Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Antykoncepcja

01 lut 2016 - 19:13:00

Jestem na etapie wyboru metody antykoncepcji. Waham się między tabletkami, a plastrami. MA któraś z Was porównanie i mogłaby podzielić się swoją opinią?

Antykoncepcja

01 lut 2016 - 19:39:14

co do tabletek nie wszystkie kobiety znoszą dobrze i nie tyją , ja używam krążków nuvaring - są 3 szt w opakowaniu ,czas działania 3 tyg szt ,zero skutków ubocznych :)

Antykoncepcja

01 lut 2016 - 20:25:39

Hej, używałam obydwu metod i jeżeli miała bym polecić to plastry, na pewno delikatniej obchodzą się z organizmem;) (przynajmniej w moim przypadku), ale krążki (jak poleca Angelikaszte) są jedną z najbezpieczniejszych obecnie metod antykoncepcji i najmniej inwazyjną, także polecam również, kjednak tu już nie podeprę się doświadczeniem ,a jedynie opiniami z zewnątrz.
pozdrawiam

Antykoncepcja

01 lut 2016 - 20:39:29

ja uzywam od 8 lat tabletek.mam dobrze dobrane wiec nie mam skutkow ubocznych typu tycie wymioty czy dodatkowe owlosienie.

Antykoncepcja

01 lut 2016 - 20:59:32

Ja tez jestem mega zadowolona z tabletek, zero skutków ubocznych, co więcej zero boli miesiączkowych, pełen komfort za niewielka cenę :)

Antykoncepcja

02 lut 2016 - 08:14:35

Oj masz duzo teraz do wyboru.Jesli jesteś młodą dziewczyna nie mającą jeszcze dzieci to wybierz tabletki ,lekarz ci odpowiednie dobierze.Jesli natomiast jesteś kobietą gdo0jrzała która ma dzieci i już nie chce więcej to polecam zastrzyk antykoncepcyjny.Jest to metoda najbardziej skuteczna ,bardziej niż tabletki.Nie masz szans na zajcie w ciąze.I masz spokoj z mysleiem o tabletkach .Poza tym działa bardzo długo nawet po odstawieniu.Skutki uboczne są tylko początkowo typu krwawienia częste.Puzniej jest już ok.Bierze się go raz na 3 miesiące.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-02-02 08:14 przez filipekkrol.

Antykoncepcja

02 lut 2016 - 08:28:28

Tabletek używałam przez ok. 3 miesiące, ale źle się po nich czułam i wróciłam do plastrów. Jedynym ich minusem jest fakt, że zdarzało się, że plaster się odklejał czy odchodziły boki. Parę lat temu przerzuciłam się na krążki. Jak dla mnie nie ma lepszej opcji.;)

Antykoncepcja

02 lut 2016 - 10:05:21

Cytat
filipekkrol
Oj masz duzo teraz do wyboru.Jesli jesteś młodą dziewczyna nie mającą jeszcze dzieci to wybierz tabletki ,lekarz ci odpowiednie dobierze.Jesli natomiast jesteś kobietą gdo0jrzała która ma dzieci i już nie chce więcej to polecam zastrzyk antykoncepcyjny.Jest to metoda najbardziej skuteczna ,bardziej niż tabletki.Nie masz szans na zajcie w ciąze.I masz spokoj z mysleiem o tabletkach .Poza tym działa bardzo długo nawet po odstawieniu.Skutki uboczne są tylko początkowo typu krwawienia częste.Puzniej jest już ok.Bierze się go raz na 3 miesiące.

Tyle, że ten zastrzyk to jednorazowa ogromna dawka hormonów, co nie jest zdrowe. A jego większa skuteczność wynika w znacznym stopniu z faktu, że nie trzeba go brać co dziennie, więc praktycznie nie ma szans na zapomnienie. Tabletki są równie skuteczne, ale trzeba o nich pamiętać, trzeba brać pod uwagę również interakcje z innymi lekami (jak antybiotyki), oraz trzeba zwrócić uwagę na różne okoliczności mogące powodować mniejsze wchłanianie (wymioty, biegunka).
Szczerze mówiąc tak jak brałam przez długi okres tabletki (ze 100% skutecznością) tak w życiu nie zdecydowałabym się na zastrzyk.

Antykoncepcja

02 lut 2016 - 10:56:53

Też chętnie się dowiem co polecacie.
Kiedyś próbowałam różnych tabletek,niestety po każdych źle się czułam i wszystkie po kilku miesiącach szły w odstawkę.. Obecnie używamy prezerwatyw,ale jak wiadomo nie jest to najlepszy i najwygodniejszy środek antykoncepcyjny.
A możecie napisać coś więcej o krążkach? Jak się stosuje/jaki jest koszt?

