Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Antykoncepcja - wkładka MIRENA ??

03 kwi 2014 - 20:09:39

Witajcie,
własnie wróciłam z wizyty u gina... Podczas wizyty zaproponował mi założenie wkładki MIRENA, która ponoć jest dużo bezpieczniejsza od tabsów i plastrów. Niestety koszt jednorazowy jest wysoki, ale za to antykoncepcja jest zapewniona na 3 lata.
Nigdy nie rodziłam, dzieci planuje tak własnie za 3 lata.
Dziewczyny , ma którać to założone ??
Boli założenie ? Czuć coś, że się ma w środku ? Wygodne to jest ? Jakieś skutki uboczne ?? Jak z zachodzeniem w ciąże ?
Chce się doradzić - bo chciałam plastry, ale gin mi odradza ze względu na zwiekszenie poziomu hormonów w organizmie...

Antykoncepcja - wkładka MIRENA ??

03 kwi 2014 - 20:19:50

ja tez dzisiaj bylam u gina i w ostatecznosci zdecydowalam sie na tabletki anty, jeszcze ich nie wykupilam, wiec chetnie poczytam na temat innej alternatywy :)

Antykoncepcja - wkładka MIRENA ??

03 kwi 2014 - 20:23:37

Ja również się zastanawiam, jednak już mam 2 dzieci i w ciągu najbliższych 5 lat nie planuję mieć.
Więc chętnie poczytam.

Antykoncepcja - wkładka MIRENA ??

03 kwi 2014 - 20:28:05

Cytat
nicnieistnieje7
ja tez dzisiaj bylam u gina i w ostatecznosci zdecydowalam sie na tabletki anty, jeszcze ich nie wykupilam, wiec chetnie poczytam na temat innej alternatywy :)

kiedys bralam tabletki, ale mialam problemy z pamiętaniem o braniu ich regularnie i niestety troche wywołały skutków ubocznych

chciałam się zdecydować na plastry, ale gin daje mi wybór i zaproponował spiralkę - koszt z założeniem 1000 zł i mam spokój na 3 lata bez skutków ubocznych

Antykoncepcja - wkładka MIRENA ??

03 kwi 2014 - 20:29:52

Z tego, co wiem, wkładki nie poleca się kobietom, które jeszcze nie rodziły.

Antykoncepcja - wkładka MIRENA ??

03 kwi 2014 - 20:31:46

Cytat
Monis19937
Z tego, co wiem, wkładki nie poleca się kobietom, które jeszcze nie rodziły.
gin twierdzi, ze od miesiaca weszly na rynek mireny troszke mniejsze od tradycyjnych i są przeznaczone dla takich osob jak ja - juz sama nie wiem

Antykoncepcja - wkładka MIRENA ??

03 kwi 2014 - 20:36:30

Miałam wkładkę 5 lat - wyciągnęłam bo czas postarać się o drugiego potomka ;D

A więc :

-jeśli chodzi o założenie to samo w sobie nie boli,jedynie później są bóle brzucha takie jak przy okresie przez pare godzin.Mnie pomogła tabletka przeciwbólowa.

-stosowałam wkładkę przez 5 długich lat i u mnie skuteczność była 100 % w ciąże nie zaszłam ;)

-wkładki nie czuć w ogóle,ani przy stosunku ani przy dziennych czynnościach,palcami też jest niewyczuwalna.

-przy wkładce wyregulował mi się okres.

-zauważyłam że miesiączkę miałam ciut bardziej intensywniejszą niż zazwyczaj

Jednym słowem dla mnie to metoda antykoncepcji jak najbardziej pozytywna.
Tabletki mnie uczulają,po plastrach mi niedobrze .. a po wkładce nic,zero skutków ubocznych.Na pewno jeszcze do niej wrócę po kolejnej ciąży.

Antykoncepcja - wkładka MIRENA ??

