Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 155
Ostrzeżenia: 1/5

Pominięcie tabletki anty

05 gru 2015 - 11:19:16

Dziewczyny wczoraj przyjęłam tabletkę anty o zwykłej porze ale szybko ją zwymiotowalam. Juz od dwunastu godzin ciągle wymiotuje. Nawet herbatę zwracam. Nie mam przy sobie zapasowego opakowania tabletek bo jestem na wyjeździe. Ale nawet gdybym miała to by mój organizm jej nie przyjął :( nie wiem co mam robić ? Czy przyjąć dziś kolejna tabletkę z blistra a o tamtej zaległej zapomnieć ? Czy może powinnam przerwać stosowanie? W ulotce ciągle podkreślają ze należy tę pominiętą przyjąć w ciągu 12 godzin.

Pominięcie tabletki anty

05 gru 2015 - 11:27:53

ja kiedyś miałam taką samą sytuację, zwymiotowałam po 3 godzinach od momentu przyjęcia tabletki i nawet jej nie uzupełniłam, ale nie przerwałam cyklu, za jakiś czas miałam wizytę u ginekologa, trochę mnie to uspokoiło, w ciążę nie zaszłam, nie chcę mówić, że jesteś cały czas chroniona przez tabletki bo może akurat ja miałam szczęście, ale nie przerywaj cyklu, nie kochaj się, aż do wizyty u lekarza, zapytaj się go co masz w tym momencie robić i się nie stresuj :) nie chcę za dużo powiedzieć bo nie pamiętam dokładnie jak wtedy postępowałam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-12-05 11:28 przez adien.

zweryfikowana
Posty: 155
Ostrzeżenia: 1/5

Pominięcie tabletki anty

05 gru 2015 - 22:33:13

Dziękuję za odpowiedź. Trochę mnie pocieszylas. Tabletka się wchłania 3-4 h wiec u Ciebie może zdążyła. U mnie na pewno nie :( może uda mi się w środę iść do lekarza. Na razie wzięłam kolejna tabletkę ; (

Pominięcie tabletki anty

05 gru 2015 - 23:38:56

Na taka ewentualnosc tez powinna byc informacja na ulotce. W zaleznosci od tygodnia cyklu, jest roznie. W pierwszym na bank trzeba sie dodatkowo zabezpieczyc. W ostatnim mozna przerwac i czekac na "okres", albo dokonczyc. Reszty nie pamietam. Ale nie bierze sie nastepnej, kazda kolejna przyjmuj o zwyklej porze. A jesli ciagle wymiotujesz, to do konca cyklu bym sie zabezpieczala dodatkowo.

Pominięcie tabletki anty

05 gru 2015 - 23:56:24

jak czytam takie historie, które i mi samej się bardzo często przytrafiają to tym bardziej upewniam się, że z tymi tabletkami to jednak nie jest za kolorowo. nie wiem tylko na jaką formę postawić, by w każdej sytuacji być chronioną. w tym momencie nie chcę w czasie najblizszych kilku lat mieć dzieci a brać w kółko te tabletki, z którymi jak widać są przeboje-to chyba jednak nie jest szczyt moich marzeń

niezweryfikowana
Posty: 86
Ostrzeżenia: 3/5

Pominięcie tabletki anty

14 kwi 2016 - 22:38:36

Jeśli poszukujesz zabezpieczenia na kilka lat i wiesz, że nie planujesz dzieci w tym czasie to idealną opcją jest wkładka hormonalna. Zakładasz na kilka lat i masz spokoj na ten czas, pewne zabezpieczenie bardzo skuteczne.

Pominięcie tabletki anty

30 cze 2016 - 08:14:00

NO dobra, a jak już bierzemy pigułki - jakie macie sposoby, żeby nie zapomnieć?

niezweryfikowana
Posty: 255
Ostrzeżenia: 5/5

Pominięcie tabletki anty

31 lip 2016 - 08:05:26

Jesli o wymiotowanie chodzi to miałam tak, ale lekarz mi powiedział, że powinnam przyjąc mimo wszystko zgodnie z cyklem tabletki, ale w takim okresie jesli już sex to z zabezpieczeniem dodatkowym. Tylko przy takim stanie zdrowia kto miałby ochote na sex? ;)

Zapominanie mi się nie zdarzałoszczególnie. Ale mam w tel ściagniętą aplikację różowe lusterko, która przypomina mi dyskrednie dzwiękiem przypomnienia z mojego tel, że już czas. Plus, że to nie opcja głosnego alarmu czy budzika na który wszyscy w koło reagują :)

zweryfikowana
Posty: 1.269
Ostrzeżenia: 1/5

Pominięcie tabletki anty

31 lip 2016 - 09:33:41

Cytat
ludzkianiol
NO dobra, a jak już bierzemy pigułki - jakie macie sposoby, żeby nie zapomnieć?

ja ustawiam sobie budzik w telefonie :)

Pominięcie tabletki anty

31 lip 2016 - 09:37:20

Pominiętą tabletkę należy przyjąć jak najszybciej lub następnego dnia z tą prawidłową czyli dwie. Jeśli pominęłaś to i tak jest ochrona zapewniona. Jeżeli się przyjmuje je w miarę regularnie. Co do wymiotów to po prostu trzeba iść do lekarza aby dobrał inne tabletki nie wszystkie tolerujemy. Ja brałam też po których rano chciało mi się wymiotować, po innych znowu cuda na twarzy wyskakiwały. Trzeba męczyć lekarza żeby przepisywał inne az się trafi. Ja biorę Ovulastan Forte codziennie rano (czasami do południa mi się przypomni) i jest jak w zegarku wszystko.

Pominięcie tabletki anty

18 sie 2016 - 13:30:59

Witam, w poniedziałek (15.08) powinnam wziąć tabletkę o godzinie 10:00, niestety zapomniałam o niej i zażyłam dopiero o równej 22:00, jestem w 3tygodniu brania tabletek. Według ulotki do 12godzin jestem bezpieczna, lecz czy organizm pracuje co do minuty? Stosunek odbył się tego samego dnia około godziny 13. Czy jestem bezpieczna i co mam dalej robić?
pomocy :(((

Pominięcie tabletki anty

22 lis 2016 - 13:26:53

w ulotce powinny być wszystkie możliwe scenariusze :) u mnie w belarze mam rozpiskę co robić jeśli pominę w poszczególnych tygodniach

Pominięcie tabletki anty

28 lis 2016 - 21:32:53

Jeśli zdarza Ci się zapomnieć o tabletce to może warto zastanowić się nad innym rodzajem antykoncepcji? np taka wkładka? Wbrew powszechnej opinii wcale nie jest to droga metoda. Wkłada levosert jest np refundowana przez NFZ.

Pominięcie tabletki anty

28 lis 2016 - 21:39:41

A ja mam pytanie dotyczące wkładki, używałyście jej przed pierwszym dzieckiem? Pytam, bo powszechnie mówi się, że jest zalecana po pierwszej ciąży...

Pominięcie tabletki anty

29 lis 2016 - 21:42:05

Ja nie byłam jeszcze w ciąży a wkładkę mam założoną i wszystko jest ok. Wybrałam tę metodę ze względu na anemię na którą cierpię.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

bhcg - prosze o pomoc