Antykoncepcja

02 lut 2016 - 11:16:50

ja używam tabletek regulon i to już jakiś czas. Szczerze powiem, że są bardzo dobrze do mnie dopasowane, nic mi po nich nie jest, żadnych skutków ubocznych. Dobrze się po nich czuję...

Antykoncepcja

02 lut 2016 - 11:48:20

Ja krążki kupuję w trójpaku. Cena za trójpak to ok. 140zł, czasem trafi się taniej. Jeden krążek wystarcza na trzy tygodnie stosowania, a poźniej tydzień przerwy. Bardzo wygodna opcja. :)

Antykoncepcja

02 lut 2016 - 11:57:24

Ja używałam zawsze prezerwatyw, ale w przyszłym miesiącu planuje założyć spirale. Może ktoś wie coś więcej na ten temat bo ja słyszałam tylko od lekarza że są podobno najlepsze?

niezweryfikowana
Posty: 115
Ostrzeżenia: 2/5

Antykoncepcja

02 lut 2016 - 18:13:58

Nie myślałam nigdy o spirali, teraz przeszłam na plastry i jestem bardzo zadowolona.

Antykoncepcja

02 lut 2016 - 18:26:56

Dokładnie, ja chciałam przerzucić się z tabletek na zastrzyki, ale lekarz powiedział,n że jak przyjmę taką dawkę to nie wiadomo co może się stać
. Nie da się tego usunąć w szybki sposób z organizmu.
A po tabletkach niestety przytyłam i odstawiłam jak na razie

Antykoncepcja

02 lut 2016 - 21:27:29

Cytat
justangel
Cytat
filipekkrol
Oj masz duzo teraz do wyboru.Jesli jesteś młodą dziewczyna nie mającą jeszcze dzieci to wybierz tabletki ,lekarz ci odpowiednie dobierze.Jesli natomiast jesteś kobietą gdo0jrzała która ma dzieci i już nie chce więcej to polecam zastrzyk antykoncepcyjny.Jest to metoda najbardziej skuteczna ,bardziej niż tabletki.Nie masz szans na zajcie w ciąze.I masz spokoj z mysleiem o tabletkach .Poza tym działa bardzo długo nawet po odstawieniu.Skutki uboczne są tylko początkowo typu krwawienia częste.Puzniej jest już ok.Bierze się go raz na 3 miesiące.

Tyle, że ten zastrzyk to jednorazowa ogromna dawka hormonów, co nie jest zdrowe. A jego większa skuteczność wynika w znacznym stopniu z faktu, że nie trzeba go brać co dziennie, więc praktycznie nie ma szans na zapomnienie. Tabletki są równie skuteczne, ale trzeba o nich pamiętać, trzeba brać pod uwagę również interakcje z innymi lekami (jak antybiotyki), oraz trzeba zwrócić uwagę na różne okoliczności mogące powodować mniejsze wchłanianie (wymioty, biegunka).
Szczerze mówiąc tak jak brałam przez długi okres tabletki (ze 100% skutecznością) tak w życiu nie zdecydowałabym się na zastrzyk.
Jego skuteczność nie ma nic wspólnego z zapomnieniem:) Jest po prostu praktycznie 100 % pewny.Niemozliwe jest zajście w ciąże.Przy tabletkach można zajść nawet biorąc je.Poza tym nic nie jest zdrowe na dłuższą metę ani zastrzyk ani tabletki.Co wo gole jest zdrowego na tym świecie od tego zacznijmy:)Ja zastrzyk polecam ,bez stresu można zyc nie bojąc sie ciązy ,przy tabletkach niestety tego niema .Zawsze jest jakies ryzyko.Poza tym mogą go mieć matki karmiące więc az taki niezdrowy to on nie jest:)Niestety o klasycznych tabletkach nie można tego powiedzieć ,bo w większości nie można ich brac jeśli sie karmi.Co więc jest zdrowsze?Chyba odpowiadać już nie muszę:)

Cytat
malenka90
Dokładnie, ja chciałam przerzucić się z tabletek na zastrzyki, ale lekarz powiedział,n że jak przyjmę taką dawkę to nie wiadomo co może się stać
. Nie da się tego usunąć w szybki sposób z organizmu.
A po tabletkach niestety przytyłam i odstawiłam jak na razie
Mi się nic nie stało.I to prawda nie da się tak szybko usunąc szybko z organizmy dlatego po nim jeszcze bardzo długo nie można zajść w ciąze.Jak napisałam powyzej mogą go brac matki karmiące oraz niema skutkow ubocznych typu przytycie.Nie ma czegos takiego no i nie obciąza codziennie wątroby i żołądka .



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-02-02 21:34 przez filipekkrol.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

tabletki antykoncepcyjne