Obecnie rozmawiamy o:

Meble na wymiar Warszawa

gorący temat

najtańsza apteka

wczoraj o 20:20

Meble

wczoraj o 19:04

Sypialnia tapeta

wczoraj o 16:04

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jaka antykoncepcja ?

03 sty 2015 - 23:06:29

od tabletek nie tyjesz, one tylko spowalniają metabolizm jeśli już. Zreszta musza byc dobrze dobrane, abys czuła sie po nich dobrze. spirale czy wkłądki domacicze polecane są kobietom, które juz rodziły. Mozesz jeszcze aplikowac zastrzyki. Ale najpier przekonaj się, że Twój organizm toleruje hormony, zanim dostanesz zastrzyk, który przez 3 miesiace utrzymuje sie w organizmie.

A prezerwatywa? Nienawidze jej najbardziej na świecie, w ogole co za przyjemnosc z seksu, praktycznie żadna, gdy mam worek w pochwie.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-04 01:09 przez moderator.

Jaka antykoncepcja ?

03 sty 2015 - 23:14:39

Cytat
interpunkcja
Co to w ogóle za wątek...? Uważasz, że na tym forum odpowie Ci na pytanie ktoś, kto skończył medycynę, a dokładniej specjalizację ginekologię lub endokrynologię? Każde z tych pytań, które tutaj zadałaś, nie ma sensu. Metodę antykoncepcji dobiera Ci LEKARZ. Tabletki również dobiera Ci LEKARZ. Nie robi on tego na podstawie koloru włosów, oczu, czy innych :) Do tego potrzebne jest USG bądź badania hormonalne. Nie czytaj żadnych bzdur o tabletkach antyk. w internecie i ich skutkach ubocznych, bo to BZDURA. Na każdego lek działa zupełnie inaczej. Obecnie stosuję bardzo kontrowersyjny lek antyk., który w kilku krajach jest wycofany, bo pojawiało się kilka zgonów, większość pacjentek narzeka na te tabletki, a mnie nic po nim nie jest, pomimo że mam ogromne problemy z krzepliwością krwi, a jak wiemy- hormony krew zagęszczają.:) Tak więc znajdź sobie kompetentnego lekarza i życzę powodzenia- forum nie jest odpowiednim miejscem, bo wiedza kobiet na temat antyk. w Polsce jest znikoma.:)
Wątek jest jak najbardziej na miejscu ,dla twojej wiadomości ,to jest forum i konkretny dział ginekologia ,i takie tematy tutaj się porusza.Chyba nie bardzo wiesz do czego słuzy forum.Dziewczyna grzecznie pyta koleżanek jakie maja doświadczenia itd. związane z antykoncepcją,to przecież normalne jest.Nie pyta co ma kupic bo tego dowie się od lekarza tylko pyta co dziewczyny sądzą i co ewentualnie polecają.Forum nie jest odpowiednim miejscem:) wybacz ale w tym momencie jesteś smieszna.No i widzę ze uważasz dziewczyny tutaj za tępe głupie i nie maja zielonego pojecia o antykoncepcji ,Niełądnie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-03 23:36 przez filipekkrol.

Jaka antykoncepcja ?

04 sty 2015 - 00:23:41

my z mężem stosujemy tylko naturalne metody (prof. Rotzera) i od 2 lat wpadki nie było. Nie mamy jeszcze dzieci i na razie chcemy z tym poczekać. Metoda jak każda inna wymaga samodyscypliny (codzienne mierzenie temp. ciała i obserwacja śluzu), a także okresów wstrzemięźliwości, ale wszystko można przeżyć. Moja lepsza połowa nie zgodziłaby się nigdy, żebym niepotrzebnie faszerowała się hormonami, a prezerwatywy nie są fajne (wiem, bo próbowaliśmy). Skuteczność naturalnych metod (a przynajmniej tej) jest taka sama jak dla tabletek antykoncepcyjnych, więc można się nad tym zastanowić.
Są aplikacje na smartfony, które pomagają to wszystko ogarnąć:)
Ja też służę pomocą, jeśli będziesz mieć więcej pytań, jednak to Ty musisz zdecydować.

Jaka antykoncepcja ?

22 cze 2015 - 21:59:22

Absolutnie NIE!!! Kalendarzyk czy "naturalna metoda antykoncepcyjna" nie ma porównywalnej skuteczności z tabletkami anty, które hamują owulację. Dzisiaj zbyt wiele czynników zew. wpływ na nasz organizm by polegać na takich metodach. Owszem może i u Ciebie się sprawdza ale nastolatkom raczej się jej nie poleca.

