Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Słaby okres

20 kwi 2015 - 17:23:54

Cześć dziewczyny
trochę tym postem odpowiem sobie sama ale myślę, że mnie zrozumiecie pewnie po prostu panikuje i moja głowa tworzy coś czego nie ma. Kochałam się z chłopakiem jakieś 2 tygodnie temu nie wiele przed moim okresem, biorę tabletki antykoncepcyjne zaczeliśmy bez zabezpieczenia ale do końca nie doszło właściwie w połowie się wycofaliśmy. Dostałam okres który trwał dwa dni w bardzo małych ilościach jak zawsze miałam humorki od płaczu po niesamowitą złość to u mnie normalne :) bolał mnie brzuch i wszystkie objawy typowego okresu były niepokoi mnie tylko, że trwał on tak krótko. Na początku miesiąca złapałam jakiegoś paskudnego wirusa strasznie wymiotowałam byłam w szpitalu trzy dni potem tydzień na diecie i z lekami, kroplówkami. Czy to może być przyczyna takiego okresu ? Dodam że mam małą anemie, już dobrze się odżywiam jem dużo owoców warzyw więc anemia wraca do normy :) Czy tabletki po chorobie i takim leczeniu mogły nie działać ? Czy taki okres może być objawem ciąży ?

Słaby okres

20 kwi 2015 - 17:32:59

Owszem przy braniu leków a tym bardziej przy wymiotach mogły mieć słabsze działanie, i teraz nie wiadomo czy słaby okres jest wynikiem osłabienia organizmu czy ciąży. Zawsze w takich przypadkach najodpowiedniej jest zrobić test a nie się zastanawiać i denerwować :)

Słaby okres

20 kwi 2015 - 17:37:57

Zrób beta hcg i będziesz miałą pewność, testy też potrafia kłamać.

Słaby okres

20 kwi 2015 - 17:50:50

każda zmiana , choroba stres , odchudzanie powodują spóżnione miesiączki.

Słaby okres

20 kwi 2015 - 18:25:30

Super bardzo wam dziękuje :) takie badanie krwi mogę wykonać odpłatnie w każdej analityce ?

A zapytam jeszcze mam problem z produkcją czerwonych krwinek czy to może mieć związek ? :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-04-20 18:49 przez Aleexiss.

Słaby okres

20 kwi 2015 - 18:54:09

Jeśli wymioty były zaraz po połknięciu tabletki antykoncepcyjnej to bardzo prawdopodobne, że nie zdążyła się wchłonąć. Przeczytaj ulotkę tabletek jakie leki zaburzają działanie antykoncepcji. Z tego co wiem przy kuracjach antybiotykowych należy stosować dodatkowo antykoncepcje mechaniczna.

Słaby okres

20 kwi 2015 - 19:11:30

Moja ginekolog mówi, że jeżeli w czasie do 4 godzin po zażyciu tabletki nastąpią z jakichś przyczyn wymioty, zakłada się, że tabletka nie zdążyła w pełni dotrzeć do organizmu i należy wziąć drugą na wszelki wypadek. W związku z powyższym zrobiłabym badanie krwi pod kątem potencjalnej ciąży.
Trzymam kciuki, żeby wszystko było okej :)

Słaby okres

20 kwi 2015 - 20:30:22

Raz zdarzyło mi się wziąć tabletkę i zwymiotować ale wtedy wzięłam drugą, a tak to zażywałam na noc bo wtedy nie wymiotowałam :) Zrobię jutro pełne badanie krwi oraz badanie HCG i wszystko będzie jasne :)

Cześć dziewczyny odebrałam dzisiaj wyniki :)
HCG 0,100 więc to nie to :) ale lekarz mi powiedział że po takim wirusie i dawce leków mogło tak być :) Dziękuje za pomoc !



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-04-22 11:33 przez Aleexiss.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pominięcie tabletek- co robić