problemu z płodnością nie mam. Wśród koleżanek znam wiele podobnych przypadków. Moim osobistym zdaniem zdecydowana większość wpadek po tabletkach wynika ze złego używania i zbyt małej wiedzy dziewczyn, które je stosują. A sytuacje, że kobieta zachodzi w ciążę mimo właściwego stosowania to jakiś chyba milionowy odsetek:)
Zaś co do polemiki na temat "wszystko jest niezdrowe" - oczywiście zgadzam się z Tobą:) Generalnie hormony zdrowe nie są, nie czarujmy się to spora ingerencja w organizm. Niezależnie od tego czy będą to tabletki, plastry czy zastrzyk. Wybieranie wśród tych metod to wybieranie trochę "mniejszego zła", według własnych upodobań i preferencji. Ja osobiście nie wybrałabym w życiu zastrzyku, ale to moje odczucie.

Antykoncepcja

03 lut 2016 - 12:31:44

Co za różnica co będziesz zażywała, w późniejszym czasie i tak wszystko "wyjdzie Ci bokiem". Wiadomo, że używanie samych prezerwatyw jest bardzo odważnym sposobem antykoncepcji , ale przynajmniej wiesz, że w Twoim organizmie po ich stosowaniu nic się nie dzieje. Proponuje trochę poczytać co się dzieje z Twoim ciałem , organizmem, po zażywaniu hormonów , bo to za sobą nie niesie tylko skutków ubocznych typu przyrostu masy ciała, wymiotów, lecz również pełno chorób.
To Twój wybór i twoje życie, ale lepiej zastanowić się 500 razy zanim podejmie się taką decyzję. Wiadomą rzeczą jest to , że żaden uczony nie powie Ci wprost "niech Pani nie bierze tabletek, bo jest to szkodliwe zdrowiu" , oni jedynie mogą Cię ostrzec , że "mogą" być skutki uboczne , ale "zapewne" u Pani nie wystąpią. (stały tekst,aby nikogo nie odstraszyć).
Mam w rodzinie kilku lekarzy , zaprzyjaźnionych ginekologów i szczerze Ci powiem, że ja NIGDY bym nie brała tabletek antykoncepcyjnych. Jest dużo stron na których wypowiadają się osoby , które mówią o tym tak, jak na prawdę jest. Warto o tym czytać i udać się do kogoś kto przedstawi Ci jak działają inne antykoncepcje.

Antykoncepcja

03 lut 2016 - 12:55:28

Polecam plastry.
Ostatnio byłam po receptę na plastry i lekarz powiedział mi, że na rynku pojawiły się tańsze odpowiedniki Evry. Ten sam skład, ale inna firma i niższa cena. Ktoś coś może słyszał o tym? Bo w naszych aptekach nie ma i nie wiem, czy dopiero mają je wprowadzić, czy już są ale do nas nie dotarły.

Antykoncepcja

09 lut 2016 - 14:22:59

Hej dziewczyny. Potrzebuje waszej pomocy. To jest mój pierwszy raz jak pisze na forum wiec prosiłabym o wyrozumiałość. Mam 21 lat od kiedy pamiętam zawsze miałam okres nieregularny. Co 40 dni nieraz 36 a nieraz 48 dni różnie to bywało. Udałam się do ginekologa pod wstępnych badaniach Pani doktor przepisała mi tabletki antykoncepcyjne Cyprest. W związku z tym ze mam problem z trądzikiem nie tylko na twarzy ale również na deklodzie i plecach a żadne środki od dermatologa nie pomagały. Skończyłam właśnie 4 opakowanie tabletek. I niestety okres jak miałam tak ciągle mam. Przez 4 miesiące jak biorę tabletki ro może 3 tygodnie nie miała okresu. Ból podbrzusza i krwawienie z zaskoczenia. Jeden dzień jest na drugi nie ma później znowu jest. Nie ukrywam ze jest to uciążliwe. A więc pytanie teraz do was czy mialyscie tez takie problemu i kiedy one ustały? I co mogę zrobić żeby to krwawienie minęło?

Antykoncepcja

10 lut 2016 - 13:28:26

Dzięki dziewczyny za wszystkie opinie. Właśnie plastry przemawiają tym, że są bezpieczne dla wątroby i mają mniejszą ilość hormonów przez co nie mam skutków ubocznych.

niezweryfikowana
Posty: 86
Ostrzeżenia: 3/5

Antykoncepcja

20 lut 2016 - 10:10:30

@babelek11 - a rozważałaś też możliwość założenia wkładki z hormonami? Ja miałam tabletki, krążek i plstry - obecnie mam wkladkę hormonalną i zdecydowanie najbardziej sobie chwale :)

niezweryfikowana
Posty: 9
Ostrzeżenia: 5/5

Antykoncepcja

27 lut 2016 - 18:28:08

Ja od 12 lat używam tabletek.Zastanawiam się obecnie nad założeniem spirali.Jakoś plastry mnie nie przekonują.

niezweryfikowana
Posty: 115
Ostrzeżenia: 2/5

Antykoncepcja

28 lut 2016 - 21:28:59

A ja właśnie przekonałam się do plastrów, odpowiada mi jak najbardziej ta metoda. Spróbuj, może zmienisz zdanie :)

Antykoncepcja

04 mar 2016 - 18:33:38

Ja też się przekonałam do plastrów jak tylko zaczęłam naklejać i zobaczyłam, ze nawet brudna otoczka nie robi się wokół niego. W Lisvy cenię jeszcze to że są okrągłe i przezroczyste.