03 kwi 2014 - 20:37:14

Tak, wkładka nie jest polecana dla tzw "nieródek" :) Jednakże jest to osobista decyzja każdej kobiety. Wkładkę zakładasz na 5 lat, stężenie hormonu, który w sobie zawiera jest mniejsze niż w tabletkach, dzięki czemu niweluje to skutki uboczne jakie występują przy braniu tabletek, mimo to ochronę masz zapewnioną na tym samym poziomie.
Nie, nie jest to niewygodne, nic nie czujesz mając tę wkładkę, przy zakładaniu raczej też nie boli (zależy od osoby). Możesz normalnie używać tamponów (piszę o tym ponieważ ja przed założeniem wkładki słyszałam, że nie można). Wkładka przyczynia się również do zmniejszenia intensywności krwawienia miesiączkowego (czasem nawet całkiem je likwiduje) oraz minimalizuje wszelkie dolegliwości związane z okresem.
Zakładasz ją w czasie okresu.

Co ważne, jest lepsza od tabletek pod jednym, jak dla mnie najważniejszym względem - po odstawieniu tabletek zwykle na zajście w ciążę trzeba trochę poczekać. Po wyjęciu wkładki, jeśli decydujesz się na jej wyjęcie bo chcesz się postarać o dziecko, Twój organizm jest, że tak powiem, z marszu przygotowany do ciąży.

Antykoncepcja - wkładka MIRENA ??

03 kwi 2014 - 20:38:20

A jaką dokładnie miałaś?

Cytat
skj2008
Miałam wkładkę 5 lat - wyciągnęłam bo czas postarać się o drugiego potomka ;D

A więc :

-jeśli chodzi o założenie to samo w sobie nie boli,jedynie później są bóle brzucha takie jak przy okresie przez pare godzin.Mnie pomogła tabletka przeciwbólowa.

-stosowałam wkładkę przez 5 długich lat i u mnie skuteczność była 100 % w ciąże nie zaszłam ;)

-wkładki nie czuć w ogóle,ani przy stosunku ani przy dziennych czynnościach,palcami też jest niewyczuwalna.

-przy wkładce wyregulował mi się okres.

-zauważyłam że miesiączkę miałam ciut bardziej intensywniejszą niż zazwyczaj

Jednym słowem dla mnie to metoda antykoncepcji jak najbardziej pozytywna.
Tabletki mnie uczulają,po plastrach mi niedobrze .. a po wkładce nic,zero skutków ubocznych.Na pewno jeszcze do niej wrócę po kolejnej ciąży.

A jaką dokładnie miałaś?
I która jest najlepsza?
Zwykła miedziana czy hormonalna?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-03 20:43 przez -Makosz.

Antykoncepcja - wkładka MIRENA ??

03 kwi 2014 - 20:44:59

Cytat
ajmfree
Tak, wkładka nie jest polecana dla tzw "nieródek" :) Jednakże jest to osobista decyzja każdej kobiety. Wkładkę zakładasz na 5 lat, stężenie hormonu, który w sobie zawiera jest mniejsze niż w tabletkach, dzięki czemu niweluje to skutki uboczne jakie występują przy braniu tabletek, mimo to ochronę masz zapewnioną na tym samym poziomie.
Nie, nie jest to niewygodne, nic nie czujesz mając tę wkładkę, przy zakładaniu raczej też nie boli (zależy od osoby). Możesz normalnie używać tamponów (piszę o tym ponieważ ja przed założeniem wkładki słyszałam, że nie można). Wkładka przyczynia się również do zmniejszenia intensywności krwawienia miesiączkowego (czasem nawet całkiem je likwiduje) oraz minimalizuje wszelkie dolegliwości związane z okresem.
Zakładasz ją w czasie okresu.

Co ważne, jest lepsza od tabletek pod jednym, jak dla mnie najważniejszym względem - po odstawieniu tabletek zwykle na zajście w ciążę trzeba trochę poczekać. Po wyjęciu wkładki, jeśli decydujesz się na jej wyjęcie bo chcesz się postarać o dziecko, Twój organizm jest, że tak powiem, z marszu przygotowany do ciąży.

czyli skoro w życiu jeszcze nie rodzilam, to lepiej zebym się nie bawiła w spirale ...
tym bardziej, ze chce miec w przyszlosci dzieci



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-03 20:45 przez lena-222.

