Obecnie rozmawiamy o:

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

social ads

wczoraj o 18:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
1 2 ... 8 9 10 -->

Jaka antykoncepcja ?

07 maj 2014 - 11:53:45

Hej dziewczyny!
Chciałabym się dowiedzieć od was jaki środek antykoncepcji stosujecie i jaki polecacie ?
Wizytę u ginekologa mam dopiero za 2tyg i chciałabym do tego czasu uzyskać jak najwięcej informacji żeby później na wizycie zadecydować co będzie dla mnie najlepsze i wiedzieć o co pytać.. :)
Do tej pory stosowałam z partnerem tylko prezerwatywę..

Dużo ćwiczę, i ogromnie bałabym się przytyć, jest to tak paniczny strach przed dodatkowymi kilogramami, że nie wiem czy w ogólę się na cokolwiek zdecyduję.

Tabletki raczej na pewno odpoadają, myślalam raczej o plastrach albo o krążkach.
Polecacie coś/nie polecacie ? Jakie są wasze doświadczenia?

Jaka antykoncepcja ?

07 maj 2014 - 12:01:04

Wczoraj był taki wątek, użyj wyszukiwarki.

Jaka antykoncepcja ?

07 maj 2014 - 12:01:28

Plastry tak naprawdę mają takie działanie jak tabletki, też uwalniają stopniowo dawkę danego hormonu. Dobry lekarz najpierw zaleci badanie krwi na stężenie estrogenu a potem dobierze metodę odpowiednią do twojego organizmu.
Ja od 3 lat stosuję tabletki yaz i jestem zadowolona, nawet powiedziałabym że schudłam po nich.

Jaka antykoncepcja ?

07 maj 2014 - 12:02:11

Stosowałam: globułki pleminikobójcze, które aplikujesz w pochwie kilka minut przed stosunkiem (ogromny niewypał, bo jak przecież możesz zaplanować sobie seks...), prezerwatywy (też nie jest to metoda dla mnie, bo odczuwam dyskomfort i z prezerwatywą nie ma takich doznań jak bez), tabletki antykoncepcyjne (pierwsze tabletki musiałam mieć zmienione ze względu na efekty uboczne typu: bóle głowy, mdłości, bóle brzucha).
Aktualnie rozmyślam o metodzie wszczepienia implantu- w Polsce robią to we Wrocławiu w klinice prywatnej, koszt ok 1200zł (na 2-3 lata) - przeliczając to na 3 lata kupowania moich tabletek to kwota różni się ok 120zł.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-07 12:02 przez hessa.

Jaka antykoncepcja ?

07 maj 2014 - 13:55:59

A czy jak się odstawi hormony mozna przytyc?

Jaka antykoncepcja ?

07 maj 2014 - 14:01:22

Co to w ogóle za wątek...? Uważasz, że na tym forum odpowie Ci na pytanie ktoś, kto skończył medycynę, a dokładniej specjalizację ginekologię lub endokrynologię? Każde z tych pytań, które tutaj zadałaś, nie ma sensu. Metodę antykoncepcji dobiera Ci LEKARZ. Tabletki również dobiera Ci LEKARZ. Nie robi on tego na podstawie koloru włosów, oczu, czy innych :) Do tego potrzebne jest USG bądź badania hormonalne. Nie czytaj żadnych bzdur o tabletkach antyk. w internecie i ich skutkach ubocznych, bo to BZDURA. Na każdego lek działa zupełnie inaczej. Obecnie stosuję bardzo kontrowersyjny lek antyk., który w kilku krajach jest wycofany, bo pojawiało się kilka zgonów, większość pacjentek narzeka na te tabletki, a mnie nic po nim nie jest, pomimo że mam ogromne problemy z krzepliwością krwi, a jak wiemy- hormony krew zagęszczają.:) Tak więc znajdź sobie kompetentnego lekarza i życzę powodzenia- forum nie jest odpowiednim miejscem, bo wiedza kobiet na temat antyk. w Polsce jest znikoma.:)

niezweryfikowana
Posty: 584
Ostrzeżenia: 1/5

Jaka antykoncepcja ?

07 maj 2014 - 14:02:15

Cytat
hessa
Stosowałam: globułki pleminikobójcze, które aplikujesz w pochwie kilka minut przed stosunkiem (ogromny niewypał, bo jak przecież możesz zaplanować sobie seks...), prezerwatywy (też nie jest to metoda dla mnie, bo odczuwam dyskomfort i z prezerwatywą nie ma takich doznań jak bez), tabletki antykoncepcyjne (pierwsze tabletki musiałam mieć zmienione ze względu na efekty uboczne typu: bóle głowy, mdłości, bóle brzucha).
Aktualnie rozmyślam o metodzie wszczepienia implantu- w Polsce robią to we Wrocławiu w klinice prywatnej, koszt ok 1200zł (na 2-3 lata) - przeliczając to na 3 lata kupowania moich tabletek to kwota różni się ok 120zł.


Taka cena?!
Za te 1200zl zrob sobie urlop w uk, zglos sie do lekarza, podaj jakis adres, ze niby tu mieszkasz i zrobia ci to za darmo...

Mam od listopada i bardzo sobie chwale.
Zamiast okresu, mam raz w miesiacu lekkie plamienia, zero bolu brzucha itp.
No i wygoda.
Minusem jest malenka blozna na reku.

Jaka antykoncepcja ?

