Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 5 6 7 8 9 10 -->
zweryfikowana
Posty: 45
Ostrzeżenia: 2/5

Jaka antykoncepcja ?

14 cze 2016 - 09:28:18

Póki co u mnie też same plusy, a najbardziej jestem zadowolona z tego, że znikneły moje problemy z bolesnymi okresami. Czasem miewałam takie, że musiałam brać zwolnienie z pracy i zwijałam się z bólu, a z wkładką jak ręką odjął - krwawienie małe i bezboleśnie przechodze te dni, więc to najważniejsze.

niezweryfikowana
Posty: 86
Ostrzeżenia: 2/5

Jaka antykoncepcja ?

14 cze 2016 - 16:59:25

Dobór pigułek to poważna sprawa. Mogą pomóc, a mogą też nieźle zaszkodzić. z źle dobranych, zażywanych przez miesiąc "wychodziłam" przez kilka następnych miesięcy :(

zweryfikowana
Posty: 45
Ostrzeżenia: 2/5

Jaka antykoncepcja ?

16 cze 2016 - 11:03:10

Podstawa, to robić badania zanim zacznie się przyjmować jakąkolwiek antykoncepcję hormonalną, bo to nie cukierki - a wiekszosc ginekologów przypisuje recepty na hormony bez jakichkolwiek badań! Straszne!! Też przerabiałam to na sobie, ale byłam młoda i nie wiedziałam, że badania są potrzebne, a teraz bez badań nie robię absolutnie nic.

Jaka antykoncepcja ?

16 cze 2016 - 23:48:35

u mnie to było tak, że dopiero jak zmieniłam ginekologa to był jakiś powiew świeżości, generalne badania zlecone, usg mi porobił i zaproponował wkładkę hormonalną sam. także polecam czasami zmienić lekarza, jeśli dotychczasowy popadł w rutynę i się już nie przykłada :P

zweryfikowana
Posty: 45
Ostrzeżenia: 2/5

Jaka antykoncepcja ?

22 cze 2016 - 21:30:45

U mnie zmiana ginekologa też wiele dała, bo przez kilka lat ufałam jednemu, który wydawał się profesjonalistą, a nie zlecał praktycznie żadnych badań. Stanęło na tym, że już nie mogę brać antykoncepcji doustnej przez to, że źle działała n moją wątrobę i poprzedni gin rozkładał ręce, że w takim razie hormony w ogóle odpadają - zmieniłam lekarze i jednak okazało się, że hormony mogą być, ale takie które nie przechodzą przez układ krwionośny i wątrobę bezpośrednio - czyli np. wkładka levosert (bo w niej hormony działają miejscowo w macicy). Jednak czasem warto zasięgnąć porady innego lekarza...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-06-22 21:31 przez revelkove_love.

Jaka antykoncepcja ?

24 cze 2016 - 11:55:04

Ja zanim zdecydowałam się na wkładkę też byłam u kilku lekarzy i chciałam mieć 100% pewności, że to metoda antykoncepcji dla mnie. No i do założenia levosertu wybrałam tego ginekologa, który miał największe doświadczenie w temacie i dzięki temu poszło gładko.

zweryfikowana
Posty: 45
Ostrzeżenia: 2/5

Jaka antykoncepcja ?

28 cze 2016 - 23:34:58

Racja, nie każdy ginekolog choć nawet najlepszy może mieć odpowiednie doświadczenie w zakładaniu wkładki. Warto zrobić wcześniej wywiad w temacie, bo założenie to moim zdaniem to praktycznie najważniejsza rzecz.

Jaka antykoncepcja ?

29 cze 2016 - 06:10:05

stosuję plastry lisvy. działają tak samo jak tabletki ale musisz pamiętać o naklejeniu plastra raz w tygodniu, a nie codziennie, więc są wygodniejsze. antykoncepcję hormonalną stosuję już 7 lat - była przerwa 2 lata i nie przytyłam., to mit, że się tyje. dalej waże swoje 45 kilo

Jaka antykoncepcja ?