Antykoncepcja - wkładka MIRENA ??

03 kwi 2014 - 20:48:37

Cytat
lena-222

czyli skoro w życiu jeszcze nie rodzilam, to lepiej zebym się nie bawiła w spirale ...
tym bardziej, ze chce miec w przyszlosci dzieci

Jeśli głównym powodem, dla którego chcesz założyć wkładkę są względy finansowe, to nie warto. Są tabletki, które kupuje się w trzypakach za bezcen (np. ja biorę aktualnie Ovulastan, za 3-pak płacę 39 zł!).

Jeśli chodzi Ci o wygodę to możesz zaryzykować - o tabletkach często można zapomnieć, nie zawsze je masz przy sobie o tej godzinie, o której musisz je wziąć itp.

Nie wiem czy dobrze zrozumiałaś koniec mojej poprzedniej wypowiedzi - wkładka NIE POWODUJE trudności z zajściem w ciążę. Zakładasz ją na 5 lat, ale możesz wyjąć w każdej chwili tak naprawdę, i od momentu jej wyjęcia możesz starać się o dziecko. Przy tabletkach okres przystosowania organizmu może trwać kilka - kilkanaście miesięcy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-03 20:49 przez ajmfree.

Antykoncepcja - wkładka MIRENA ??

03 kwi 2014 - 20:51:15

Cytat
ajmfree
Cytat
lena-222

czyli skoro w życiu jeszcze nie rodzilam, to lepiej zebym się nie bawiła w spirale ...
tym bardziej, ze chce miec w przyszlosci dzieci

Jeśli głównym powodem, dla którego chcesz założyć wkładkę są względy finansowe, to nie warto. Są tabletki, które kupuje się w trzypakach za bezcen (np. ja biorę aktualnie Ovulastan, za 3-pak płacę 39 zł!).

Jeśli chodzi Ci o wygodę to możesz zaryzykować - o tabletkach często można zapomnieć, nie zawsze je masz przy sobie o tej godzinie, o której musisz je wziąć itp.

głównym celem pójscia do gina bylo wziecie recepty na plastry
z tabletkami już mialam do czynienia :)
wlasnie gadalam tez z partnerem i stwierdzil,ze jestem w wieku, ze lada chwila powinnam myslec o dzieciach
z plastrami jest ta sprawa, ze moge je brac pol roku i przerwac
wkladke moge wyciagnac ale tysiaczek pójdzie latac...

Antykoncepcja - wkładka MIRENA ??

03 kwi 2014 - 20:53:48

jaki jest koszt?

Antykoncepcja - wkładka MIRENA ??

03 kwi 2014 - 20:57:30

Cytat
martyna4420
jaki jest koszt?

wkladka + założenie = 1000 zł

Antykoncepcja - wkładka MIRENA ??

04 kwi 2014 - 17:07:27

szczerze mówiąc nie wiem jaką miałam ;) ale ceny jakie tu opisujecie są dla mnie szokiem.Ja zakładałam taką wkładkę 7 lat temu w przychodni u swojego ginekologa i płaciłam 200 zł już z założeniem !
Wkładki dostępne w Polsce

Wkładki wewnątrzmaciczne wydawane są bez recepty, jednak ich założenia musi dokonać lekarz ginekolog.

Na polskim rynku dostępne są następujące spirale zawierające miedź: Copper Cu 375 (cena ok. 46 zł), Copper TCu 380A (cena ok. 40-45 zł), Multiload Cu 375 (cena ok. 75-80 zł), Nova T 380 (cena ok. 110-130 zł), Nova T Cu 200Ag (cena ok. 80-100 zł), Nova T Cu 380Ag (cena ok. 110-120 zł) oraz wkładka uwalniająca hormon: Mirena (cena ok. 600-750 zł).



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-04 17:08 przez skj2008.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

antykoncepcja tabletki