Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Opóźnienie w tabletkach

28 gru 2013 - 00:35:16

Witajcie. Od prawie roku biorę tabletki antykoncepcyjne (Vibin mini). Mój ginekolog powiedział że mogę brać je rano lub wieczorem (wybrać porę dnia) i codziennie o tej samej godzinie brać tabletkę choć dodał że jeśli nie będzie to dokładnie o tej godzinie to nic się nie stanie. Postanowiłam brać tabletkę o 21 i robię to regularnie jednak parę razy w ciągu roku gdy byłam poza domem a nie wzięłam tabletek udało mi się je wziąć dopiero o 22 lub 23. Na ulotce było napisane że jeśli nie weżmie się tabletki dokładnie o tej godzinie to trzeba ją wziąc jak najszybciej kiedy będzie się mialo możliwość. Na wszelki wypadek bo takim zapomnieniu tabletki nie współżyłam (może trochę panikuje). Dodam że okres mam regularny, plamienie jest obfite a oprócz tabletek z moim chłopakiem stosujemy prezerwatywy. Wiem że to może głupie pytanie ale może ta kilkorazowa niepunktualność mogła obniżyć skuteczność tabletek?? I czy branie tabletek i stosowanie prezerwatyw to w takiej sytuacji wystarczające zabezpieczenie??

Opóźnienie w tabletkach

28 gru 2013 - 00:41:11

nie ma żadnej możliwości, problem pojawia się gdy przekroczysz 12 h. branie o jednej godzinie ma Ci pomóc w niezapominaniu. W ogole nie rozumiem po co bierzesz tabletki skoro uprawiasz seks w gumce, bez sensu... nie wpadniesz jeśli bedziesz stosować sie do zalecen na ulotce. po wzięciu nie możesz wymiotować, mieć biegunki, ani brac silnych leków w tym antybiotyków.
ja nawet raz w środku blistra zapomniałam tabletki i wziełam po 13 h, w mojej ulotce było napisane, że jeśli wcześniej prałam o tej samej porze to skuteczność nie jest zaburzona i nawet nie musze stosować dodatkowej antykoncepcji, w ciąży nie jestem.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-28 00:42 przez truskawka_ang.

Opóźnienie w tabletkach

28 gru 2013 - 00:47:18

czyli podczas brania antybiotyków należy się wstrzymać od współżycia?

Opóźnienie w tabletkach

28 gru 2013 - 00:50:11

Cytat
ReadheadDolly
czyli podczas brania antybiotyków należy się wstrzymać od współżycia?

antybiotyki obnizaja skuteczność, wtedy warto dodatkowo się zabezpieczać np. gumką.
nie trzeba odrazu ze wszystkiego rezygnować, ale z tego co czytam musisz strasznie bać się ciąży?
tabletka hamuje jajeczkowanie i jednocześnie nie pozwala plemniką przedostać się do jajowodów, można powiedzieć, że tworzy swego rodzaju taka "barierę" warto poczytać:) jestes bezpłodna póki je bierzesz.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-28 00:53 przez truskawka_ang.

Opóźnienie w tabletkach

28 gru 2013 - 00:52:30

Ja zawsze biorę o 20.30, nieraz wzięłam wcześniej czy później bo mnie nie było, pare razy zdarzyło się że zapomniałam wziąć po 12 godzinach ale wtedy ściśle zastosowałam się do tego co napisane w ulotce i wiedziałam co mam zrobić. W ciążę nie zaszłam do tej pory :) wbrew pozorom w ciąże nie jest tak łatwo zajść nie stosując żadnej antykoncepcji, co dopiero jak ktoś tabletki bierze...musiałabyś mieć mega pecha.
Jak napisała truskawka_ang ochrona może być zmniejszona gdy bierze się antybiotyki, wystąpiły wymioty lub biegunka do 4 godzin po wzięciu tabletki a dodatkowo przy stosowaniu leków przeciwpadaczkowych i preparatów z dziurawcem.

Opóźnienie w tabletkach

28 gru 2013 - 00:55:16

Cytat
Blair_89
Ja zawsze biorę o 20.30, nieraz wzięłam wcześniej czy później bo mnie nie było, pare razy zdarzyło się że zapomniałam wziąć po 12 godzinach ale wtedy ściśle zastosowałam się do tego co napisane w ulotce i wiedziałam co mam zrobić. W ciążę nie zaszłam do tej pory :) wbrew pozorom w ciąże nie jest tak łatwo zajść nie stosując żadnej antykoncepcji, co dopiero jak ktoś tabletki bierze...musiałabyś mieć mega pecha.
Jak napisała truskawka_ang ochrona może być zmniejszona gdy bierze się antybiotyki, wystąpiły wymioty lub biegunka do 4 godzin po wzięciu tabletki a dodatkowo przy stosowaniu leków przeciwpadaczkowych i preparatów z dziurawcem.

dokładnie w miesiacu kobieta jest płodna jakiś tydzień, półtora.

Opóźnienie w tabletkach

28 gru 2013 - 00:59:46

Dziękuję. Bardzo mi pomogłyście :)

Opóźnienie w tabletkach

29 gru 2013 - 20:28:00

Dziewcyzny a co myslicie o stosowaniu tabletek u osob otylych? Ja jestem na progu nadwagi i otylosci ( 30,3 BMI a od 30 jest otyłość )...

Lekarz przepisal mi je ale powiem szczerze ze sie obawiam bardzo o ich skutecznosc...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

dylemat..