Aktualne badania dowodzą, że długotrwałe przyjmowanie antykoncepcji hormonalnej nie wpływa negatywnie na zdrowie kobiet. Ba! Są nawet badania mówiące, że zmniejszona ilość owulacji w życiu może być skorelowana ze zmniejszonym ryzykiem zachorowania na nowotwór jajnika (to akurat głównie w odniesieniu do karmienia piersią, które też hamuje owulacje). Są nawet tabletki, dzięki którym ilość krwawień miesięcznych można ograniczyć do 4 w roku bez negatywnych konsekwencji.

Nie ma uniwersalnej antykoncepcji, dla jednych jedne tabletki, plastry czy krążki będą ok, by u innych powodować sporo efektów ubocznych. ZAWSZE trzeba się skonsultować z lekarzem.

zweryfikowana
Posty: 9
Ostrzeżenia: 1/5

Jaka antykoncepcja ?

22 cze 2015 - 22:10:41

Od czterech lat stosuję krążki dopochwowe NuvaRing i serdecznie je polecam!! Nie ma skutków ubocznych, nie przytyłam, krwawienia jak w zegarku jeśli prawidłowo stosujesz krążki:) Co prawda nie jest to tania metoda (jeden krążek na miesiąc ok 50 zł) ale jedna z najskuteczniejszych obecnie metod na rynku (nie biorę pod uwagę wkładki wewnątrzmacicznej czy zastrzyków hormonalnych). Jeśli tylko nie masz problemów zdrowotnych to jest to najlepsza metoda (oczywiście lekarz zadecyduje po wywiadzie i badaniu). Zaletą jest to że musisz pamiętać o nim dwa razy w miesiącu, wtedy kiedy go wkładasz i wyciągasz a potem cały miesiąc spokój, nie przeszkadza podczas stosunku i najważniejsze omija wątrobę więc jest mniej inwazyjny niż np tabletki, tak samo przy grypie żołądkowej itp :)

Jaka antykoncepcja ?

23 cze 2015 - 10:52:18

Słyszałam o zaletach tych krążków, jednak jakoś nie jestem do nich osobiście przekonana. Ale to oczywiście indywidualna sprawa. No i w ich przypadku jak przy standardowych tabletkach masz krwawienia co m-c. Możesz wykorzystać 2-3 opakowania pod rząd, bez przerwy?

Jaka antykoncepcja ?

23 cze 2015 - 11:21:55

Tylko naturalne metody...o wiele przyjemniej jest po pewnym okresie wstrzemięźliwości, ale cóż...teraz każdy nastawiony na konsumpcjonizm - chce mi się tu i teraz to robię to tu i teraz...

Jaka antykoncepcja ?

23 cze 2015 - 11:40:04

Ja również od kilku lat stosuję krążki i jestem mega zadowolona. :)

Jaka antykoncepcja ?

23 cze 2015 - 15:09:52

Cytat
interpunkcja
Co to w ogóle za wątek...? Uważasz, że na tym forum odpowie Ci na pytanie ktoś, kto skończył medycynę, a dokładniej specjalizację ginekologię lub endokrynologię? Każde z tych pytań, które tutaj zadałaś, nie ma sensu. Metodę antykoncepcji dobiera Ci LEKARZ. Tabletki również dobiera Ci LEKARZ. Nie robi on tego na podstawie koloru włosów, oczu, czy innych :) Do tego potrzebne jest USG bądź badania hormonalne. Nie czytaj żadnych bzdur o tabletkach antyk. w internecie i ich skutkach ubocznych, bo to BZDURA. Na każdego lek działa zupełnie inaczej. Obecnie stosuję bardzo kontrowersyjny lek antyk., który w kilku krajach jest wycofany, bo pojawiało się kilka zgonów, większość pacjentek narzeka na te tabletki, a mnie nic po nim nie jest, pomimo że mam ogromne problemy z krzepliwością krwi, a jak wiemy- hormony krew zagęszczają.:) Tak więc znajdź sobie kompetentnego lekarza i życzę powodzenia- forum nie jest odpowiednim miejscem, bo wiedza kobiet na temat antyk. w Polsce jest znikoma.:)
Dziewczyna nie pisze z zapytaniem co ma brać tylko pyta jaka dziewczyny stosują jak się czują ,żeby podzieliły się swoimi doświadczeniami.Chce po prostu podyskutować poczytać doświadczenia koleżanek tutaj .Po drugie to forum a szczególnie dział ginekologia jest włąsnie od takich pytań i spraw.
Jeśli ty uważasz że dziewczyny na szafie w naszym kraju są zbyt głupie by na te tematy dyskutować,wiedzę mają znikomą to za kogo ty się uważasz?Jestes madrzejsza i lepsza od dziewczyn tutaj?I po co wchodzisz na forum czytać bzdury wg twojego zdania?
Jeśli chodzi natomiast o twoje tabletki to pamiętaj wszystko jest do czasu ,to że lek na ciebie działa tak teraz to nie znaczy że tak będzie zawsze i może raczej podowiaduj się o tych zgonach bo bez powodu leku nie wycofali .Ale cóz to twoje zycie w każdym bądź razie o tym nie pisz bo możesz kogoś zachęcić.

