Obecnie rozmawiamy o:

sklep detailingowy

gorący temat

operacja oczu

25 minut temu

Zapalenie pęcherza

godzinę temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Spóźniony okres

01 sie 2013 - 12:33:49

Mam pewien problem z miesiączką. Spóźnia mi się już 3 tydzień. Zwykle moje miesiączki nie są zbyt regularne, ale 3 tygodnie to już sporo, zwłaszcza, że nie czuje mocnych objawów okresu (zazwyczaj bardzo bolały mnie piersi, ogólnie byłam napuchnieta i zle się czułam) Teraz też można powiedzieć, że czuje, ale bardzo delikatne. W ciąży nie jestem gdyż przez ostatni miesiąc nie było raczej takiej sytuacji.
Zwykle mój organizm bardzo na wszystko reaguje i często mi się opóźnia okres. Teraz jest to zapewne spowodowane zmianą stylu życia czyli tym, że gdy już nie chodze do szkoły, bo są wakacje. To śpie długo, jem posiłki o innych godzinach i ogólnie wszystko jest inaczej. Jednak opóźnienie aż 3 tygodnie? Nie mam też żadnych infekcji czy coś, zawsze po okresie biore profilaktycznie globułki dopochwowe. Dlatego też moje pytanie. Czy zmiana trybu życia może aż tak opóźnić okres? Miała któraś z was tak samo?

Spóźniony okres

01 sie 2013 - 12:39:55

Jak bralam slub, to przez to cale zamieszanie spoznil mi sie chyba ze 3 tygodnie :)

Spóźniony okres

01 sie 2013 - 12:41:10

ja po diametralnej zmianie trybu życia (wyprowadzka od rodziców z domu na wsi do miasta, jedzenie na mieście, uczenie się po nocach) okres miałam dużo za wcześnie. tak samo mam przy dużym stresie, ale to jest kwestia kilku dni, maksymalnie tygodnia. ale 3 tyg. to bardzo długo, powinnaś zgłosić się do lekarza

Spóźniony okres

01 sie 2013 - 12:42:22

Mi się często spóźnia okres, czasami mam nawet co 4 miesiące :/ Idę z tym do ginekologa po wakacjach, bo miesiączkuję już od 5 lat...

zweryfikowana
Moderator
Posty: 3.423

Spóźniony okres

01 sie 2013 - 12:43:19

Jeżeli wykluczasz ciążę, to zmiana trybu życia mogła wpłynąć na miesiączkę. Chociaż taka zmiana to mogłaby być raczej zmiana pracy na bardziej stresującą, chodzenie na nocne zmiany, wyjazd w miejsce o innym klimacie, a nie spanie do 12 ;)

W każdym razie ja poczekałabym do przewidywanej daty kolejnej miesiączki, a jeżeli okres by się nie pojawił to udałabym się do gina, także taka moja rada ;)

Spóźniony okres

01 sie 2013 - 12:46:38

Ja zazwyczaj mam w miare regularny, nie jest on co do dnia, ale kilka dni przesuniecia więć jest ok. Rok temu gdy poszłam na studia nie miałam okresu miesiac gdyż znów całe moje zycie się wywróciło do góry nogami. Jest to jednak troszke denerwujace, bo ciazko sobie cos zaplanowac:P

Może znacie jakieś domowe sposoby na wywołanie okresu?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

tabletki antykoncepcyjne a alkohol?