Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 328
Ostrzeżenia: 2/5

pierwsza miesiaczka po poodzie

28 lut 2014 - 07:30:20

Witam. Drogie panie kiedy wystapiła u was pierwsza miesiaczka po porodzie ale przy karmieniu piersia? ja jestem 6 tygodni po porodzie i własnie przyszła @, ból brzucha jak zwykle 3 dni przed był i dziś wystapilo krwawienie. Jestem zdziwiona bo wszystkie kolezanki które karmiły piersia @ wystapiła dopiero po pół roku a nawet dłuzej. Czy nie miałyscie problemu z laktacja gdy wystapiła @ ?

zweryfikowana
Posty: 857
Ostrzeżenia: 1/5

pierwsza miesiaczka po poodzie

28 lut 2014 - 07:44:39

u mnie 1 miesiaczka wystapiła 3miesiace po porodzie CC-karmie piersia nadal.Lekarka mi powiedziała ze własnie nawet za pół roku moge dostac @ no ale jak widac kazdy organizm jest inny.A co do laktacji nie zauwazylam zadnej zmiany majac okres.

pierwsza miesiaczka po poodzie

28 lut 2014 - 08:08:53

Oj to szybko. Ja nie pamiętam dokładnie, ale pod koniec karmienia piersią, a karmiłam 9 miesięcy

niezweryfikowana
Posty: 328
Ostrzeżenia: 2/5

pierwsza miesiaczka po poodzie

28 lut 2014 - 08:20:44

gdzies własnie wyczytałam ze jak pojawi sie @ to moze pokarm zanikac albo byc słabszy i o to sie boje bo chce karmic jak najdłuzej

pierwsza miesiaczka po poodzie

28 lut 2014 - 08:27:01

ja karmiłam piersią tylko 3miesiące, pierwszą miesiączkę dostałam po pół roku, kolejną po 2tygodniach.. teraz mija dwa miesiące i nic, za tydzień mam wizytę u lekarza i pewnie będę musiała brać tabletki żeby wyregulować miesiączkę :/

pierwsza miesiaczka po poodzie

28 lut 2014 - 08:30:27

Właściwie mi mój lekarz kiedyś powiedział, że jeżeli karmi się regularnie w odstępach nie przekraczających 5-6 godz, to nie powinno się dostać miesiączki

pierwsza miesiaczka po poodzie

28 lut 2014 - 08:30:54

Karmiłam 2lata pierwsza miesiączka po 8miesiącach się pojawiła,zadnych zmian w laktacji nie było

pierwsza miesiaczka po poodzie

28 lut 2014 - 08:33:12

Karmiłam prawie 2 lata,pierwsza miesiaczka po roku.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-28 08:33 przez malinka721.

pierwsza miesiaczka po poodzie

28 lut 2014 - 08:34:49

Wydaje mi się, że jakoś po 9 miesiącach (jak zaczęłam karmić rzadziej bo musiałam codziennie się pojawiać w pracy). Karmilam potem jeszcze 4. Nie martw się, o ile nie będziesz karmić mniej regularnie, pokarmu nie będzie mniej ;) To raczej właśnie chodzi o to, że miesiączka wraca, jak kobieta przestaje karmić regularnie.
Pamiętam też że znajomym miesiączka wracała od razu po połogu i karmiły dłużej niż ja.
A takie głupie pytanie: czy jesteś pewna, że to miesiączka? Czasem tak bywa ze w krwawieniu połogowym jest przerwa ;)

niezweryfikowana
Posty: 328
Ostrzeżenia: 2/5

pierwsza miesiaczka po poodzie

28 lut 2014 - 08:39:43

Cytat
incognito85
Wydaje mi się, że jakoś po 9 miesiącach (jak zaczęłam karmić rzadziej bo musiałam codziennie się pojawiać w pracy). Karmilam potem jeszcze 4. Nie martw się, o ile nie będziesz karmić mniej regularnie, pokarmu nie będzie mniej ;) To raczej właśnie chodzi o to, że miesiączka wraca, jak kobieta przestaje karmić regularnie.
Pamiętam też że znajomym miesiączka wracała od razu po połogu i karmiły dłużej niż ja.
A takie głupie pytanie: czy jesteś pewna, że to miesiączka? Czasem tak bywa ze w krwawieniu połogowym jest przerwa ;)

no pewna na 100% nie jestem, bóle brzucha i pleców miałam juz ze 3-4 dni przed taki ból własnie jak na miesiaczke, dzis krwawie, skompo bo skompo ale jest, po porodzie krwawnic przestalam po 3 tygodnaich takze 3 tygodnie przerwy by było ? no nie wiem. Mała karmie regularnie co 3 godziny. w nocy nawet co 2.

niezweryfikowana
Posty: 328
Ostrzeżenia: 2/5

pierwsza miesiaczka po poodzie

28 lut 2014 - 08:40:22

no pewna na 100% nie jestem, bóle brzucha i pleców miałam juz ze 3-4 dni przed taki ból własnie jak na miesiaczke, dzis krwawie, skompo bo skompo ale jest, po porodzie krwawnic przestalam po 3 tygodnaich takze 3 tygodnie przerwy by było ? no nie wiem. Mała karmie regularnie co 3 godziny. w nocy nawet co 2.

pierwsza miesiaczka po poodzie

28 lut 2014 - 08:44:58

nie obawiaj się, każdy organizm jest inny. Nawet przy zachowaniu regularnego karmienia w równych odstępach czasowych nie jest powiedziane, że miesiączki się nie dostanie i że kobieta nie jest płodna. Miesiączka nie powinna wpłynąć na ilość pokarmu a już na pewno na jego zanik

pierwsza miesiaczka po poodzie

28 lut 2014 - 08:47:17

Nawet jak karmisz regularnie miesiączka może wystąpić. To tak jak z ludowymi mądrościami na temat tego, że karmienie piersią zapobiega ciąży, bo zapobiega owulacji - bzdura.
Też w połogu miałam jakieś przerwy w krwawieniu.

zweryfikowana
Posty: 349
Ostrzeżenia: 1/5

pierwsza miesiaczka po poodzie

28 lut 2014 - 08:47:27

Ja nadal karmię regularnie a miesiączkę dostałam 2mc po porodzie :/ zmian w laktacji nie zauważyłam.

pierwsza miesiaczka po poodzie

28 lut 2014 - 08:54:39

Karmiłam córkę ponad dwa lata, miesiączkę dostałam 4 miesiące po porodzie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Złe wyniki cytologii