Cytat
Onyksowa
Ja również od kilku lat stosuję krążki i jestem mega zadowolona. :)
Słyszałąm że ta metoda jest ok.Ale może nie piszmy bo jedna tutaj uważa nas za zbyt głupie mające znikomą wiedzę by cokolwiek na te tematy wiedzieć:)i piszemy BZDURY



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-06-23 15:18 przez filipekkrol.

Jaka antykoncepcja ?

24 cze 2015 - 11:14:15

Kilka lat temu "tabletka antykoncepcyjna" obchodziła swoje 50te urodziny. W tym czasie zgromadzono wystarczającą ilość badań i obserwacji by wyciągnąć wnioski dot. jej stosowania i efektów ubocznych.

To lek, na receptę, więc lekarz decyduje jaki i komu zapisać. Ważne są jego kompetencje, to wiadomo. Wiadomo dzisiaj również, że tabletka przyjmowana nawet wiele lat nie wpływa negatywnie na płodność i stan zdrowia kobiety (jeśli nie ma przeciwwskazań zdrowotnych). Nie powtarzajmy mitów, które krążą w starszym pokoleniu, które nie miało takich możliwości jak my i za metodę anty często uważało dozwoloną jeszcze 25 lat temu aborcję na życzenie.

Tabletki anty są ok, kwestia jakie bedziemy stosować. Standardowe, te o wydłużonych schemacie działania, kilka opakowań pod rząd. Wszystko jest dla ludzi po konsultacji z lekarzem.

Jaka antykoncepcja ?

24 cze 2015 - 11:29:30

Ja po urodzeniu dzieci stosowałam zastrzyk antykoncepcyjny .Jednak początkowo ma sutki uboczne niestety .Ale po miesiącu było już wszystko ok.Zatrzyk jest uważany za najskuteczniejszą antykoncepcją.Zajscie w ciąze jest praktycznie żadne ,jest dobry bo nie trzeba pamietac o lekach codziennie ,mogą go brać matki karmiące.Tylko że po odstawieniu zastrzyka trzeba odczekać kilka miesięcy jak sie chce w ciąze zajść.Bo jego działanie jest bardzo długie.Polecany jest raczej dla kobiet które maja juz dzieci i nie chcą dalej zachodzic w ciąze.
Ja czułam się doskonale po nim ,po ustąpieniu tych początkowych skutkow ubocznych czułam się rewelacyjnie .Ale wiadomo każdy organizm jest inny .

Jaka antykoncepcja ?

28 cze 2015 - 13:07:41

Zabezpieczenie po zastrzyku jest podobne jak przy innych, prawidłowo stosowanych metodach antykoncepcyjnych. Ryzyko oczywiście rośnie jeśli się zapomina o tabletce czy ma inne perypetie typu wymioty czy dodatkowe leki. To wygoda a i owszem, ale spora dawka hormonalna jak na jeden raz dla organizmu. Odnotowuje się więcej efektów ubocznych niż przy np. tabletkach przyjmowanych raz dziennie, regularnie.

niezweryfikowana
Posty: 10
Ostrzeżenia: 2/5

Jaka antykoncepcja ?

28 cze 2015 - 13:10:05

Hejka szafowiczki :)
Dzisiaj mam dla was ekstra konkurs. Chodzi o to że jest do wygrania zestaw od firmy Rimmel.
W skład zestawu wchodzą szminki, puder, cienie, tusz, zestaw pędzli i in-liner (świetny jest bo mam taki sam).
Teraz najlepsze.. Niby to konkurs ale wygrywają 3 osoby na 4 więc szansa jest wielka!
http://odu.pl/rimmelzestaw <-- tutaj link do konkursu.
Powodzenia :)

Jaka antykoncepcja ?

19 lip 2015 - 13:05:20

A słyszałyście o tabletkach które dają tylko 4 krwawienia w roku? Czytałam, ze w Ameryce są tabletki, które dają takie rozwiązanie, jak dla mnie bomba

niezweryfikowana
Posty: 255
Ostrzeżenia: 5/5

Jaka antykoncepcja ?

04 sie 2015 - 20:56:06

To są tabletki o wydłuzonym schemacie stosowania. Czytalam o nich i one sa dostępne juz w Polsce. Trzeby by zapytać w aptece czy są już lub w ogóle u ginekologa. Takie ułożenie okresu chyba dla każdej kobiety jest świetne. Szczególnie, ze czytałam o tym, że krwawienia przy tych tabletkach są mało obfite i krótkie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Obfity śluz z pochwy