Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

evra - opinie i spostrzeżenia

18 kwi 2013 - 18:38:36

Hej dziewczyny :) trochę jestem zła.. ale po kolei. Przez 3 lata stosowałam tabletki antykoncepcyjne. Bez odczuwalnych skutków ubocznych, jednak w badaniu krwi miesiąc temu wyszedł mi minimalnie podwyższony fibrynogen. W efekcie ginekolog przepisała mi plastry evra na 3 miesiące, żeby sprawdzić czy przy ich stosowaniu fibrynogen spadnie. No i jestem zła. Bardzo lubiłam moje tabletki, a teraz muszę z nich zrezygnować.
Mam bardzo bolesne miesiączki - to główny powód przyjmowania hormonów bo one mi bardzo zmniejszają bóle menstruacyjne. Boję się, że teraz przy plastrach juz takiego efektu nie będzie, a uwierzcie, że wtedy nie jestem zdolna do funkcjonowania. Poza tym obawiam się jakiś dodatkowych skutków ubocznych i jakoś wcale mnie nie cieszy perspektywa ciała obklejonego plastrem. Zwłaszcza teraz, jak idzie lato i wiadomo - plażowanie.

Używacie plastrów? Jesteście zadowolone? Gdzie je przyklejacie żeby nie były widoczne i się nie odklejały?
nikt?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-20 19:18 przez nicolenkaa.

evra - opinie i spostrzeżenia

22 kwi 2013 - 17:36:31

ja brałam je kiedyś i byłam zadowolona :) teraz spodziewam się potomka :DD

evra - opinie i spostrzeżenia

22 kwi 2013 - 17:46:29

a gdzie je przyklejałaś? Jakoś nie wiem.. boję się że wybiorę złe miejsce(w sensie za wysoko czy za nisko odpowiedniego) i źle się będzie wchłaniać a przez to nie będą działać :D

czy można je przykleić na pośladku, ale nie tak wysoko jak to pokazują tylko pod linią kości biodrowych? (żeby nie wystawały spod majtek)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-22 17:46 przez nicolenkaa.

evra - opinie i spostrzeżenia

22 kwi 2013 - 17:51:40

właściwie wszędzie możesz je naklejać, poza biustem. Nigdy się jakoś nie skupiałam na miejscach z ulotki:P osobiście wolę na łopatce, lub brzuchu :)

evra - opinie i spostrzeżenia

22 kwi 2013 - 17:58:09

.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-23 18:52 przez a_witczak22.

evra - opinie i spostrzeżenia

22 kwi 2013 - 18:07:20

Ja już używam ponad rok i w życiu nie zamieniła bym je na tabletki !!!! wygodniejsze i nie trzeba pamiętać codziennie o nich . Po za tym gadasz głupoty że po plastry działają słabiej ,sama okropnie przechodziłam okres , odkąd używam evre jak ręką odjął

evra - opinie i spostrzeżenia

22 kwi 2013 - 20:40:36

Cytat
gonix
Ja już używam ponad rok i w życiu nie zamieniła bym je na tabletki !!!! wygodniejsze i nie trzeba pamiętać codziennie o nich . Po za tym gadasz głupoty że po plastry działają słabiej ,sama okropnie przechodziłam okres , odkąd używam evre jak ręką odjął

nie mówię, że działają słabiej, bo jeszcze tego nie wiem. Po prostu się boję, że będą działały słabiej jeśli chodzi o te bóle :) no ale skoro wam pomagały, to mam nadzieję, że ja też będę mogła dzięki nim dalej normalnie funkcjonować :)
a to jak to jest z tymi miejscami? jak chciałabym go przykleić np. na pośladku to może być pośladek obojętnie gdzie? W sensie, np niżej bardziej nad udem? Czy właśnie tylko u góry? Bo nie chcę żeby się po miesiącu okazało, że przyklejałam w jakimś złym miejscu i nie działały :D

evra - opinie i spostrzeżenia

22 kwi 2013 - 20:43:47

ja przyklejałam na lędzwiach, na ramionach i na łopatkach.. co do plastrów to strasznie po nich przytyłam;/ to chyba jedyny mankament i z antybiotykiem równoczesnie wyiotowałam

evra - opinie i spostrzeżenia

22 kwi 2013 - 20:45:46

ja trochę przytyłam po tabletkach, ale na dobre mi to wyszło, bo byłam wieszakiem :) zobaczymy jak plastry na mnie zadziałają w tej kwestii :)

evra - opinie i spostrzeżenia

22 kwi 2013 - 20:46:39

Byłam mega zadowolona. Stosowałam rok. Przyklejałam na tyłku bądź pod pachą (niżej). Przeżyłam z nimi lato i było super. Też mam problemy z bólami, chodzę po suficie. Gdy ich używałam nie był tak nasilony ból.

evra - opinie i spostrzeżenia

22 kwi 2013 - 21:22:50

ja używam Evry juz jakis czas i jestem bardzo zadowolona, okresów nie mam juz tak bolących jak miałam i sa wygodne w uzytkowaniu, nie zamieniłabym ich na tabletki

evra - opinie i spostrzeżenia

23 kwi 2013 - 20:27:48

ja od maja ubieglego roku uzywam plastrow i osobiscie nie zamienilabym je na tabletki, nie mam skutkow ubocnych no poza tym, ze urosly mi piersi i przytylam pare kg :) tez mam bolesne miesiaczki, ale w moim przypadku plastry nie pomogly jesli chodzi o bol, pomogly za to przy ilosci krwawienia.
A i na poczatku przyklejalam plaster na ramionach, teraz na boku biodra :)

evra - opinie i spostrzeżenia

23 kwi 2013 - 20:34:51

Ja używam tych plastrów od ponad pół roku i jestem zadowolona. Jest o wiele większy komfort, niż przy tabletkach, przyklejasz plaster raz na tydzień i po kłopocie. Plastry są o tyle lepsze od tabletek, iż nie obciążają wątroby. Plaster tylko raz się mi odkleił. Denerwujący jest klej, który odchodzi od plastra i tworzy taką brzydką obwódkę dookoła niego. Co do efektów ubocznych to trochę przytyłam i raz przez tydzień miałam jakieś dziwne nastroje, płakałam bez powodu, ale na szczęście mi przeszło i nie wróciło.

evra - opinie i spostrzeżenia

23 kwi 2013 - 21:03:00

super. Cieszę się, że w sumie wszystkie jesteście zadowolone :) mam nadzieję, że ja tak samo jak wy polubię plastry :)

evra - opinie i spostrzeżenia

26 kwi 2013 - 21:01:23

Mam pytanie dziewczyny a jak się jest przeziebionym i ma się alergie. to plaster nie działa ? czy to nie ma nic wspólnego.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

infekcja pochwy?