Obecnie rozmawiamy o:

Gastroskopia

gorący temat

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Angielski

wczoraj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

wczoraj o 18:57

transport i spedycja

wczoraj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 584
Ostrzeżenia: 1/5

beta hcg pilnee

12 wrz 2014 - 14:08:27

Cześć dziewczyny!
mam do Was kilka pytań, bo już sama się w tym wszystkim gubię.
Otóż w środę 10.09 zrobiłam badanie beta hcg (gdyż testy pokazywały drugą kreskę bardzo słabą) wyszła ona 42,48 mIU/ml, badanie powtórzyłam dzisiaj a wynik to 141,90 mIU/ml
I teraz pytanie czy ciąża rozwija się prawidłowo ? nie mogę do końca zrozumieć tych norm itp, który to tydzień wychodzi(czwarty)?
Martwię się ponieważ jestem już po poronieniu i chciałabym żeby tym razem wyszło, a do tego jeszcze jestem przeziębiona.
Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

beta hcg pilnee

12 wrz 2014 - 14:17:12

Cytat
ruska
Cześć dziewczyny!
mam do Was kilka pytań, bo już sama się w tym wszystkim gubię.
Otóż w środę 10.09 zrobiłam badanie beta hcg (gdyż testy pokazywały drugą kreskę bardzo słabą) wyszła ona 42,48 mIU/ml, badanie powtórzyłam dzisiaj a wynik to 141,90 mIU/ml
I teraz pytanie czy ciąża rozwija się prawidłowo ? nie mogę do końca zrozumieć tych norm itp, który to tydzień wychodzi(czwarty)?
Martwię się ponieważ jestem już po poronieniu i chciałabym żeby tym razem wyszło, a do tego jeszcze jestem przeziębiona.
Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

To żart?

zweryfikowana
Posty: 584
Ostrzeżenia: 1/5

beta hcg pilnee

12 wrz 2014 - 14:19:40

ja zadałam pytanie i prosiłam o odpowiedź na nie a nie ocenianie!
żartem jest twój komentarz.
Każdy może się pogubić w tych wynikach więc pytam innych, to zrozumiałe dla Ciebie czy nie ?
widzę, że coraz więcej chamstwa na tym forum..

beta hcg pilnee

12 wrz 2014 - 14:22:52

Cytat
ruska
ja zadałam pytanie i prosiłam o odpowiedź na nie a nie ocenianie!
żartem jest twój komentarz.
Każdy może się pogubić w tych wynikach więc pytam innych, to zrozumiałe dla Ciebie czy nie ?
widzę, że coraz więcej chamstwa na tym forum..

No ale jak Ty chcesz, żeby ci ktoś odpowiedział czy ciąża rozwija się prawidłowo, no jak?

beta hcg pilnee

12 wrz 2014 - 14:25:52

To nie jest chamstwo, bo to faktycznie wygląda jak żart.
Jesteś po poronieniu, starasz sie o dziecko i zamiast być w stałym kontakcie z ginekologiem, radzisz się o wyniki na forum.. ; o

beta hcg pilnee

12 wrz 2014 - 14:25:56

Cytat
cytraa
No ale jak Ty chcesz, żeby ci ktoś odpowiedział czy ciąża rozwija się prawidłowo, no jak?

Wnioskuję, że na podstawie danych, które podała.

beta hcg pilnee

12 wrz 2014 - 14:26:20

chyba nie rozumiesz idei tego badania :D
wpisz w wyszukiwarke internetowa beta hcg i masz normy, to takie trudne?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-09-12 14:29 przez ania3192.

zweryfikowana
Posty: 584
Ostrzeżenia: 1/5

beta hcg pilnee

12 wrz 2014 - 14:27:32

jeżeli następne badanie robi się po 48h od wcześniejsze i beta ma wzrastać, i dlatego pytam czy dobrze wzrosła bo się na tym nie znam, a się martwię gdyż do ginekologa umówiona jestem dopiero na 22.09, już rozumiesz ? są dziewczyny, które znają się na tych normach i potrafią to obliczać, dlatego chciałam zasięgnąć porady :] dziękuję!
ja nie rozumiem waszej zawiści...
a nawet jakbym nie rozumiała to chyba lepiej zapytać tak ? a jak już wspomniałam lekarza mam 22.09 dopiero



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-09-12 14:28 przez ruska.

beta hcg pilnee

12 wrz 2014 - 14:30:49

Cytat
ania3192
chyba nie rozumiesz idei tego badania :D
wpisz w wyszukiwarke internetowa beta hcg i masz normy, to takie trudne?

Otóż to, tam jest podane o ile ma wzrosnąć.

beta hcg pilnee

12 wrz 2014 - 14:31:39

Ja w 5 tygodniu miałam wynik około 800-900mIU/ml. Widełki norm są dość szerokie, więc nikt ci nie powie czy to jest prawidłowy przyrost czy nie, a każdy organizm jest inny i inaczej przechodzi etapy ciąży więc i wyniki są różne. Tak naprawdę dopiero około 10-13 tygodnia ciąży na USG prenatalnym dowiesz się czy płód rozwija się prawidłowo.

http://www.abcmaluszka.pl/badanie-beta-hcg.html

Tu jest ładnie opisane :P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-09-12 14:33 przez Alkarinque.

zweryfikowana
Posty: 584
Ostrzeżenia: 1/5

beta hcg pilnee

12 wrz 2014 - 14:34:46

Cytat
Alkarinque
Ja w 5 tygodniu miałam wynik około 800-900mIU/ml. Widełki norm są dość szerokie, więc nikt ci nie powie czy to jest prawidłowy przyrost czy nie, a każdy organizm jest inny i inaczej przechodzi etapy ciąży więc i wyniki są różne. Tak naprawdę dopiero około 10-13 tygodnia ciąży na USG prenatalnym dowiesz się czy płód rozwija się prawidłowo.

dziękuję za normalną odpowiedź, wiadomo każdy ma inne normy, ale chciałam OGÓLNIE dowiedzieć się co i jak.

ania3192 co ty nie powiesz normy są nawet na wyniku więc wiem o co chodzi, ale chodzi mi o przyrost..

beta hcg pilnee

12 wrz 2014 - 14:43:19

"w początkowych tygodniach ciąży wysokość stężenia hormonu w surowicy krwi powinna podwajać się każdego drugiego lub trzeciego dnia"

dosłownie minut szukałam tego w necie

zweryfikowana
Posty: 584
Ostrzeżenia: 1/5

beta hcg pilnee

12 wrz 2014 - 14:48:36

dzięki za odpowiedzi

beta hcg pilnee

12 wrz 2014 - 15:01:30

Dokładnie, powinna się podwajać co 2-3 dni, więc zdaje się że przyrost jest ok. Miałam kiedyś te badania, ale już nie pamiętam norm. Ale bez problemu znajdziesz w internecie tabelę.
Mimo wszystko prawidłowy wzrost świadczy tylko o tym że ciąża się rozwija, a nie o prawidłowym rozwoju płodu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-09-12 15:04 przez princesska2014.

beta hcg pilnee

12 wrz 2014 - 15:09:06

Cytat
princesska2014
Dokładnie, powinna się podwajać co 2-3 dni, więc zdaje się że przyrost jest ok. Miałam kiedyś te badania, ale już nie pamiętam norm. Ale bez problemu znajdziesz w internecie tabelę.
Mimo wszystko prawidłowy wzrost świadczy tylko o tym że ciąża się rozwija, a nie o prawidłowym rozwoju płodu.

prawidłowy wzrost świadczy o ciąży, ale też o prawidłowym rozwoju płodu.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

planowanie płci dziecka