07 maj 2014 - 14:03:07

Ja podczas brania tabletek przytyłam 2 kg, a teraz jak zaprzestałam ich brania, to wróciłam do dawnej wagi w ciągu kilki dni.

Jaka antykoncepcja ?

07 maj 2014 - 14:06:19

Cytat
lezysz2
Cytat
hessa
Stosowałam: globułki pleminikobójcze, które aplikujesz w pochwie kilka minut przed stosunkiem (ogromny niewypał, bo jak przecież możesz zaplanować sobie seks...), prezerwatywy (też nie jest to metoda dla mnie, bo odczuwam dyskomfort i z prezerwatywą nie ma takich doznań jak bez), tabletki antykoncepcyjne (pierwsze tabletki musiałam mieć zmienione ze względu na efekty uboczne typu: bóle głowy, mdłości, bóle brzucha).
Aktualnie rozmyślam o metodzie wszczepienia implantu- w Polsce robią to we Wrocławiu w klinice prywatnej, koszt ok 1200zł (na 2-3 lata) - przeliczając to na 3 lata kupowania moich tabletek to kwota różni się ok 120zł.


Taka cena?!
Za te 1200zl zrob sobie urlop w uk, zglos sie do lekarza, podaj jakis adres, ze niby tu mieszkasz i zrobia ci to za darmo...

Mam od listopada i bardzo sobie chwale.
Zamiast okresu, mam raz w miesiacu lekkie plamienia, zero bolu brzucha itp.
No i wygoda.
Minusem jest malenka blozna na reku.

No co Ty, tak to działa?

niezweryfikowana
Posty: 584
Ostrzeżenia: 1/5

Jaka antykoncepcja ?

07 maj 2014 - 14:15:54

Hessa - ja akirat tu mieszkam, ale idziesz do zwyklego lekarza, na miejscu sie "rejestrujesz" , podajesz dane, tel i adres, nawet nr dowodu/paszportu nie trzeba.
Ja w tamtym mimencie pracowalam bez umowy, wiec podatkow nie placilam, a i tak mialam zrobione za darmo.
Czasem robia "na miejscu" , czasem po wizycie u lekarza, umawiasz sie na druga wizyte z wszczepieniem.
Ale poszukaj jeszcze informacji gdzies w necie, bo jezeli robia tak wszedzie, to o wiele lepiej zrobic sobie urlop w uk:)
Implant jest na 3 lata, dostaja taka "larte platnicza" z data, kiedy powinnas go wyjac, no i oczywiscie z nazwa produktu itp, w przypadku jakbys miala jaks operacje itp, aby kontrolnie pokazac to innemu lekarzowi.

W tym momencie implant daje najwieksze zabezpieczenie przed ciaza, przegania tabletki o setne setnych procenta:p

Jaka antykoncepcja ?

07 maj 2014 - 14:21:53

Tak właśnie to wygląda, tylko że u GP (w przychodni takiej zwykłej) żeby się zapisać trzeba mieć potwierdzenie adresu. Ale tam gdzie "dają" antykoncepcję, czyli w przychodniach CaSH nie trzeba mieć nawet dowodu.

niezweryfikowana
Posty: 584
Ostrzeżenia: 1/5

Jaka antykoncepcja ?

07 maj 2014 - 14:29:22

Cytat
incognito85
Tak właśnie to wygląda, tylko że u GP (w przychodni takiej zwykłej) żeby się zapisać trzeba mieć potwierdzenie adresu. Ale tam gdzie "dają" antykoncepcję, czyli w przychodniach CaSH nie trzeba mieć nawet dowodu.

Widocznie trafilam na cach, choc nawet nie mialam omtym pojecia:)
Po prostu weszlam do "surgery" i juz.
A jak rozpozpoznacz ktora to ktora?

Jaka antykoncepcja ?

07 maj 2014 - 14:35:59

Surgery to po prostu przychodnia, tam siedzą zwykli lekarze GO (po naszemu interniści). Żeby się zapisać do surgery, trzeba mieć potwierdzenie adresu, bo to jest inne finansowanie (korzystać mogą osoby mieszkające w UK, spełniające jakieś tam warunki). CaSH to przychodnie głównie typu drop-in, owszem trzeba się "przedstawić" - wpisać do formularza dane, adres itd., ale nic poza tym. Nie wiem, może u Ciebie nie ma CaSH Clinic i dlatego surgery przyjmuje po antykoncepcję na takich zasadach co w CaSH. Jakbyś przyszła z bólem nogi to musiałabyś mieć potw. adresu żeby przyjęli, tego jestem pewna.

Jaka antykoncepcja ?

07 maj 2014 - 14:39:01

Wszystko zależy tak naprawdę od organizmu. Ja zdecydowałam się rok temu na tabletki antykoncepcyjne. Biorę yasminelle. Nie przytyłam, biust mi się powiększył. Czasem odczuwam skutki uboczne, w postaci mdłości czy 'humorków', ale nie jest źle, jestem zadowolona.

Jaka antykoncepcja ?

01 gru 2014 - 06:33:10

Tabletki maja skutki uboczne, jeśli są źle dobrane- tycie po nich to nie zasada, ale większość bab nie myśli tylko "o bosze, będę więcej ważyć, nie przeżyję tegooo!". Jak się coś dzieje nie tak, zmienia się tabletki do skutku.

Ja stosuję hormonalną, biorę stediril, nie mam żadnych skutków ubocznych.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

zoely pierwsze tabletki