Obecnie rozmawiamy o:

najtańsza apteka

wczoraj o 20:20

Meble

wczoraj o 19:04

Sypialnia tapeta

wczoraj o 16:04

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak w tytule. Po jakim czasie od odstawienia tabletek dostalyscie okres?

Odstawiłam tabletki już drugi raz w życiu ;) Pierwszy raz robiłam przerwe ponad 2 lata temu i nie pamiętam dokładnie po jakim czasie dostałam wtedy okres. Oczywiście nie chodzi mi o ten zaraz po, tylko następny. Odstawiłam tabletki 50 dni temu i nic. Cisza. Ja generalnie zawsze miałam problemy z okresem - raz co 3 tygodnie raz co 3 miesiące, dlatego zaczęłam brać tabletki (bo to nie było dość normalne po 6 latach od pierwszej miesiaczki). Badania wyszły wtedy OK, tabletki miały to w pewnym stopniu wyregulować. Niestety teraz zaczęłam się martwić, że coś jest nie tak... Wiem, że po odstawieniu jest burza hormonów i tak dalej, po prostu jestem ciekawa na ile mój przypadek jest "normalny".

Z tego co pamiętam u mnie były straszne problemy nawet coś koło pół roku...

U mnie po odstawieniu hormonów okres pojawił się praktycznie zaraz. U Ciebie faktycznie 50 dni to sporo. Może warto wybrać się do lekarza.

Cytat
Karolaa2111
U mnie po odstawieniu hormonów okres pojawił się praktycznie zaraz. U Ciebie faktycznie 50 dni to sporo. Może warto wybrać się do lekarza.

Ale mi nie chodzio ten pierwszy z odstawienia... Tylko o kolejny.

Ja czekałam praktycznie miesiąc - czyli w zasadzie jakbym go nie dostała(?)

Nie wiem jakie tabletki odstawiłaś.
Po odstawieniu antykoncepcyjnych zawsze dostawałam tak, jak wypadał. Czyli w 28. dniu.
Po odstawieniu progesteronu miałam dostać najpóźniej 10. dnia a dostałam dnia 13.
Tabletki anty miały mnie wyregulować a rozstroiły mnie. Na początku było dobrze. 2 pierwsze cykle były idealne (te po odstawieniu). Potem zaczęła się droga pod górkę. Cykle moje miały od 24-34 dni aż w końcu miałam 2 miesiące bez miesiączki. Teraz okres wywołany miałam progesteronem. By wyregulować cykle i móc zajść w ciążę muszę brać progesteron.

Sugeruję, byś udała się do ginekologa. On Cię zbada, wyjaśni wszystko i uspokoi ;-)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-04 07:41 przez Senara.

zweryfikowana
Posty: 534
Ostrzeżenia: 3/5

ja robiłam przerwę po 3 latach brania i okres przez te 3 miesiące co nie zażywałam tabsów miałam jak w zegarku co 28 dni. Każdy przypadek jest jednak inny. Najlepiej chyba skonsultować się z lekarzem.

Cytat
Senara
Nie wiem jakie tabletki odstawiłaś.
Po odstawieniu antykoncepcyjnych zawsze dostawałam tak, jak wypadał. Czyli w 28. dniu.
Po odstawieniu progesteronu miałam dostać najpóźniej 10. dnia a dostałam dnia 13.
Tabletki anty miały mnie wyregulować a rozstroiły mnie. Na początku było dobrze. 2 pierwsze cykle były idealne (te po odstawieniu). Potem zaczęła się droga pod górkę. Cykle moje miały od 24-34 dni aż w końcu miałam 2 miesiące bez miesiączki. Teraz okres wywołany miałam progesteronem. By wyregulować cykle i móc zajść w ciążę muszę brać progesteron.

Sugeruję, byś udała się do ginekologa. On Cię zbada, wyjaśni wszystko i uspokoi ;-)

No właśnie jak pierwszy raz odstawiałam tabletki to pani doktor mi mówiła, że to może być rozstrojone, ale dla świętego spokoju pójdę ponownie. Jak brałam tabletki to ładnie wszystko jak w zegarku a jak nie biorę to takie cyrki i żaden lekarz nie wie o co chodzi (endometrioza wykluczona, zespol policystyczny jajnikow wykluczony, zaburzenia hormonalne wykluczone) ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

skąd ta tabletka?