Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

intymny problem

29 lis 2013 - 00:04:10

Witam dziewczyny. Mam pewien wstydliwy problem.
Od ponad miesiąca odczuwam pieczenie odbytu, dyskomfort podczas siedzenia, kłujący ból podczas oddawania stolca, początkowo po wypróżnieniu były też małe kropelki świeżej krwi ale to może zdarzyło się ze 2 razy, problemy z wypróżnianiem. Wybrałam opakowanie hemorectalu, potem 2 opakowania Proktis M, smarowałam sudocremem, kremem bambino i jest o niebo lepiej ale dla pewności poszłam wczoraj do chirurga. Dodam, że pół roku temu miałam podobne objawy i pomogły mi 2 opakowania hemorectalu. Wczoraj miałam badanie per rectum. Pan doktor nie zauważył tam żadnej szczeliny ani żylaków. Za tydzień mam się zgłosić na rektoskopię. Dodatkowo kiedy miałam dolegliwości ze strony odbytu pojawiło się po jakimś czasie również pieczenie i zaczerwienienie sromu i pochwy. Pomyślałam, że to od częstego mycia (2 x dziennie) płynem Facelle została zaburzona flora. Objawy w odbycie mineły a mnie strefa intymna nadal piecze, dodatkowo wczoraj i dzisiaj w śluzie pojawiła się znikoma ilość krwi i śluz mial kolor brunatny ale nie cały czas tylko po południu ze 2 razy go zauważyłam . Boli mnie też prawy jajnik. Jestem w połowie cyklu. Zastanawiam się czy ten brunatny śluz to po tym badaniu per rectum mógł wystąpić, czy to po prostu dlatego ze jestem w połowie cyklu czy jakiś stan zapalny od tego odbytu się zrobił. Wiem, że najlepiej iść do lekarza ale ze względu na to, że jestem dziewicą musiałabym być badana przez odbyt a nie chcę bo boje się, że pogorszy mi się stan odbytu a po 2 za tydzień ta rektoskopia i może wtedy będzie coś wiadomo. Co to może być? Jestem już załamana Pomóżcie.

zweryfikowana
Posty: 1.574
Ostrzeżenia: 1/5

intymny problem

30 lis 2013 - 21:52:34

pierwsze słyszę żeby dziewica była badana przez odbyt. Ja byłam dziewica i na pierwszej wizycie u gin miałam normalne badanie.

intymny problem

30 lis 2013 - 21:59:16

nigdy dziewice nie sa badane normalnie by nie uszkodzic blony dziewiczej tylko przez odbyt , widac ze edukacja i pod tym wzgledem kuleje i to mocno . co do objawow zalozycielki watku ciezko okreslic co ci jest objawy odbytowe wskazuja na hemoroidy i powinnas zrobic kolonoskopie by sprawdzic co sie dzieje w jelitach . objawy pochwowe pod to mozna wiele podciagnac od grzybicy po inne zapalenia . bez wizyty u ginekologa sie nie obedzie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-30 21:59 przez agata74.

intymny problem

30 lis 2013 - 22:07:54

Cytat
agata74
nigdy dziewice nie sa badane normalnie by nie uszkodzic blony dziewiczej tylko przez odbyt , widac ze edukacja i pod tym wzgledem kuleje i to mocno .
Ale przecież błona dziewicza ma dziurkę (lub więcej dziur), przez które wypływa m.in krew menstruacyjna, więc przez pochwę może się również odbyć badanie ginekologiczne. Stosuje się malutkie wzierniki, a całe badanie powinno być przeprowadzone bardzo delikatnie. Natomiast jak jest w praktyce, to nie wiem, piszę tylko to, o czym czytałam wcześniej.

intymny problem

30 lis 2013 - 22:13:21

krew w śluzie może występować w okresie okołoowulacyjnym, ale pozostałe objawy towarzyszące są niepokojące. Również sugerowałabym wizytę u ginekologa. Nie bój się, powiedz o wszystkich problemach i lekarz na pewno znajdzie sposób, żeby Cię zbadać. Chociażby używając małego wziernika o którym zostało tu już wspomniane.

intymny problem

30 lis 2013 - 22:18:08

monis jest wiele rodzajów błony dziewiczej i ja mam wiedze z pierwszej reki bo mój tata jest ginekologiem i wiem ze wiele jest rodzajów wzierników i nie zawsze trzeba ten wziernik zakładać. co do badania przez odbyt to to badanie służy sprawdzeniu czy ktoś ma przodo czy tyło zgięcie macicy i wiem też że wiele kobiet nie wie jak ma wygiętą macice a to istotne

intymny problem

30 lis 2013 - 22:25:37

ja proponuje lekarza. moim skromnym zdaniem masz za powazny problem zeby czytac w necie lub brac pod uwage wypowiedzi obojetnie gdzie napisane...wydaje mi sie ze szkoda zdrowia i czasu ...szybciutko do lekarza,,,,,:)

intymny problem

30 lis 2013 - 22:28:46

Ja miałam pierwsze badanie ginekologiczne przez odbyt właśnie dlatego, że byłam dziewicą.

intymny problem

30 lis 2013 - 22:36:44

Jeśli masz/miałaś jakieś zapalenie bakteryjne "z tyłu", to bardzo łatwo jest przenieść bakterie na "przód". Powinnaś iść do ginekologa i powiedzieć mu o ostatnich objawach i badaniach jakie przeszłaś i on wtedy będzie wiedział czy może zbadać Cię w taki sposób. Krew mogła też wypłynąć z cewki moczowej, wtedy miałabyś pewnie zapalenie pęcherza (mnie przy nim bardzo bolał prawy jajnik). Idź, skonsultuj się i tyle, jeśli nie zgodzisz się na badanie przez odbyt to przecież lekarz siłą Cię nie weźmie.

intymny problem

30 lis 2013 - 22:41:43

Cytat
Emileczkaa92
pierwsze słyszę żeby dziewica była badana przez odbyt. Ja byłam dziewica i na pierwszej wizycie u gin miałam normalne badanie.

Aha, to u fajnego ginekolog byłaś.. Brak słów..

intymny problem

30 lis 2013 - 22:44:27

Cytat
Emileczkaa92
Ja byłam dziewica i na pierwszej wizycie u gin miałam normalne badanie.

Dokładnie, ja tak samo.
Dodam jeszcze, że jest to lekarka, do której chodzi chyba połowa kobiet w moim mieście. W dodatku pani doktor ma ponad 20letnie doświadczenie w zawodzie, więc stawiam na to, że wie co robi.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-30 22:48 przez mysia092.

intymny problem

30 lis 2013 - 22:51:33

jeśli masz jakąś infekcje pochwy to przeciez bedziesz padana normalnie nie odbytniczo. Bo jakże by inaczej pobrać śluz do badania. Ja tam kiedyś miałam przy infekcji.

intymny problem

02 gru 2013 - 11:19:28

Miałam podobne objawy, potem okazało się, że mam niedrożne jelita. Śmigaj do lekarza, bo sobie biedy narobisz.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

nawracająca grzybica;(