29 cze 2016 - 06:43:46

Ja znów używałam plastrów i tabletek - po wszystkich tyłam, puchłam i fatalnie się czułam do tego bóle głowy nie do zniesienia :(

Ja od siebie polecam wkładkę niehormonalną - miedziankę. Nie zawiera hormonów czuje się po niej super .

Teraz można dobrać spiralę dla nieródek także tak więc jak dla mnie ta antykoncepcja była strzałem w dziesiątkę .
Myślę ,że mit - że nie wolno zakładać spirali. wkładki nieródkom wziął się z tego,że taką antykoncepcję przeważnie (jeśli w trakcie stosowania nic się nie dzieje) wybiera się raz na 5-7 lat , a młoda 20 -letnia dziewczyna po 3 latach może już chcieć zajść w ciążę - stąd wkładkę trzeba wyjąć i szkoda pieniędzy ;-)
Po wyjęciu wkładki miedzianej ( w przeciwieństwie do hormonalnej- gdzie często okres zanika i są problemu później z przywróceniem okresu i co za tym idzie z płodnością - owulacją )..płodność wraca natychmiastowo .

Jeśli kobieta rodziła ( jak ja ) jest to jak dla mnie najlepsza metoda .

Pozdrawiam.

Jaka antykoncepcja ?

29 cze 2016 - 22:54:37

No właśnie nie do końca się zgodzę, bo po wyjęciu wkładki hormonalnej dość szybko można zajść w ciążę i nie zawsze zanika okres, owszem może tak być, ale nie w każdym przypadku.

niezweryfikowana
Posty: 40
Ostrzeżenia: 2/5

Jaka antykoncepcja ?

29 cze 2016 - 23:57:14

Powiem tak, ja jestem jednak zwolennikiem pigułek, ważne tylko żeby były dobrze dobrane. Warto poprosić lekarza, jeśli sam o tym nie wspomni, żeby przed przepisaniem zlecił badania, a dodatkowo przeprowadził dokładny wywiad. Wtedy mamy dużą szansę na to, że tabletki będą nam odpowiadać. Ale wiadomo, ze trzeba obserwować swój organizm.

Jaka antykoncepcja ?

30 cze 2016 - 08:07:05

Ninko - ja stosowałam z 10 różnych pigułek ..porobiłam masę badań i za nic hormony mi nie służą .To po prostu dla mnie masakra :(
Ale to fakt kazda kobieta inaczej i ważne by każda z nas odpowiednio dobrała metodę antykoncepcji do siebie
pamiętajmy ,że jednak hormony w pigułce nie są obojętne dla naszego organizmu.

Doriss88- Tak masz rację , różnie to bywa , napisałam na przykładzie moich ok 10 koleżanek ,że im na MIRENIE okres zanikł bądz były to jednodniowe brunatne plamienia .Ale dwie po wyjęciu- w ciążę zaszły już przy następnym cyklu:)

Jaka antykoncepcja ?

30 cze 2016 - 08:12:40

A jaką antykoncepcję polecacie jako pierwszą po porodzie?

niezweryfikowana
Posty: 255
Ostrzeżenia: 5/5

Jaka antykoncepcja ?

01 lip 2016 - 11:15:27

Najlepiej byłoby gdybys poszła do lekarza, zrobiła badania i dostała dopiero wtedy tabletki. Jesli chodzi o antykoncepcje po porodzie to tabletki jednoskładnikowe takie jak Limetic są zalecane. Można takie przyjmowac nawet w czasie karmienia piersią. Ale i tak idź do lekarza i skonsultuj, bo i tak tylko lekarz może Ci antykoncepcje przepisać ;)

zweryfikowana
Posty: 45
Ostrzeżenia: 2/5

Jaka antykoncepcja ?

07 lip 2016 - 22:35:51

Po porodzie wielu lekarzy poleca wkładkę hormonalną, bo jesli karmisz piersią, to można ją zalożyć juz po 6 tyg od porodu i jest to wygodna metoda, bo nie musisz pamiętać o regularnym przyjmowaniu tabletek, czy wizytach u lekarza po recepty. Ale najlepiej jak skonsultujesz, że swoim ginekologiem i na pewno doradzi Ci indywidualnie, ale dobrze mieć świadomość różnych opcji.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Możliwa ciąża?