Antykoncepcja

04 mar 2016 - 19:11:30

Hej :) uzywalam i tabletek (4 rodzaje) i plastrow. Przeszlam wiele z tego powodu, po dlugim czasie stosowania antykonepcji libido zaniklo mi wogole ... Notoryczne rozdraznienie, bole glowy, humorki ... z tego powodu kilka razy zmienialam tabletki. Mialam klopotliwe mega bolesne i obfite miesiaczki, co faktycznie zmienilo sie po tabletkach. Jeddnak nie uwazam zeby to byla gra warta swieczki bo to jest mega katastrofalne w skutkach dla zdrowia blokowanie okresow tabletkami za wszelka cene. W tej chwili odstawilam antykoncepjce wogole, i nie zamierzam do niej wrocic ... Mam 27 lat, dwoje dzieci (nie wpadka przez tabletki :) ) i poprostu nie chce juz sie faszerowac. Nabawilam sie problemow z sercem i cisnieniem prawdopodobnie wlasnie dzieki hormonom. Maz zadecydowal ze sam podda sie 'antykoncepcji' dla mojego zdrowia i obopolnej kozysci. Dla wielu facetow to wielka ujma jednak nie dla mojego :) narazie zabezpieczamy sie gumkami i idzie sie przywyczaic bez trucia organizmu :) ale tego patrzenia wydaje mi sie nabywa sie z wiekiem :)

Cytat
Silver82
Ja od 12 lat używam tabletek.Zastanawiam się obecnie nad założeniem spirali.Jakoś plastry mnie nie przekonują.

Znam przypadki osob ktore niestety podczas posiadania spiralki jednak wpadly, a dziecko urodzilo sie ze spiralka wrosnieta np w glowke :( chyba bym nie zaryzykowala :(

Cytat
starababa
Polecam plastry.
Ostatnio byłam po receptę na plastry i lekarz powiedział mi, że na rynku pojawiły się tańsze odpowiedniki Evry. Ten sam skład, ale inna firma i niższa cena. Ktoś coś może słyszał o tym? Bo w naszych aptekach nie ma i nie wiem, czy dopiero mają je wprowadzić, czy już są ale do nas nie dotarły.

Uzywalam plastrow Evra ... Po 3 rodzajach tabletek dostalam wlasnie plastry... i to bylo zabojstwo dla mojego organizmu. Zmiany ktorew wywolaly byly odwracalne jedyne ciaza ktora mogla uregulowac naturalnie to wszystko :( no i faktycznie po pol roku walki ze soba po odstawieniu plastrow zaszlam wciaze i wszystko wrocilo pozniiej do normy. Jednak znajomy ginekolog mi powiedzial ze plastrami doslownie 'zakleilam' wszystkie problemu w ogranizme ktore wywolaly u mnie poprzednie srodki antykoncepyjne.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-03-04 19:17 przez __queen__.

Antykoncepcja

04 mar 2016 - 19:20:39

Dla mnie najlepsze są plastry EVRA, zero skutków ubocznych, brak bóli menstruacyjnych a przede wszystkim nie dowalają organizmowi ogromnej dawki hormonów, nie uszkadzają wątroby i żołądka. Poza tym hormony przedostają się do razu przez skórę do organizmu.

@Silver82 co w plastrach Cię nie przekonuje?

niezweryfikowana
Posty: 86
Ostrzeżenia: 3/5

Antykoncepcja

06 mar 2016 - 19:16:18

@silver82 spirala? A może rozważ wkładkę hormonalną - ja mam taką. Wcześniej też brałam sporo czasu tabletki, jednak przy wkładce dopiero poczułam się lepiej. Komfort, że nie musisz pamietac o codziennym łykaniu tabsów itp dodtakowo mi pomaga na bolesne miesiaczki.

zweryfikowana
Posty: 600
Ostrzeżenia: 3/5

Antykoncepcja

19 mar 2016 - 19:33:57

Cytat
__queen__
Znam przypadki osob ktore niestety podczas posiadania spiralki jednak wpadly, a dziecko urodzilo sie ze spiralka wrosnieta np w glowke :( chyba bym nie zaryzykowala :(
znasz przypadki czy słyszałaś urban legends? ;)


Ja stosuję pigułki elin, jestem zadowolona, dobrze się po nich czuję, waga stoi w miejscu, pms ustąpił, cera się poprawiła. Póki co nie planuję zmieniać metody.

Antykoncepcja

19 mar 2016 - 19:57:23

Ja też stosowałam już z 5 rodzai tabletek, niestety większość wywołuje u mnie trądzik, albo problemy z jelitami i zanik libido :/ Plastry Evra zrobiły mi masakrę z cery- bolące gule nawet na plecach :/ Obecnie biorę Sylvie20, niby ok, ale widzę zanik libido, bo w 7 dniowej przerwie mam o wiele większą ochotę na seks. Zaciekawiłyście mnie tymi krążkami.
Hmmmm może warto by wypróbować? Może dziewczyny co stosują mogą napisać coś więcej. Boję się że przy zmianie wystąpią u mnie problemy z cerą ;(

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

tabletki antykoncepcyjne