Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Antykoncepcja - wkładka MIRENA ??

04 kwi 2014 - 17:12:38

Ja używam od kilku lat plastrow i napewno nie zmienię. Regularny ,bezbolesny okres ,żadnych skutków ubocznych. Moja koleżanka miala wkładkę teraz ma dwójkę dzieci wiec nie wiem czy to taka pewna metoda;)

Antykoncepcja - wkładka MIRENA ??

04 kwi 2014 - 17:21:07

Mam wkładkę Mirena, nie rodziłam dzieci, a mam założoną normalnej wielkości.
Przy zakładaniu jest ból, ale bardzo szybko trwa zakładanie i ból mija, później skurcze macicy, wystarczy lek przeciwbólowy. Mam ją 2 lata i szczerze polecam, nie odczuwam skutków ubocznych. Wkładka jest na 5 lat. Krwawień prawie nie mam tylko lekkie plamienia, które trwają jeden do trzech dni. Ja polecam :)

Antykoncepcja - wkładka MIRENA ??

04 kwi 2014 - 17:24:57

skj2008 w tej cenie miałaś na pewno wkładkę miedzianą:) koszt miedzianej czyli "spirali" to obecnie ok 300-400 zł, hormonalnej tzw "mireny" ok 650-1000 zł z założeniem. Pierwsza zawiera jony miedzi, które unieruchamiają całkowicie plemniki, jest bez hormonów, zakładana na ok 5 lat, dla kobiet które rodziły, założenie jej odbywa sie zawsze podczas miesiączki......Wysoka skuteczność, ale niekiedy niemile skutki uboczne, mi in intensywne okresy, bóle pleców i brzucha do 3-4 miesięcy od momentu założenia (jest to cialo obce i niekiedy organizm reaguje "odrzuceniem" powodując dokuczliwe, promieniujące bóle az do pośladków......Trzeba czasem kilku miesięcy aby organizm ją zaakceptował.....Ale za to spokój jest na 5 lat:) Jak sie zagoi w srodku to nie czuje sie jej podczas stosunku itp, w ogóle ze sie cos tam ma:) Zakładanie trochę bolesne (chyba ze ktoś zakłada po porodzie kiedy nie jest jeszcze obkurczony do końca,to nic sie nie czuje:)), wyjmowanie trochę szczypie, bóle po założeniu jak pisałam od kilku dni do kilku tygodni, sporadycznie promieniujące do kilku miesięcy......
Druga wkladka, hormonalna , polecana takze kobietom ktore nie rodziły, nie wiem jak z zakładaniem, bo osobiście jej nie miałam, ale reguluje a takze zmniejsza krwawienia , aczkolwiek przypadki ciąży z tą wkładka sie zdarzały bo bylo o tym glosno:)
Ja osobiście nie rodząc bym sie nie zdecydowała, bo każda kolejna wkladka zmniejsza ryzyko zajścia w ciążę o kilka %, o czym glosno sie nie mowi.....Jej zalozenie oraz usuniecie zawsze wiąże sie z niedużym ale jednak ryzykiem uszkodzenia blony sluzowej orz scianki macicy, bo jest to zabieg chirurgiczny jak by nie patrzeć......



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-04 17:29 przez szafiarka_.

Antykoncepcja - wkładka MIRENA ??

07 sie 2014 - 17:46:31

Cytat
lena-222
Cytat
nicnieistnieje7
kiedys bralam tabletki, ale mialam problemy z pamiętaniem o braniu ich regularnie i niestety troche wywołały skutków ubocznych
No te najlepiej brać mniej więcej co do godziny nawet. Ale w XXI wieku, to raczej nie problem, przynajmniej ja mam zawsze telefon przy sobie, to nawet jak zapomnę, to mi wyświetli komunikat z apki "mojego zdrowia". Jak ktos jednak nie będzie brać regularnie leków, to rzeczywiście ostrożnie z taka antykoncepcją. Bo to jest róznica tabletka na dobę a tabletka wzieta w odstępie 4-6 godzin.

niezweryfikowana
Posty: 572
Ostrzeżenia: 6/5

Antykoncepcja - wkładka MIRENA ??

01 gru 2015 - 14:18:30

Ja teraz po urodzeniu drugiego dziecka, kiedy już skończe karmić ( chce już za miesiąc) pomału rozgladam się własnie na własciwą metodę antykoncepcji. Oczywiscie porozmawiam o niej z moja ginekolog, jednak warto też popytać Was,bo jednak kto jak kto ale dziewczyny maja najlepsze doświadczenie co do wyboru odpowiedniej metody. Zastanawiam sie nad wkładką Levosert. Tabletki u mnie odpadają, więc szukam czegoś własnie w temacie wkładki. Macie jakieś doświadczenie?

Antykoncepcja - wkładka MIRENA ??

02 gru 2015 - 00:10:48

sama chętnie się podłączę pod temat, ja bardziej szukam alternatywy dla tabletek, bo już uszami mi wychodzą. wydaje mi się że od nich tyję, poza tym nigdy nie byłam skrupulatna, a tu jednak trzeba się pilnować

niezweryfikowana
Posty: 572
Ostrzeżenia: 6/5

Antykoncepcja - wkładka MIRENA ??

17 gru 2015 - 22:20:09

Faktycznie, tabletki jak są zle dobrane to dają bardzo dużo negatywnych skutków. Oczywiście nie na każdą z nas tak działa. Ale jesli nie odpowiadaja nam tabletki możemy zmienic metodę antykoncepcji.

Antykoncepcja - wkładka MIRENA ??

17 gru 2015 - 22:32:36

Hmmm ja nigdy nie uzywalam antykoncepcji i nie mam niechcianych dzieci Biorac tablety i majac wkladki tez mozna zajsc w ciaze urodzac kaleke

Antykoncepcja - wkładka MIRENA ??

17 gru 2015 - 22:48:32

Obarczanie antykoncepcji winą za kalekie dzieci to jakieś średniowiecze?! Mam Mirenę od 4-ech lat, nie mam wcale okresu, zero skutków ubocznych. Polecam dla zapominalskich

Antykoncepcja - wkładka MIRENA ??

19 gru 2015 - 22:10:14

no faktycznie, to już trochę średniowieczem zaleciało.
a wkładka hormonalna? ktoś może ma jakieś doświadczenia?

niezweryfikowana
Posty: 86
Ostrzeżenia: 3/5

Antykoncepcja - wkładka MIRENA ??

27 gru 2015 - 19:48:37

Ja mam obecnie wkładkę hormonalną już od ponad pół roku i uważam, że spośród wszystkich dostępnych możliwości zabezpieczania poprzez hormony, to właśnie taka wkładka jest najlepsza.

Antykoncepcja - wkładka MIRENA ??

27 gru 2015 - 23:50:11

jak ogólnie samopoczucie? wyczuwalna jest? czytałam że zakłądanie nie boli, więc skłaniam się ku niej co raz bardziej

Antykoncepcja - wkładka MIRENA ??

28 gru 2015 - 09:32:44

nie zdecydowalabym sie na taka wkladke.. jakos mnie to odrzuca.. balabym sie ze mi to wypadnie czy cos;p ja tam nie biore tabletek, po prostu uzywamy prezerwatywy. W sumie i tak prowadzimy taki tryb zycia ze jestesmy w ciaglym biegu i nie zbyt czesto jest czas na te sprawy:(

Antykoncepcja - wkładka MIRENA ??

28 gru 2015 - 15:00:11

Mialam Mirene zalozona kilka lat temu. Byla bardzo wygodna. Dziala nie tylko 3 lata ale jest to wkladka na 5 lat- przynajmniej moja byla. Zalozenie wlasciwie nie boli a wyjecie juz wcale. Skutecznosc u mnie 100%. Jesli bym jeszcze potrzebowala to pewnie bym taka zalozyla. I na konie jedna uwaga- nie zaleca sie wkladek kobietom ktore nie urodzily wszystkich swoich planowanch dzieci.

dodam ze przy tej wkladce prawie nie ma miesiaczek



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-12-28 15:01 przez mariolka59.

niezweryfikowana
Posty: 86
Ostrzeżenia: 3/5

Antykoncepcja - wkładka MIRENA ??

29 gru 2015 - 21:12:11

Wkładka założona jest w macicy i jest niewyczuwalna, nie powinna też wypaść - są to bardzo skrajne przypadki. Miedzianek owszem nie zaleca się osobom, które jeszcze nie rodziły, ale w przypadku wkładek hormonalnych nie ma takich przeciwwskazań - ja nie miałam jeszcze dzieci i mój ginekolog zaproponował mi własnie wkładkę hormonalną. Jeśli chcesz zajść w ciąże wyciąga się wkładkę i można rozpocząć starania o dziecko. I faktycznie plusem jest, że można nie mieć okresu. Ja mam Levosert - był sporo tańszy od Mireny, a ma takie same hormony.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Nie mogę zajść w ciąże :(